dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - skorojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
6°C
Navštivte ambasádu Německa: kopněte penaltu, sprejujte na Berlínskou zeď, pózujte s trabantem
Lobkovický palác, ve kterém sídlí velvyslanectví. Foto: VitVit / Wikimedia Commons

Navštivte ambasádu Německa: kopněte penaltu, sprejujte na Berlínskou zeď, pózujte s trabantem

Na čtvrtek 12. června připravilo Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze Den otevřených dveří. Návštěvníky ambasády našich západních sousedů, která sídlí v Lobkovickém paláci ve Vlašské ulici, čeká zajímavý program. Například fotbal, setkání se známými osobnostmi a možnost připomenout si 25. výročí událostí roku 1989, kdy se několika tisícům uprchlíků z tehdejší NDR podařilo přes velvyslanectví dostat na svobodu.

Německé velvyslanectví v Praze otvírá 12. června své brány – od 9:00 do 12:00 školám a od 13:00 do 19:30 veřejnosti. Návštěvníci jsou zváni na prohlídku historických prostor sídla velvyslanectví v Lobkovickém paláci a k účasti na bohatém programu.

Celodenní program bude probíhat na dvou pódiích a nabídne debaty se známými osobnostmi, jako například výtvarníkem Davidem Černým nebo spisovatelem Jaroslavem Rudišem.

Vystoupí také čeští hráči německé fotbalové Bundesligy, s nimiž si návštěvníci mohou následně zastřílet na branku nebo si odnést autogram.

Rudolf Seiters, bývalý šéf úřadu spolkového kancléře, který v roce 1989 spoluvyjednával o vycestování uprchlíků z NDR na Velvyslanectví v Praze do SRN, bude spolu s dalšími pamětníky vyprávět o svých zkušenostech. O historii a architektuře Lobkovického paláce bude informovat kunsthistorička Zuzana Poláková.

Pestrý doprovodný program čeká na návštěvníky i v zahradě velvyslanectví – mohou si zde nasprejovat vlastní graffiti na „Berlínskou zeď“ a vyfotit se před ní v trabantu, zahrát si ve fotbalové aréně nebo se informovat u stánků přítomných česko-německých organizací o jejich nabídce. O příjemné doznění odpoledne nabitého zážitky se postará jazzová kapela.

Program Dne otevřených dveří

Odpoledne – program pro veřejnost
13:00 – 13:30        Marion a Rolf Mahlkeovi a fotograf Antonín Nový vzpomínají na podzim roku 1989 na Německém velvyslanectví.
13:30 – 14:00        Lobkovický palác, jeho architektura a dějiny: rozhovor s kunsthistoričkou Zuzanou Polákovou.
14:00 – 14:30        Čtení a rozhovor se spisovateli Jaroslavem Rudišem a Martinem Beckerem.
14:30 – 15:00        Waltraud Schröderová z Německého červeného kříže a Antonín Nový vzpomínají na podzim roku 1989 na Německém velvyslanectví
15:00 – 15:30        Lobkovický palác, jeho architektura a dějiny: rozhovor s kunsthistoričkou Zuzanou Polákovou.
15:30 – 16:00        Rozhovor s Dr. Rudolfem Seitersem, bývalým šéfem úřadu spolkového kancléře, který v roce 1989 spoluvyjednával o vycestování uprchlíků z NDR na Velvyslanectví v Praze do SRN.
16:00 – 16:30        Čtení a rozhovor se spisovateli Jaroslavem Rudišem a Martinem Beckerem.
16:30 – 17:00        Rozhovor s Dr. Rudolfem Seitersem, bývalým šéfem úřadu spolkového kancléře, který v roce 1989 spoluvyjednával o vycestování uprchlíků z NDR na Velvyslanectví v Praze do SRN.
17:00 – 17:30        Rozhovor s výtvarníkem Davidem Černým.
17:30 – 18:00        Čeští fotbalisté v německé Bundeslize: rozhovor s bývalými bundesligovými hráči, autogramiáda, střílení na branku.
18:00 – 19:30        Jazzový koncert: Jonathan Ramirez Band & special guest Yvonne Sanchez.
doprovodný program (celé odpoledne):
graffiti workshop a fotokoutek s trabantem
informační tour o událostech podzimu 1989 na velvyslanectví
fotbalová aréna
stánky partnerských organizací: informace o Německu, možnostech studia, stipendiích a pobytech v Německu, jazykových kurzech, česko-německých aktivitách.


Další články
Nahoru