dnes
Úterý - oblacno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Návrh na jmenování Tvrdíka čínským říšským protektorem pro oblast Česka Praha nepodpoří
Když byl Tvrdík manažerem ČSSD, zúčastnil se mítinku s Jiřím Paroubkem, Davidem Rathem a dalšími, na něž jejich odpůrci vrhali vejce. Foto: Hypertornado / Wikimedia Commons

Návrh na jmenování Tvrdíka čínským říšským protektorem pro oblast Česka Praha nepodpoří

Místopředseda sdružení Občané za svá práva Aleš Moravec, který pravidelně vystupuje na jednání pražského zastupitelstva v momentech, kdy mají slovo zástupci veřejnosti, si vzal slovo i dnes. Tentokrát v momentě, kdy se diskutovalo o navrženém programu schůze. Ve svém projevu navrhnul, aby Praha využila zákonodárnou iniciativu a navrhla jmenování Jaroslava Tvrdíka čínským Reich-protektorem pro oblast České republiky.

Bývalý politik ČSSD Tvrdík je v současnosti poradce předsedy vlády ČR pro Čínu a prezident Smíšené česko čínské komory. Jako předseda představenstva fotbalové Slavie působí jako zástupce majoritního majitele tradičního českého klubu, čínské společnosti CEFC.

Tvrdík byl v minulosti ministrem obrany ve vládě vedené sociální demokracií. Následně se stal bez výběrového řízení ředitelem Českých aerolinií. Pod jeho vedením se aerolinky dostaly do velké ztráty. Byl kritizován za dosazování lidí do vedení společnosti bez potřebné klasifikace i za neefektivní nákupy. On sám i zpětně kritiku odmítal, své angažmá ve vedení firmy považoval za úspěšné. Později byl také volebním manažerem ČSSD, vedl také poradce tehdejšího předsedy strany Jiřího Paroubka.

Návrh se program jednání nedostal

„Osvojil jsem si návrh občana Moravce, který chtěl, aby Praha jmenovala Jaroslava Tvrdíka čínským Reich-protektorem pro oblast České republiky. Myslím, že tím vtipně glosoval podlézání čínským papalášům během návštěvy čínského prezidenta,“ vysvětlil zastupitel Pirátů Mikuláš Ferjenčík, proč navrhoval doplnění programu.

Pro zařazení tohoto bodu na jednání se vyslovilo nakonec jen šest zastupitelů, tudíž se Jaroslav Tvrdík nemusí obávat, že by mu byla přiřazena další funkce. Může se tedy bez rozptylování dál věnovat oživování Slavie a prohlubování vztahů České republiky s Čínskou lidovou republikou.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru