Dnes Pondělí - polojasno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Návrat Senior akademie na Prahu 9 byl úspěšný, absolventi dostali diplomy
Senioři. Ilustrační foto: Freeimages

Návrat Senior akademie na Prahu 9 byl úspěšný, absolventi dostali diplomy

Senior akademie v Praze 9 – cyklus čtrnácti vzdělávacích programů prevence kriminality zaměřený na informování seniorů – se konala od ledna až do poloviny června na vysočanské radnici. Pořádala ji devátá městská část ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy. Tento týden byla slavnostně ukončena.

Účastníci přednášek, které neměli žádné absence, a navíc se zúčastnili exkurzí, například v policejním muzeu nebo psím útulku v Troji, si odnesli diplomy. Ale především získali informace, jak se chovat v krizových situacích, jak přivolat pomoc, když se něco stane, jak sami mohou aktivně přispět k ochraně osobního bezpečí nebo svého majetku.

Každý týden probíhala přednáška na jiné téma, například právní vědomí, domácí násilí, základy první pomoci, nutná ochrana. Během přednášek dostali senioři základní informace a byly jim nabídnuty rady, jak se chránit. Seniorům přednášeli strážníci nebo odborníci na danou problematiku.

„V dnešní složité době, kdy narůstá především internetová kriminalita, je potřeba lidi informovat. Prevence je důležitá. Jsem rád, že městská policie s námi přednášky připravila. Senioři se tak připravují, jak čelit nebezpečí,“ sdělil místostarosta Adam Vážanský (ODS), do jehož kompetencí patří i oblast bezpečnosti a prevence kriminality.

Právě ukončený cyklus navázal na podobné projekty, které realizovala radnice Prahy 9 spolu s městskou policií před pandemií covidu. „O přednášky byl zájem, ukázalo to, že senioři se chtějí hrozbám bránit,“ dodal.


Autor: puc

Komentovaná vycházka s Prahou 6: Petřiny

Včera v 10:14

Sídliště Petřiny má v podstatě tři sídelní celky a patří mezi nejstarší sídliště v Praze. Vycházka v úterý 23. července začíná u pomníku profesora Otto Wichterle a připomínkou jeho neskutečného života.

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

20. července 2024 v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

20. července 2024 v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

19. července 2024 v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

19. července 2024 v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Červencová procházka Ďáblickým hřbitovem

18. července 2024 v 08:40

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V úterý 23. července se...

EPU pomůže na dovolené. Najde výlety, informuje o akcích

18. července 2024 v 07:51

Aplikace EPU nabídne na jednom místě aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. Díky ní budete informováni o aktualitách, pořádaných akcích, uzavírkách či dočasných omezeních. Vybrat si můžete z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena...

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

17. července 2024 v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Další články
Nahoru