Dnes Čtvrtek - polojasno 23°C
Zítra Pátek - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nazlobilo ho dlouhé čekání, proto vzal od doručovatele zásilku a nezaplatil
Zásilka, za kterou nazlobený muž nezaplatil. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Nazlobilo ho dlouhé čekání, proto vzal od doručovatele zásilku a nezaplatil

Na tísňovou linku strážníků zavolal v pátek krátce po 13. hodině doručovatel s tím, že mu byl bez zaplacení odcizen balík mužem, kterému zásilku přivezl. O kuriózním případu v pondělí informovala mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Když zákazník dostal zásilku, nasedl s ní do auta a odjel bez zaplacení. Překvapený doručovatel za ním okamžitě vyrazil a cestou žádal strážníky o pomoc. Operátor ho měl stále na příjmu a navigoval autohlídku až k obchodnímu centru v Radlické ulici, kde strážníci muže se zásilkou dostihli. 

„Dvaapadesátiletý muž svoje počínání vysvětlil tím, že na balík čekal celé dopoledne, ale protože mu byl doručen až odpoledne, musel odmítat nasmlouvané zakázky a přišel tak o spoustu peněz. Snažil se dovolat manažerovi, aby si postěžoval, ale ten mu telefon opakovaně nezvedl, proto se rozhodl vzít si balík bez placení,“ popsala Seifertová. 

Podle doručovatele byl muž od počátku velmi arogantní, balík mu vytrhl a řekl: „Za tohle ti dám tak maximálně dvě stovky!" Pak skočil do auta a odjel. Případ si podle mluvčí strážníků převzala státní policie, která nyní bude posuzovat, zda se jedná o trestný čin či přestupek.


Autor: Karel Netolický
Další články
Nahoru