dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Pražský sportVíkendové tipy

Ne domácímu násilí řekněte pochodem v Šárce

V sobotu 19. září odstartuje v Divoké Šárce již 2. ročník charitativního pochodu s názvem Šlapeme násilí na paty. 

„Zveme všechny, kdo mají rádi procházky přírodou a chtějí podpořit boj proti domácímu násilí,“ vysvětluje za pořadatele Zdena Zuzana Bednářová, ředitelka centra ACORUS, které pomáhá obětem domácího násilí.

„Druhým ročníkem pochodu Šlapeme násilí na paty budujeme tradici této benefiční akce. Snažíme se vyvrátit mýtus, že domácí násilí je tabu a přispět k celospolečenské diskuzi na toto téma. Především ale chceme ukázat všem, kteří domácím násilím trpí, že existují možnosti řešení jejich tíživé rodinné situace,“ vysvětluje Bednářová.

Minimální charitativní startovné 150 korun (děti do 15 let zdarma) a celý výtěžek použije centrum ACORUS na pomoc obětem domácího násilí. Firma ECCO věnuje za každý kilometr “ušlý proti násilí” osm korun. Pro prvních 100 online zaregistrovaných účastníků jsou připraveny v den pochodu dárkové tašky od sponzorů.

Postavit na start se lze kdykoliv mezi 11. a 13. hodinou v kempu Džbán. Okružní trasa měří 6 kilometrů a je tedy přístupná téměř všem. Na startu účastníci obdrží silikonový náramek místo vstupenky a děti kartičku na razítka, která budu cestou sbírat za splnění úkolů na stanovištích.

Na co se můžete v rámci letošního pochodu těšit
Pochod v 11 hodin slavnostně zahájí Zora Jandová a David Matásek. Celá akce potrvá od 11 do 16 hodin. V průběhu odpoledne je pro účastníky připraven pestrý doprovodný program pro celou rodinu. Již od 13 hodin ožije pódium v kempu Džbán.

Představí se divadlo Rolnička pro děti a hudební skupina Yellow Sisters. Dále zde účastníci najdou stánek Věda nás baví, výtvarnou dílničku pro děti a ECCO kožedělný stánek. Mohou se také těšit na rugby workshop a focení s Vespou.

Centrum ACORUS provozuje poradnu i azylový dům
Centrum ACORUS funguje již 18 let a zaměřuje se na pomoc obětem domácího násilí. Ohrožené osoby mohou využít zdarma ambulantní poradnu, kde centrum nabízí sociálně-právní a psychologické poradenství, psychoterapii a právní informace obětem trestných činů.  

Provozuje také azylový dům na neveřejné adrese, kam se lze dovolat na nonstop krizovou linku 283 892 772.
Po až ročním pobytu v domě mohou některé klientky odejít do bytů následné pomoci.

„Nově také poskytujeme odborné služby dětem, které zažívají či zažily domácí násilí jako svědci nebo přímé oběti. Pomáháme jim v centru Locika, které zahájilo činnost letos v květnu,“ dodává ředitelka Zuzana Zdena Bednářová.  


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Další články
Nahoru