Dnes Čtvrtek - oblacno 28°C
Zítra Pátek - bourky 27°C
Čtvrtek 30. 6. 2022
Svátek má Šárka
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Názor: Situace v pražské dopravě je katastrofální
Místostarosta Prahy 10 Martin Sekal u KC Eden, v pozadí vpravo je radnice desáté městské části. Foto: archiv

Názor: Situace v pražské dopravě je katastrofální

Jsou to tři roky, co se současná magistrátní koalice ujala vlády nad hlavním městem. Něco se povedlo, něco ne. Situace v dopravě je ale bohužel katastrofální. Vedení města s jednotlivými radnicemi nekomunikuje a dělá si, co chce. Zácpy jsou na denním pořádku i v hodinách, kdy bývala dřív Praha průjezdná. Čím to je? Faktorů je samozřejmě více, ale dohromady tvoří naprosto perfektní bouři, kterou bohužel odnášejí obyčejní Pražané.

Proč se nacházíme v tak tristní situaci? Uzavírají se navazující silnice najednou. Nikdo je nekoordinuje. S kolegy z ODS jsme přitom vedení magistrátu několikrát upozorňovali a navrhovali, aby byla zřízena funkce koordinátora uzavírek a dopravních omezení. Výsledek? Od magistrátu slýcháme neustále výmluvy, že za to může TSK, úředník, „chtějí to lidé“ apod. Já ale říkám, kde je vůle, tam je cesta. 

Dalším důvodem jsou pak naprosto nesmyslně malované cyklopruhy. Mnohdy i přes zamítavá stanoviska Policie České republiky nebo městských částí. Vedení hlavního města se ve vztahu k dopravě chová jako samozvaný sultanát. Ač se s radními z okolních městských částí snažím na magistrát vyvíjet tlak, příliš je naše kritika nezajímá. Změnit to můžeme spolu v nadcházejících volbách.

U nás na Desítce se snažíme, jak jen to jde. Rozjeli jsme úspěšně parkovací zóny, konečně se dá v okolí Vršovic a Strašnic zaparkovat. Také se nám podařilo z ulic odstranit přes 500 vraků.

To je obrovský posun od roku 2019, kdy kvůli nedostatečné legislativě nešlo s nepojízdnými vozy téměř hnout a odstranili jsme jich jen devět. Držte palce, ať to na hlavním městě jde tak hladce jako na Desítce.

Autorem komentáře je místostarosta Prahy 10 odpovědný za oblast dopravy Martin Sekal (ODS)


Prokop: Kompetenční centrum digitalizace? Pražany to bude hodně stát, ale nic z toho nevznikne

10. května 2022 v 08:56

Pražští radní včera opět schválili Smlouvu o zajištění služeb kompetenčního centra digitalizace procesů, agend a jejich robotizace. Kriticky na to reagoval předseda hnutí ANO v Praze Ondřej Prokop.

Prokop: Koalice primátora Hřiba kryje Čižinského Prahu Sobě a odmítla projednat předražené stěhování TSK

28. dubna 2022 ve 14:50

Dnes jsem na jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy navrhoval projednat sporné a předražené stěhování Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK do nových prostor. Otazníků je hned několik a domnívám se, že se zvláště náměstek primátora Adam Scheinherr, který za stěhováním stojí, má z čeho...

Poslankyně Zajíčková: Návrh novely zákona o pedagogických pracovnících obsahuje řadu smysluplných změn

17. dubna 2022 v 06:28

Návrh novely například zavádí adaptační období pro začínající učitele, které by mělo snížit riziko brzkého odchodu mladých učitelů ze školství. Další významnou změnou je ukotvení uvádějícího, provázejícího i třídního učitele a garance platů pedagogických pracovníků navázáním na průměrnou mzdu...

Vyjádření pražských politiků k napadení Ukrajiny

24. února 2022 v 16:21

Pražští zastupitelé dnes schválili okamžitý finanční dar ve výši 10 milionů korun humanitární organizaci Člověk v tísni na pomoc obyvatelům Ukrajiny, která se v noci na čtvrtek stala terčem ozbrojené invaze ze strany Ruska. Na potřebě pomoci Ukrajině a potřebě vyjádřit s ní solidaritu se shodují...

Udženija: Kvůli asociální a diskriminační politice se Pražané bojí o střechu nad hlavou

24. února 2022 v 11:36

„Adam Zábranský, pražský radní pro bydlení a transparentnost za Pirátskou stranu se v médiích rád chlubí, co všechno dělá pro to, aby Pražané měli dostupné bydlení. Realita je ale opačná. Kvůli nové strategii magistrátu musí nájemci místo smlouvy na dobu neurčitou každé dva roky čekat na...

Další články
Nahoru