dnes
Čtvrtek - polojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Návštěva Vodního domu. Zážitek pro děti i dospělé

Návštěva Vodního domu. Zážitek pro děti i dospělé

Velký zájem o návštěvu Vodního domu na Želivce projevili členové Klubu vodních strážců. Tu jim zprostředkoval Útvar komunikace a marketingu Pražských vodovodů a kanalizací.

Do expozice Vodního domu návštěvníci vchází tunelem. Představuje štolový přivaděč vody z úpravny vody Želivka, který přepravuje pitnou vodu do Prahy.

5-vodni-dum-0097-nahled

Děti si prohlédly vodní organismy pod mikroskopem, seznámily se s vodními rostlinami a živočichy, ochutnaly různé druhy vody.

3vodni-dum-0310-nahled  

V atriu se jim líbily umělé vodní toky, které ovládaly pomocí čerpadel, pump či různých mlýnků, a v hezkém počasí nevadilo ani to, že byli mokří.

„Vedle prohlídky expozice jsme měli možnost navštívit také hráz vodní nádrže Švihov. Prohlédnout si největší vodní nádrž u nás totiž nemůže každý. V okolí hráze je nutno dodržovat zvýšená bezpečnostní opatření,“ řekla Jitka Fialová z útvaru komunikace a marketingu. „A nakonec děti čekalo ve vodním domě překvapení v podobě vodníka, který jim rozdal drobné dárky“, dodala.

Vodní dům se nachází ve Středočeském kraji v okrese Benešov. Stojí v těsné blízkosti hráze vodárenské nádrže Švihov (Želivka).

GPS souřadnice Vodního domu jsou N 49° 43,134  E 015° 05,199.

Pokud pojedete po dálnici D1, sjeďte na sjezdu Soutice (EXIT 56). Od sjezdu to máte k Vodním domu už jen 4 km. Parkovací místo pro auta i autobusy jsou přímo u objektu, parkování je zdarma.

Nejbližší autobusová zastávka je Hulice, úpravna.

Dostanete se pěšky, z nejbližších obcí Hulice (1 km) nebo Nesměřice (2 km).
Otevírací doba:
Duben – září:  9:00 -  17:00
Říjen – březen:  9:00 – 16:00

Otevřeno je denně, včetně víkendů a svátků, pouze v pondělí je zavírací den.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Branný den Na Františku

24. září 2017 v 08:39

Branná výchova se vrací do škol. Předmět ztratil svůj ideologický nádech, obsah zůstal a přizpůsobil se současným trendům vzdělávání.

Další články
Nahoru