dnes
Sobota - prehanky-dest
22°C
zítra
Neděle - skorojasno
22°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
23°C
Návštěvnost Staroměstské radnice láme rekordy, brzy začne dlouhá oprava
Staroměstská radnice. Foto: archiv Prague City Tourism

Návštěvnost Staroměstské radnice láme rekordy, brzy začne dlouhá oprava

V roce 2016 navštívilo Staroměstskou radnici rekordní množství turistů. Celková návštěvnost dosahuje počtu 868 000 lidí. Jednoznačně tak byla překonána předchozí období, ve srovnání s rokem 2015 činí nárůst přibližně 71 000 osob. Nejsilnějším měsícem byl prosinec, kdy se prodalo přibližně 86 000 vstupenek a nejslabším měsícem byl tradičně únor, kdy radnici navštívilo kolem 52 000 turistů.

„Návštěvnost byla rekordní. Ukazuje se tedy, že naše památky přitahují stále více a více návštěvníků. Tento trend je pro nás důležitý i z ekonomického hlediska,“ říká ředitelka Prague City Tourism Nora Dolanská.  

Staroměstská radnice se řadí k nejoblíbenějším památkám v Praze. Většina návštěvníků se rozhodla pouze vystoupat na radniční věž. Zájemci mohou ale také v rámci prohlídky historických sálů navštívit kapli ze 14. století, primátorský salonek, Jiříkovu a Brožíkovu síň a sestoupit do románsko-gotického podzemí. K radnici ale většina turistů míří především kvůli orloji, jejich počty se do počtu platících nepomítají.

Staroměstská radnice je otevřena každý den. Kombinované vstupné na věž a do historických sálů stojí 180 korun. Zvýhodněné vstupné platí kromě dětí, seniorů a studentů také pro skupiny a držitele karty Lítačka.

Pravděpodobně už v únoru začne oprava radnice za více než 46 milionů korun. Předpokládaná doba trvání je rok a půl. Turisté po dobu rekonstrukce na ochoz věže nebudou smět, radnice bude zakrytá lešením a od února 2018 bude na pár měsíců mimo provoz i orloj. Po dobu oprav chce město orloj nahradit alespoň videomappingem na lešení nebo jiným podobným způsobem.


Botič 2019 a Rokytka 2019. Cvičení prověřila připravenost Prahy na povodně

Dnes v 07:21

Jako správci malých vodních toků na území hlavního města zorganizovaly Lesy hl. m. Prahy v polovině května dvě povodňová cvičení. Během nich se prověřovala připravenost obcí a dalších odpovědných subjektů na povodně, které by mohly nastat na vodních tocích Botič a...

Další články
Nahoru