dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Návrh rozpočtu Prahy 4: Rekonstrukce bytů, obnova koupaliště, úpravy divadla
Branické divadlo. Foto: Packa / Wikimedia Commons

Návrh rozpočtu Prahy 4: Rekonstrukce bytů, obnova koupaliště, úpravy divadla

Radní čtvrté městské části schválili návrh rozpočtu na letošní rok, Praha 4 má podle něj letos hospodařit s částkou přesahující jednu miliardu korun. Hospodaření městské části bude i letos vyrovnané, rozdíl mezi výdaji a příjmy ve výši necelých 300 milionů korun bude kryt vlastními zdroji městské části. Rozpočet bude schvalovat zastupitelstvo na svém jednání 11. března.

„Naším cílem je mít rozpočet, který nezadluží městskou část a přitom zajistí kvalitní služby pro naše obyvatele,“ uvádí starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice). „Zastupitelstvu navrhneme investice v řádu desítek miliónů korun na obnovu koupaliště Lhotka, výstavbu domova pro seniory Hudečkova, rekonstrukci bytů v Táborské ulici a obnovu školky Znojemská,“ pokračuje.

Menší investiční prostředky půjdou do navýšení kapacity mateřské školy Němčická, městská část dokončí zateplení čtyř školek, další peníze půjdou do hřišť a herních prvků, například na Zeleném pruhu a Na Mlejnku.

„Obnovujeme chodníkový program a investovat budeme i do bezmotorové dopravy a bezbariérových řešení ve veřejném prostoru. Chystáme investice v zeleni a vnitroblocích včetně sanace Branické skály. Dokončit bychom měli úpravy v Branickém divadle,“ uvedl dále starosta Petr Štěpánek.

Rozpočet Prahy 4 na rok 2015:

Plánované příjmy jsou 757 784 600 korun, výdaje 1 041 015 200 korun. Schodek ve výši 283 230 600 bude kryt vlastními zdroji městské části.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru