dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Pražská politika

Návrh na zákaz prodeje o státních svátcích v supermarketech přežil první sněmovní bitvu

 Ve vybrané státní svátky možná budou muset mít zavřeno obchodní řetězce asi budou muset mít o některých svátcích zavřeno. Přes nesouhlas pravicových poslanců tento senátní návrh ve sněmovně v úterý postoupil do dalšího projednání. Zabývat se jím budou výbory hospodářský a sociální.

Zákaz prodeje ve vybrané státní svátky by se podle senátního návrhu vztahoval na obchody s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních, tedy na obchodní řetězce. Dále na zastavárny, sběrny odpadů a provozovny obchodující s použitým zbožím.

Netýkal by se naopak čerpacích stanic, lékáren, prodejen na letištích, vlakových a autobusových nádražích a obchodů ve zdravotnických zařízeních. Za porušení zákazu prodeje by hrozila sankce do jednoho milionu korun, za opakované porušení do pěti milionů.

Zavřeno by muselo být v tyto státní svátky: 1. leden (Nový rok a Den obnovy samostatného českého státu), pohyblivé Velikonoční pondělí, 8. květen (Den vítězství), 28. září (Den české státnosti), 28. říjen (Den vzniku samostatného československého státu), 25. prosinec (1. svátek vánoční) a 26. prosinec (2. svátek vánoční). Na Štědrý den – 24. prosince – by bylo otevřeno jen do 12 hodin.

Otevřeno by naopak bylo na Svátek práce (1. květen), v Den boje za svobodu a demokracii (17. listopad), v Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje (5. červenec) a v Den upálení mistra Jana Husa (6. červenec). Pražský patriot o návrhu opakovaně informoval.


Další články
Nahoru