dnes
Sobota - skorojasno
1°C
zítra
Neděle - jasno
0°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Návštěvnost Staroměstské radnice láme rekordy, brzy začne dlouhá oprava
Staroměstská radnice. Foto: archiv Prague City Tourism

Návštěvnost Staroměstské radnice láme rekordy, brzy začne dlouhá oprava

V roce 2016 navštívilo Staroměstskou radnici rekordní množství turistů. Celková návštěvnost dosahuje počtu 868 000 lidí. Jednoznačně tak byla překonána předchozí období, ve srovnání s rokem 2015 činí nárůst přibližně 71 000 osob. Nejsilnějším měsícem byl prosinec, kdy se prodalo přibližně 86 000 vstupenek a nejslabším měsícem byl tradičně únor, kdy radnici navštívilo kolem 52 000 turistů.

„Návštěvnost byla rekordní. Ukazuje se tedy, že naše památky přitahují stále více a více návštěvníků. Tento trend je pro nás důležitý i z ekonomického hlediska,“ říká ředitelka Prague City Tourism Nora Dolanská.  

Staroměstská radnice se řadí k nejoblíbenějším památkám v Praze. Většina návštěvníků se rozhodla pouze vystoupat na radniční věž. Zájemci mohou ale také v rámci prohlídky historických sálů navštívit kapli ze 14. století, primátorský salonek, Jiříkovu a Brožíkovu síň a sestoupit do románsko-gotického podzemí. K radnici ale většina turistů míří především kvůli orloji, jejich počty se do počtu platících nepomítají.

Staroměstská radnice je otevřena každý den. Kombinované vstupné na věž a do historických sálů stojí 180 korun. Zvýhodněné vstupné platí kromě dětí, seniorů a studentů také pro skupiny a držitele karty Lítačka.

Pravděpodobně už v únoru začne oprava radnice za více než 46 milionů korun. Předpokládaná doba trvání je rok a půl. Turisté po dobu rekonstrukce na ochoz věže nebudou smět, radnice bude zakrytá lešením a od února 2018 bude na pár měsíců mimo provoz i orloj. Po dobu oprav chce město orloj nahradit alespoň videomappingem na lešení nebo jiným podobným způsobem.


Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

Dnes v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Další články
Nahoru