Dnes Pátek - zatazeno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 8°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Návštěvnost O2 areny byla druhá nejvyšší, letos se čeká nižší
O2 arena. Foto: archiv

Návštěvnost O2 areny byla druhá nejvyšší, letos se čeká nižší

Pražská O2 arena loni dosáhla druhé nejvyšší návštěvnosti od svého otevření. Po dvou letech ovlivněných koronavirem zavítalo do největší tuzemské haly za deset měsíců celkem 988 103 fanoušků. Přes milion lidí arena přivítala jen v roce 2015 díky mistrovství světa v hokeji. Do O2 universa přišlo minulý rok 92 117 lidí. Na svém webu to uvedla společnosti Bestsport, která obě haly provozuje. Generální ředitel Bestsport Robert Schaffer pro ČTK dodal, že letos vzhledem k ekonomické situaci a užší nabídce vystoupení očekává návštěvnost nižší.

Obě areny se po koronavirových omezeních otevřely v březnu a celkem se v nich konalo přes 150 kulturních a sportovních akcí. „Rok 2022 byl výjimečný v tom, že jsme konečně měli možnost odehrát téměř všechny koncerty přesunuté kvůli covidu-19," uvedl Schaffer.

Skoro 990 000 lidí za rok je druhý nejvyšší počet návštěvníků O2 areny a v hledišti už se celkově za 19 let provozu vystřídalo přes 12 milionů diváků. Rekordním byl rok 2015, kdy přišlo zhruba 1,07 milionu lidí, dvě pětiny tvořily zápasy mistrovství světa v hokeji.

Nejúspěšnější akcí loni byla jedna ze skupin mistrovství Evropy v basketbalu s českou účastí a návštěvností přes 80.000 fanoušků. Mimo jiné se v areně hrála po letech hokejová NHL a z hudebníků do metropole dorazili Sting, Kendrick Lamar, 50 Cent, Anastacia, ZAZ, Sabaton, KISS i Johnny Depp. Halu zaplnily vzpomínkové koncerty na Karla Gotta či Miroslava Žbirku.

Letos Schaffer tak vysokou návštěvnost nečeká. „Za propadem bude jednak na straně návštěvníků nutnost šetřit prostředky na více potřebné věci, ale na druhé straně i užší nabídka samotných vystoupení. Za tou stojí zvýšená opatrnost pořadatelů kulturních akcí," řekl.

Pořadatelé podle ředitele Bestsportu musí čelit rostoucím cenám služeb. Vzhledem k navýšení nákladů na uspořádání akce Schaffer odhaduje, že by mohla stoupnout cena vstupenek. „I to pak může mít za následek menší ochotu návštěvníků za lístek zaplatit," uvedl.

Upozornil, že ceny lístků se stanovují často i rok před konáním akce. To v době, kdy ceny rostly o dvě až tři procenta není takový problém, ale pokud náklady za rok vzrostou o deset až o 20 procent, to už pro plánování a celkovou ziskovost akce znamená značný problém, řekl Schaffer.

Firma Bestsport, kterou vlastní společnost Prague Entertainment Group B.V. ze skupiny PPF, skončila v letech 2020 a 2021 kvůli koronaviru ve ztrátě. Loňský rok by měl být plusový. „Museli jsme si ukrajovat z marží a stahovaly nás zvyšující se ceny energií. To nám vzalo několik desítek milionů korun, ale i tak můžu říct, že asi za minulý rok neproděláme," řekl Schaffer serveru Seznam Zprávy.

Největší česká hala O2 arena má kapacitu 18 000 diváků a byla otevřena v roce 2004. Od září 2019 funguje O2 universum, které disponuje až 39 sály různých velikostí.


Autor: ČTK

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

Dnes v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru