Dnes Středa - obcasny-dest 3°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 2°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Návštěvnost některých pražských bazénů se po rozvolnění zvedla na úroveň před pandemií
Bazén sportovního klubu Motorlet Praha v Radlicích. Ilustrační foto: archiv

Návštěvnost některých pražských bazénů se po rozvolnění zvedla na úroveň před pandemií

Ukončení kontrol dokladů o očkování proti koronaviru nebo prodělání nákazy, které vláda vyhlásila od letošního 10. února, zvýšilo pražským bazénům návštěvnost. Někde se dokonce dostala na hodnoty předpandemického roku 2019, přičemž mnoho lidí zamířilo za plaváním či vodními hrátkami především o víkendu. Vyplývá to z dnešní ankety ČTK mezi provozovateli bazénů.

Aquacentrum Šutka v Praze-Troji zaznamenalo v sobotu a neděli návštěvnost srovnatelnou s nejvyššími hodnotami z doby před pandemií. „Několikrát za den jsme museli vyhlásit i takzvaný stop stav," uvedl za provoz Jan Mareš.

Doplnil, že návštěvnost i ve všedních dnech je po ukončení kontrol takzvaných covidových certifikátů podobná jako v roce 2019. Srovnatelný počet návštěvníků jako před vypuknutím pandemie o víkendu evidovalo také AquaDream Barrandov, informoval ČTK za toto centrum vodní zábavy Jaroslav Lázna.

Plavecký stadion v Podolí hlásí po uvolnění protiepidemických opatření v minulém týdnu vyšší zájem než v předchozím období. „Zatím se jedná o desítky lidí, ale předpokládáme, že postupem času se k nám vrátí další návštěvníci, tak jako tomu bylo v minulosti," uvedl ředitel podolského bazénu Jan Bezděk. Návštěvnost se ale dosud na hodnoty před pandemií nedostala. Rozhodujícím obdobím bude podle Bezděka především letní sezona.

Bazén v areálu Výstaviště Praha sleduje i v těchto dnech poměrně stabilní návštěvnost. „Z velké části je bazén pronajímán plaveckými školami, kdy v dopoledních hodinách probíhá povinné školní plavání. V hodinách vyhrazených pro širokou veřejnost přichází kolem stovky návštěvníků, o víkendu je pak návštěvnost zhruba o třetinu vyšší," uvedla specialistka sportovišť Výstaviště Praha Adéla Kuřátková.

Bazény a koupaliště se po nuceném uzavření mohly otevřít loni 31. května. Přístupné však byly pouze lidem, kteří se prokázali dokladem o dokončeném očkování, prodělání nemoci covid-19 v posledním půl roce, negativním antigenním nebo PCR testem.

V reakci na novou variantu koronaviru omikron vláda ve druhé polovině listopadu zpřísnila opatření a zrušila možnost prokazovat se testy.


Autor: ČTK

Sdílená kola s Lítačkou loni využilo 34 tisíc lidí

Dnes v 08:36

Kombinaci veřejné dopravy a sdílených kol, kdy je možné si s platným elektronickým předplatním kuponem pro Prahu půjčit sdílené kolo na 15 minut zdarma až dvakrát denně, využilo v roce 2022 celkem 34 tisíc lidí. Celkový počet výpůjček přesáhl 567 tisíc, přičemž 81 % lidí používá tuto službu...

Prsteny pro hokejbalisty

30. ledna 2023 ve 20:17

Radnice Prahy 13 přivítala v obřadní síni hokejbalisty HC Kert Park Praha, vítěze hokejbalové extraligy 2022. Prsteny pro vítěze předali starosta David Vodrážka, spolu s místostarostkou Marcelou Plesníkovou.

S vysvědčením na kluziště zdarma

30. ledna 2023 ve 14:39

Na kluzišti Střížkov se koná zítra, 31. ledna, Dětský den. Od 12:30 hodin je vstup pro děti s vysvědčením zdarma. 

V Praze 4 se poběží o pohár starosty

30. ledna 2023 ve 14:17

Běžecký závod pro děti a dospělé na oslavu desátého ročníku Běžecké školy Prahy 4 ve čtvrtek 20. dubna v 17 až 19 hodin. Startovné je zdarma.

Za vysvědčení na brusle

30. ledna 2023 v 10:05

Kdo přinese v úterý 31. ledna od 14 do 16 hodin vysvědčení, může na Podviňáku v Praze 9 bruslit zdarma.

Zaostřete na sportovní zážitky

23. ledna 2023 ve 20:42

Také máte zimu spojenou s carvingovými obloučky, jízdou po spádnici nebo neodmyslitelným relaxem v apres ski baru? Pokud milujete pohled na zasněžené hory stejně jako zimní sporty – ať už jsou jakékoliv – máme pro vás tip, jak si tento zážitek užít na maximum. Zkrátka tak, abyste na něj dobře...

Na brusle pod žižkovskou věž

23. ledna 2023 ve 13:23

Kluziště v zahradě pod věží má 400 m2 plochy a k bruslení je může využít i veřejnost. Otevřeno je od pondělí do pátku od 15 do 20 hodin, o víkendech od 8 do 20 hodin.

V Dolních Chabrech se v létě uskuteční fotbalový kemp Vladimíra Šmicera

17. ledna 2023 v 05:18

Fotbalový kemp Vladimíra Šmicera se uskuteční​ ve dnech 24. až 28. července 2023 v Praze, ve sportovním areálu SK Dolní Chabry. Program pro mladé fotbalisty bude připraven každý den od 8 do 16 hod. Zázemí je pro Vladimír Šmicera domácím prostředí, jelikož zde působí jako předseda místního...

Na brusle na Pankrác

10. ledna 2023 v 07:16

Venkovní kluziště o velikosti 600 metrů čtverečních najdete před obchodním centrem Arkády Pankrác.

Další články
Nahoru