Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Komentáře

Názor: Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb má vznikat v součinnosti s městskými částmi

Praha 4 se neztotožňuje se způsobem, jak hlavní město přistoupilo k přípravě Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb na období 2022 až 2024. Městské části měly v průběhu přípravy jen omezenou možnost podílet se na vzniku tohoto důležitého materiálu, který určuje strategii rozvoje sociálních služeb na území Prahy v následujících letech, uvedla Praha 4 v tiskovém prohlášení.  

„Závažnost materiálu vyžaduje, aby jeho tvorba byla projednána s městskými částmi a tato součinnost byla z naší strany nabídnuta,“ uvedl místostarosta Prahy 4 pro sociální politiku, podporu zdravotnictví, spolupráci s neziskovými a náboženskými organizacemi Josef Svoboda (nezařazený). 

„V řádném termínu jsme v předepsané formě zaslali připomínky ke Střednědobému plánu rozvoje sociálních služeb, ale naše připomínky nebyly odpovídajícím způsobem vypořádány,“ postěžoval si. 

„Tento způsob komunikace považuje Praha 4 za nekorektní. Cílem každé městské části je zajištění potřebných sociálních služeb pro občany, nikoliv pouhé polemizování nad materiálem. I když katastrofálně chybějící služby jsou ty, které podle § 95, zákona 108/2006 Sb., má zajišťovat kraj, v mnoha případech z kontextu materiálu vyplývá, že cíle mají být naplněny právě prostřednictvím městským částí,“ je v prohlášení Prahy 4. 

„Analýza, ze které tento plán vychází, navíc plně nereflektuje skutečnost. Například nezahrnuje soukromá zařízení v sociální oblasti, která v městských částech fungují,“ uzavřel místostarosta Josef Svoboda. 


Autor: TZ, red

Prokop: Kompetenční centrum digitalizace? Pražany to bude hodně stát, ale nic z toho nevznikne

10. května 2022 v 08:56

Pražští radní včera opět schválili Smlouvu o zajištění služeb kompetenčního centra digitalizace procesů, agend a jejich robotizace. Kriticky na to reagoval předseda hnutí ANO v Praze Ondřej Prokop.

Prokop: Koalice primátora Hřiba kryje Čižinského Prahu Sobě a odmítla projednat předražené stěhování TSK

28. dubna 2022 ve 14:50

Dnes jsem na jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy navrhoval projednat sporné a předražené stěhování Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK do nových prostor. Otazníků je hned několik a domnívám se, že se zvláště náměstek primátora Adam Scheinherr, který za stěhováním stojí, má z čeho...

Poslankyně Zajíčková: Návrh novely zákona o pedagogických pracovnících obsahuje řadu smysluplných změn

17. dubna 2022 v 06:28

Návrh novely například zavádí adaptační období pro začínající učitele, které by mělo snížit riziko brzkého odchodu mladých učitelů ze školství. Další významnou změnou je ukotvení uvádějícího, provázejícího i třídního učitele a garance platů pedagogických pracovníků navázáním na průměrnou mzdu...

Vyjádření pražských politiků k napadení Ukrajiny

24. února 2022 v 16:21

Pražští zastupitelé dnes schválili okamžitý finanční dar ve výši 10 milionů korun humanitární organizaci Člověk v tísni na pomoc obyvatelům Ukrajiny, která se v noci na čtvrtek stala terčem ozbrojené invaze ze strany Ruska. Na potřebě pomoci Ukrajině a potřebě vyjádřit s ní solidaritu se shodují...

Udženija: Kvůli asociální a diskriminační politice se Pražané bojí o střechu nad hlavou

24. února 2022 v 11:36

„Adam Zábranský, pražský radní pro bydlení a transparentnost za Pirátskou stranu se v médiích rád chlubí, co všechno dělá pro to, aby Pražané měli dostupné bydlení. Realita je ale opačná. Kvůli nové strategii magistrátu musí nájemci místo smlouvy na dobu neurčitou každé dva roky čekat na...

Další články
Nahoru