dnes
Pondělí - skorojasno
22°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
21°C
pozítří
Středa - oblacno
24°C
Návrat k plnému provozu na příměstské železnici bude uspíšen
Ilustrační foto: archiv

Návrat k plnému provozu na příměstské železnici bude uspíšen

Dojde k urychlení návratu rozsahu veřejné dopravy do normálního stavu u vlakových a příměstských autobusových linek Pražské integrované dopravy na území Prahy a Středočeského kraje oproti původnímu předpokladu již od pondělí 18. května.

V praxi to znamená, že bude 18. května obnoven již avizovaný provoz posilových vlaků na páteřních linkách S7 a S9, v úsecích Praha Řevnice, Praha Český Brod a Praha Lysá nad Labem bude opět zkrácen interval ve špičkách z 30 na 15 minut, v pracovní dny dopoledne také na lince S9 v úseku Praha Říčany, a obnoven bude také provoz na městské železniční lince S49 z Roztok u Prahy do Prahy Hostivaře.

Zároveň bude oproti původnímu předpokladu uspíšen návrat i všech dalších dočasně zrušených vlaků ve Středočeském kraji. Do plného provozu se 18. května vrátí také všechny příměstské a regionální autobusové linky. Původní předpoklad byl až o týden později, tedy v pondělí 25. května).

S ohledem na aktuální požadavky jednotlivých škol budou již od středy 13. května obnoveny školní spoje na části příměstských a regionálních autobusových linek.

Provoz víkendových rekreačních vlaků, brdského Cyklobusu a vlaků víkendového nočního rozjezdu z Prahy ve 2:30 bude zahájen v sobotu 23. května s výjimkou dětského výletního vlaku Cyklohráček, jehož provoz bude z důvodu výluky v úseku Středokluky – Slaný zahájen až v původně plánovaném termínu od 30. května.


Noční uzavření Tunelového komplexu Blanka

Dnes ve 14:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude Tunelový komplex Blanka uzavřen od 4. 6. od 23 hodin do 5. 6. do 5 hodin.

Strahovský tunel projde očistou, během června bude několik nocí uzavřen

Dnes ve 12:52

Z důvodu pravidelné údržby a mytí bude Strahovský tunel v červnu uzavřen.

Tahací jeřáby převezly na trať k Barrandovu 18 tramvají

Včera v 16:54

Aby mohly od pondělí po více než dvou měsících začít jezdit tramvaje mezi Barrandovem a Hlubočepy, pražský dopravní podnik dnes a v pátek převezl do Hlubočep tahacími jeřáby celkem 18 tramvají, které budou v opraveném úseku jezdit. V pátek čtyři tramvaje, dnes 14. Oprava trati v Nádražní mezi...

Dopravní omezení v Nádražní ulici

29. května 2020 v 09:58

Od 1. června do konce října bude v souvislosti s rekonstrukcí tramvajové tratě uzavřena Nádražní ulice v úseku Moulíkova – Křížová.   

Další články
Nahoru