dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Pražská politika

Návrh Jiřího Rývy ve věci dluhu FK Viktoria Žižkov je pro Prahu 3 neakceptovatelný

Návrh jednatele klubu FK Viktoria Žižkov k řešení dluhu je pro radnici MČ Praha 3 neakceptovatelný. Na tom se shodlo vedení radnice. Místostarosta Alexander Bellu odeslal panu Jiřímu Rývovi, jednateli FK Viktoria Žižkov protinávrh, kterým chce poskytnout klubu ještě jednu možnost k narovnání vzájemných vztahů. 

Návrh vypořádání dluhu MČ Praha 3 ze strany FK Viktoria Žižkov, doručený jednatelem klubu, spočívá v nabídce odkupu pohledávky města za FK Viktoria Žižkov a. s. za 30 % nominální hodnoty. Součástí návrhu je i faktura, která účtuje radnici finanční částku převyšující hodnotu dluhu za nikdy neobjednané služby na úpravu trávníku. Tento přístup ze strany FK Viktoria Žižkov je pro vedení městské části neakceptovatelný.

„Snažili jsme se klubu Viktoria Žižkov vycházet v mezích možností vstříc a po změně jednatele jsme se domnívali, že můžeme očekávat totéž i z druhé strany. Teď nám ale začíná zvolna docházet trpělivost. Přesto jsme ještě navrhli kompromis, který by měl být vstřícný vůči protistraně,“ řekl místostarosta Alexander Bellu.

Vedení MČ Praha 3 odeslalo Jiřímu Rývovi protinávrh. Radnice přichází s nabídkou, která by mohla být přijatelným řešením pro obě strany. Spočívá v  požadavku na jednorázovou úhradu 50 % aktuálního dluhu ve lhůtě deseti dnů a vytvoření návrhu rozpisu na zbývající dlužnou částku v podobě splátkového kalendáře na dobu dvou let. 


Další články
Nahoru