Dnes Pátek - obcasny-dest 10°C
Zítra Sobota - skorojasno 11°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.

Názor: Elekrobusy místo akutní pomoci Pražanům

Zdá se, že aktivismus Hřibovy koalice opět vyhrává nad zdravým rozumem. V době, kdy řada Pražanů má v důsledku neustálého zdražování životních nákladů a vzrůstající inflace opravdu hluboko do kapsy, řeší pražští radní elektrifikaci dalších autobusových linek. To ale obyvatelům hlavního města neuleví!

Rada schválila záměr elektrifikace autobusových linek 136, 150 a 112. A na kolik to vyjde? Celkové náklady těchto investičních akcí dalece přesáhnou 1,1 miliardy korun. A to ani ne před měsícem schválili radní podobný záměr, jednal se linek 142, 225 a dvou tramvajových tratí. Plánované výdaje taktéž atakovaly miliardu korun.  

Není mi jasné, jak srovnané priority pražští radní mají. A i když jsem sám zastáncem elektromobility, tyhle „výstřelky moderní doby" si můžeme dovolit v době ekonomické prosperity. Teď opravdu ne! Je totiž jedno, jak vybavená bude pražská MHD, když řada obyvatel města nebude mít peníze na to, aby se svezla. 

Je to jen další důkaz toho, že se primátor Hřib a jeho koaliční partneři urputně potřebují držet slíbeného Greendealu a nekoukají u toho doleva, doprava. 

Autorem komentáře je Ondřej Prokop, předseda hnutí ANO v Praze

 


Další krátké zprávy
Nahoru