Dnes Čtvrtek - jasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Návštěvnost některých pražských bazénů se po rozvolnění zvedla na úroveň před pandemií
Bazén sportovního klubu Motorlet Praha v Radlicích. Ilustrační foto: archiv

Návštěvnost některých pražských bazénů se po rozvolnění zvedla na úroveň před pandemií

Ukončení kontrol dokladů o očkování proti koronaviru nebo prodělání nákazy, které vláda vyhlásila od letošního 10. února, zvýšilo pražským bazénům návštěvnost. Někde se dokonce dostala na hodnoty předpandemického roku 2019, přičemž mnoho lidí zamířilo za plaváním či vodními hrátkami především o víkendu. Vyplývá to z dnešní ankety ČTK mezi provozovateli bazénů.

Aquacentrum Šutka v Praze-Troji zaznamenalo v sobotu a neděli návštěvnost srovnatelnou s nejvyššími hodnotami z doby před pandemií. „Několikrát za den jsme museli vyhlásit i takzvaný stop stav," uvedl za provoz Jan Mareš.

Doplnil, že návštěvnost i ve všedních dnech je po ukončení kontrol takzvaných covidových certifikátů podobná jako v roce 2019. Srovnatelný počet návštěvníků jako před vypuknutím pandemie o víkendu evidovalo také AquaDream Barrandov, informoval ČTK za toto centrum vodní zábavy Jaroslav Lázna.

Plavecký stadion v Podolí hlásí po uvolnění protiepidemických opatření v minulém týdnu vyšší zájem než v předchozím období. „Zatím se jedná o desítky lidí, ale předpokládáme, že postupem času se k nám vrátí další návštěvníci, tak jako tomu bylo v minulosti," uvedl ředitel podolského bazénu Jan Bezděk. Návštěvnost se ale dosud na hodnoty před pandemií nedostala. Rozhodujícím obdobím bude podle Bezděka především letní sezona.

Bazén v areálu Výstaviště Praha sleduje i v těchto dnech poměrně stabilní návštěvnost. „Z velké části je bazén pronajímán plaveckými školami, kdy v dopoledních hodinách probíhá povinné školní plavání. V hodinách vyhrazených pro širokou veřejnost přichází kolem stovky návštěvníků, o víkendu je pak návštěvnost zhruba o třetinu vyšší," uvedla specialistka sportovišť Výstaviště Praha Adéla Kuřátková.

Bazény a koupaliště se po nuceném uzavření mohly otevřít loni 31. května. Přístupné však byly pouze lidem, kteří se prokázali dokladem o dokončeném očkování, prodělání nemoci covid-19 v posledním půl roce, negativním antigenním nebo PCR testem.

V reakci na novou variantu koronaviru omikron vláda ve druhé polovině listopadu zpřísnila opatření a zrušila možnost prokazovat se testy.


Autor: ČTK

Plavejte v Praze 1

Dnes v 07:18

V sobotu 7. října se koná tradiční plavání O pohár městské části Praha 1. Začíná se ve 14 hodin.

Pochod kolem Prahy 14

19. září 2023 v 07:10

Turistický pochod „14 km kolem Prahy 14“ se koná v sobotu 14. října. Start na malý okruh je od 8:30 do 15 hodin a na velký okruh od 8:30 do 12 hodin před restaurací Club Slavoj v Hloubětínské ulici.

Univerzitní hokejový klub Engineers Prague má novou identitu

17. září 2023 ve 14:15

Klub Engineers Prague prošel před startem pátého ročníku Univerzitní ligy ledního hokeje výraznou změnou. Kromě úpravy oficiálního názvu na ČVUT Engineers Prague se mění i klubové logo. To je inspirováno právě znakem Českého vysokého učení technického v Praze, které se stane primárně...

Praha 14: Závody na inline bruslích

16. září 2023 v 16:59

Vezměte brusle a odrážedla a přijďte ve středu 20. září v 15 hodin zazávodit. Pro malé je zařazena jízda na odrážedle, připraven je bohatý doprovodný program.

Turnaj v boxu o pohár Prahy 14

15. září 2023 v 09:35

První amatérský turnaj v boxu ve koná na Plechárně v pátek 22. září.

Průzkum: 91 procent učitelů tělocviku pozoruje upadající kondici dětí

7. září 2023 ve 12:47

Množí se počet omluvenek z hodin tělesné výchovy na základních a středních školách, fyzická zdatnost s pohybovou gramotností se významně zhoršují a školy v čele se státem nevěnují tomuto problému dostatečnou pozornost. Takové jsou výsledky průzkumu, který iniciovala nově vzniklá Asociace trenérů a...

Sportovní odpoledne na Folimance

7. září 2023 v 08:06

Ve středu 13. září se od 15 do 18 hodin koná na Folimance sportovní odpoledne. Uvidíte ukázky bikeride a parkour show.

Praha přivítá desátý ročník běžeckých závodů NN NIGHT RUN PRAHA

5. září 2023 v 08:00

V sobotu 9. září odstartuje na pražské Letné desátý ročník NN NIGHT RUN PRAHA, včetně oblíbeného charitativního běhu AVON BĚH a zážitkového nočního běhu NN NIGHT RUN. Na registrované běžce čeká v průběhu dne celkem pět závodů, a to jak pro dospělé, tak i nejmenší sportovce. Novým lokálním...

Oběhněte Folimanku

3. září 2023 v 07:47

Praha 2 zve na orientační běh pro veřejnost.

Nový skatepark na Lužinách se otevře v říjnu

2. září 2023 v 05:54

Praha 13 dokončuje nový skatepark na Lužinách, větší a modernější areál, který nahradí původní skatepark. Ten po dvaceti letech dosloužil. Nový volnočasový areál bude určen nejen skateboardistům, využívat jej budou moci také vyznavači in-line bruslí, kol a koloběžek.

Lhotecký běh: Změřte síly se starostou i farářem

28. srpna 2023 v 10:12

Lesopark ve Lhotce rozpohybuje v sobotu 9. září Lhotecký běh. Sedmý ročník tradiční akce pozve k běhu děti, dospělé, seniory, dokonce i lhoteckého faráře a starostu Prahy 4.

Hravé odpoledne v bazénu: Praha 1 podporuje plavání dětí

24. srpna 2023 v 15:14

Plavecká škola a oddíl Swim Smooth pro děti připravila náborovou ochutnávku plavecké lekce. Na děti čekají zábavná stanoviště s úkoly, kde hravou formou zjistí, zda v nich dřímá plavecký talent.

Třebonické letní hry, vstup je zdarma

23. srpna 2023 ve 14:38

Sportovní zápolení nabídne soutěžní klání tříčlenných družstev v pěti netradičních disciplínách, které se zatím na mistrovství světa ani olympiádu nedostaly.

Podvečerní o-běh Folimankou

23. srpna 2023 v 11:11

Orientační běh pro veřejnost se koná ve čtvrtek 7. září od 16 hodin.

Další články
Nahoru