Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Návrh rozpočtu Prahy 12 počítá s příjmy a výdaji nižšími než loni
Nová radnice Prahy 12. Foto: Jan Puci

Návrh rozpočtu Prahy 12 počítá s příjmy a výdaji nižšími než loni

Radnice Prahy 12 by měla letos hospodařit s příjmy 424 milionů korun a výdaji 622,78 milionu korun. Rozdíl by měl být hrazený z rezerv. Návrh rozpočtu schválila rada, projednávat ho bude na svém zasedání 1. února ještě zastupitelstvo dvanácté městské části. Na rok 2021 byl schválený rozpočet s příjmy 485,8 milionu korun a výdaji 723,7 milionu korun.

Nejvíce peněz získá Praha 12 díky převodům peněz od hlavního města a od státu. Od pražského magistrátu městská část podle dokumentu k rozpočtu obdrží 245,76 milionu korun, příspěvek na výkon státní správy činí pro tento rok asi 48 milionů.

Od Prahy a státu tak dvanáctá městská část získá zhruba o 11,89 milionu korun více, než bylo plánováno na rok 2021. Méně by naopak podle odhadů měla v roce 2022 vynést vlastní podnikatelská činnost radnice.

Méně peněz proti předchozímu roku vybere modřanská radnice letos podle návrhu rozpočtu také na poplatcích z pobytu. Na dani z nemovitostí by měla Praha 12 stejně jako loni vybrat 45 milionů korun.

Nejvyšší částku by měla radnice zaplatit za chod městské části a za výdaje do vzdělávání a škol. Ve školství by se mělo také nejvíce peněz proinvestovat. Největší investicí Prahy 12 by měla být výstavba nové mateřské školy (MŠ) Mydlinky pro 112 dětí, kdy radnice náklady na stavbu odhadla na 115 milionů korun.

 Dvanáctá městská část dále plánuje přestavbu pavilonu MŠ Oáza, čímž vzniknou místa pro 56 dětí, a výstavbu nové základní školy (ZŠ) v Komořanech. Na tu v rozpočtu na letošní rok Praha 12 počítá s částkou 30 milionů korun, za níž chce zpracovat projektovou dokumentaci. Rekonstrukce by se měl letos dočkat objekt MŠ Jahůdka a některé pavilony ZŠ Zárubova.

Peníze letos radnice vyčlenila také třeba na nákup pozemků v Modřanech a na Točné pro plánované revitalizace Komořanského náměstí a náměstí Antonína Pecáka a na opravu tzv. pumptracku Na Beránku, tedy sportoviště pro jízdu na kole či skateboardu.

V Praze 12 tvoří koalici zástupci Pirátů, ODS, TOP 09 a Zelených. Radnici dvanácté městské části vede starosta Jan Adamec (Piráti). Praha 12, kde žije 56 617 obyvatel, zahrnuje celá katastrální území Cholupic, Kamýku, Komořan, Modřan a Točné.


Autor: ČTK

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Včera v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru