Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Návrat k vrcholu: Gabriela Soukalová a její cesta zpět ve filmu Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí
Gabriela Soukalová. Foto: archiv

Návrat k vrcholu: Gabriela Soukalová a její cesta zpět ve filmu Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí

Gabriela Soukalová, jméno, které zaznělo na biatlonových tratích po celém světě, a pak najednou přišlo ticho. Ticho, které však nebylo projevem slabosti, ale spíše síly a rozhodnutí. Po krátkém odmlčení se Gabriela vrací do arény biatlonu s plnou silou a touhou po comebacku. 

Jiří Hamza, s nímž se Gabriela setkala, aby si promluvili o jejím návratu na trať, se stal klíčovou postavou v tomto comebacku. Gabriela ve filmu popisuje její cestu slovy: „Protože jsem se sešla s Jirkou Hamzou, se kterým jsme vlastně vymysleli plán, který by mi mohl pomoct se vrátit. Takže bych řekla, že mi opět poměrně hodně pomohl. Taky má zásadní zásluhu na tom, že se teďka můžu vůbec o něco takového pokoušet, takže jsem za to moc ráda.“

Režisér Petr Větrovský nás zavede do nitra tohoto dramatického příběhu o odhodlání, vytrvalosti a touze po znovunalezení vlastní síly. Přítomnost režiséra zajišťuje, že tento film nebude jen obyčejným záznamem událostí, ale pohledem do nitra jedné z nejvýraznějších postav českého sportu.

Velkou oporou v této obtížné době byl pro Gabrielu její současný partner Miloš Kadeřábek. Jeho přítomnost a podpora vynesly Gabrielu nad strachy a pochybnosti. Ve filmu představuje Kadeřábek pohled do Gabrieliných emocí, když se potýkala s rozhodnutím vrátit se na trať. „Dlouho jsme o tom mluvili a přemýšleli jsme, jestli to je vůbec možný, jestli to je vůbec v jejích silách se vrátit,“ říká její současný přítel Miloš Kadeřábek.

Gabriela a Miloš nejsou jen partnery, jsou i rodiči: „Dlouho jsme řešili, co všechno tomu budeme muset oba dva obětovat, protože máme malou dcerku a té chceme věnovat maximální čas.“ Dcera se stala středem jejich života, a když přišlo rozhodování o Gabrielině návratu do světa biatlonu, byla klíčovým bodem jejich rozhodování.

Označte si datum 7. března ve vašem kalendáři, protože právě v tento den film Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí otevírá dveře kin.


Autor: Alo

Jarní část Věčné naděje zakončí jazzové a židovské písně

Včera ve 14:10

Jarní část sedmého ročníku festivalu Věčná naděje zakončí dva dramaturgicky výjimečné koncerty formace Petra Ernyei Quartet v čelákovické vile Volman. Pásmo jazzových a židovských písní odehrají 21. a 28. dubna, součástí akce bude také komentovaná prohlídka...

Komentovaná prohlídka výstavy Nahoru

Včera ve 13:17

Ve čtvrtek 25. dubna si budete moci pohovořit s autorkou výstavy Nahoru, která se koná v Galerii ve věži Novoměstské radnice v Praze 2.

Výstava: Český porcelán tří století

17. dubna 2024 v 08:00

Český porcelán tří století je vůbec první výstavou, která se pokusí ve zkratce přiblížit vývoj porcelánu vyrobeného na území Čech od jeho počátků až k dnešním dnům. Navíc expozice představí ucelenou historii českého a československého porcelánu poprvé z hlediska výtvarného vývoje, tedy...

Musica Florea objevuje raného Janáčka

17. dubna 2024 v 07:51

Co má společného Leoš Janáček a baroko? Soubor Musica Florea se představí novým koncertním programem v dubnu. Letos slavíme 170 let od narození tohoto významného skladatele a při té příležitosti se Musica Florea chopila jeho nejranějších kompozic, aby je postavila vedle skladeb z počátku italského...

Branický knižní malotrh 2024

16. dubna 2024 v 09:18

Druhý ročník knižního Malotrhu se koná v sobotu 8. června. Setkáte s nejnovějšími knihami, autory a spoustou další zábavy. Den plný knih, hudby a workshopů proběhne od 11 do 19 hodiny na Branické ulici na úrovní jejího křížení s Jiskrovou ulicí.

Koncert Prahy 2 na Bastionu

15. dubna 2024 v 15:38

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě. V úterý 23. dubna můžete slyšet seskupení hudebníků, kteří se velmi dobře zapsali na naší hudební scéně a jsou příslibem pro tento žánr.

Josef Němec – Obrazy a kresby

14. dubna 2024 v 19:14

Kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene. Právě on je spolutvůrcem výpravné knihy.

Adéla Parmová a její Shakti: Výstava odhalí temná údolí a jasné vrcholky lidské duše

12. dubna 2024 ve 03:15

Pražská umělecká scéna se připravuje na zážitek, který propojí minulost, přítomnost a budoucnost skrze vizi umělkyně Adély Parmové. Umělecká výstava „Shakti [Power of Creation & Destruction]“ zvěstuje hlubokou a osvěžující cestu do temných údolí i jasných vrcholků lidské duše. Výstava Shakti...

Dubnové Varhanní nešpory maltézských rytířů

11. dubna 2024 ve 12:21

Varhanní nešpory maltézských rytířů uslyšíte v pondělí 15. dubna od 17 hodin.

Mladí ladí jazz v Praze 2

11. dubna 2024 v 07:01 | Aktualizováno 30. listopadu -0001, 00:00

Letos už posedmé oživí Karlovo náměstí festival Mladí ladí jazz.Začíná se v 15:30 hodin.

Dagmar Filípková vystavuje v galerii Art brut

10. dubna 2024 ve 14:01

V galerii Art brut Praha v Ditrichově ulici v Praze 2 můžete navštívit výstavu Dagmar Filípkové.

Hudba bez hranic: Krása Quartet

10. dubna 2024 ve 12:57

V letošním XVI. ročníku cyklu Hudba bez hranic vystoupí 16. dubna Krása Quartet. Mladý soubor během 12 let své existence již dokázal přesvědčit pořadatele i publikum nejen špičkovou interpretací, ale i promyšlenou a pečlivě připravovanou dramaturgií a ryzím přístupem o tom, že česká kvartetní...

Běla Janoštíková zve na autorský večer

9. dubna 2024 v 05:56

Další z autorských večerů Běly Janoštíkové se koná ve středu 10. dubna od 19 hodin. Tentokrát bude program věnovaný Japonsku. Přednáška „Země vycházejícího slunce“ se koná v nově otevřené pobočce Městské knihovny v Praze na Petřinách. Vstupné je 60 korun.

Další články
Nahoru