Dnes Úterý - oblacno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Návštěvnost O2 areny byla druhá nejvyšší, letos se čeká nižší
O2 arena. Foto: archiv

Návštěvnost O2 areny byla druhá nejvyšší, letos se čeká nižší

Pražská O2 arena loni dosáhla druhé nejvyšší návštěvnosti od svého otevření. Po dvou letech ovlivněných koronavirem zavítalo do největší tuzemské haly za deset měsíců celkem 988 103 fanoušků. Přes milion lidí arena přivítala jen v roce 2015 díky mistrovství světa v hokeji. Do O2 universa přišlo minulý rok 92 117 lidí. Na svém webu to uvedla společnosti Bestsport, která obě haly provozuje. Generální ředitel Bestsport Robert Schaffer pro ČTK dodal, že letos vzhledem k ekonomické situaci a užší nabídce vystoupení očekává návštěvnost nižší.

Obě areny se po koronavirových omezeních otevřely v březnu a celkem se v nich konalo přes 150 kulturních a sportovních akcí. „Rok 2022 byl výjimečný v tom, že jsme konečně měli možnost odehrát téměř všechny koncerty přesunuté kvůli covidu-19," uvedl Schaffer.

Skoro 990 000 lidí za rok je druhý nejvyšší počet návštěvníků O2 areny a v hledišti už se celkově za 19 let provozu vystřídalo přes 12 milionů diváků. Rekordním byl rok 2015, kdy přišlo zhruba 1,07 milionu lidí, dvě pětiny tvořily zápasy mistrovství světa v hokeji.

Nejúspěšnější akcí loni byla jedna ze skupin mistrovství Evropy v basketbalu s českou účastí a návštěvností přes 80.000 fanoušků. Mimo jiné se v areně hrála po letech hokejová NHL a z hudebníků do metropole dorazili Sting, Kendrick Lamar, 50 Cent, Anastacia, ZAZ, Sabaton, KISS i Johnny Depp. Halu zaplnily vzpomínkové koncerty na Karla Gotta či Miroslava Žbirku.

Letos Schaffer tak vysokou návštěvnost nečeká. „Za propadem bude jednak na straně návštěvníků nutnost šetřit prostředky na více potřebné věci, ale na druhé straně i užší nabídka samotných vystoupení. Za tou stojí zvýšená opatrnost pořadatelů kulturních akcí," řekl.

Pořadatelé podle ředitele Bestsportu musí čelit rostoucím cenám služeb. Vzhledem k navýšení nákladů na uspořádání akce Schaffer odhaduje, že by mohla stoupnout cena vstupenek. „I to pak může mít za následek menší ochotu návštěvníků za lístek zaplatit," uvedl.

Upozornil, že ceny lístků se stanovují často i rok před konáním akce. To v době, kdy ceny rostly o dvě až tři procenta není takový problém, ale pokud náklady za rok vzrostou o deset až o 20 procent, to už pro plánování a celkovou ziskovost akce znamená značný problém, řekl Schaffer.

Firma Bestsport, kterou vlastní společnost Prague Entertainment Group B.V. ze skupiny PPF, skončila v letech 2020 a 2021 kvůli koronaviru ve ztrátě. Loňský rok by měl být plusový. „Museli jsme si ukrajovat z marží a stahovaly nás zvyšující se ceny energií. To nám vzalo několik desítek milionů korun, ale i tak můžu říct, že asi za minulý rok neproděláme," řekl Schaffer serveru Seznam Zprávy.

Největší česká hala O2 arena má kapacitu 18 000 diváků a byla otevřena v roce 2004. Od září 2019 funguje O2 universum, které disponuje až 39 sály různých velikostí.


Autor: ČTK

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Dnes v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Další články
Nahoru