Dnes Čtvrtek - jasno 13°C
Zítra Pátek - zatazeno 9°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražská kultura

NATURE FUTURE - Mladá evropská fotografie

V rámci francouzského předsednictví Rady Evropské unie Francouzské velvyslanectví v České republice a Francouzský institut v Praze ve spolupráci s jedenácti evropskými kulturními centry, která jsou členy EUNIC Prague a se společností Veolia představují výstavu NATURE FUTURE – mladá evropská fotografie.

Představí práci 14 mladých evropských fotografů, kteří přesným, aktuálním, poetickým a někdy i humorným pohledem analyzují rozsáhlou ekologickou krizi, která postihuje naši planetu.

Jejich generace si je naléhavosti situace dobře vědoma: pokud se sami nezasadíme o záchranu ekosystémů, přežití lidstva se stane dalším utopickým scénářem.

„Výstavu pořádáme u příležitosti pražských oslav Dne Evropy na znamení toho, že sdílíme evropské hodnoty. Chceme ukázat společné evropské vnímání tématu ekologie a představit rozmanitost uměleckého pojetí mladých talentovaných fotografů. Tato venkovní výstava je důležitou součástí našeho kulturního programu a bude zásadním pojítkem mezi francouzským a českým předsednictví Rady Evropské unie,“ řekl velvyslanec Francie v České republice Alexis Dutertre.

Kulturní atašé Francouzského institutu v Praze Sarah Doignon dodala: „Bylo klíčové, abychom téma ekologie vnesli do veřejného prostoru, do centra Prahy. Díky podpoře městské části Praha 1 můžeme výstavu umístit na čtyři měsíce v parku Kampa, a zpřístupnit ji tak široké veřejnosti. Výstava bude mít také interaktivní část, v rámci které návštěvníky vyzveme, aby na sociální sítě nahráli fotografie, které podle nich nejlépe vystihují budoucnost přírody.“

„Ochraně přírody se dlouhodobě a systematicky věnujeme, nejenom inovacemi v oboru, ale také podporou projektů, které ukazují pravdu o globální změně klimatu a které mohou přispět ke změně našeho chování. Proto jsme velmi rádi podpořili i tuto výstavu a díla mladých evropských fotografů, kterým není naše budoucnost lhostejná,“ říká Eva Kučerová, ředitelka komunikace a marketingu skupiny Veolia pro střední a východní Evropu.

Výstava bude zahájena 9. května na Den Evropy v 17:30 za přítomnosti umělců a kurátorů. Pro veřejnost se otevře již v 15 hodin a potrvá do 28. srpna. V podobném formátu bude probíhat i v Berlíně pod záštitou Francouzského institutu v Německu od 4. června do 30. července.

2022-vystava-kveten

Výstava bude ke zhlédnutí čtyři měsíce v pražském parku Kampa a bude zdarma přístupná všem. Představí soubory fotografií každého umělce doprovozené o explikační texty ve francouzštině, češtině a angličtině.

Vystavovaní umělci se zúčastní několika setkání a debat související s tématy společenské angažovanosti umělců, uměleckého dialogu a naléhavosti klimatické krize.

Úterý 10. května – 19:00
Fotograf gallery, Jungmannova 19, Nové Město, Praha 1
Panelová diskuse “Ekologická angažovanost fotografů”
Zúčastnění umělci: Tomáš Hrůza (CZ) , Marina Caneve (IT), Ruben Martin de Lucas ( ES) a Daniel Szalai ( HUN)
Moderátor: Marek Hlavica

Středa 11. května – 17:30
Goethe Institut, Masarykovo nábřeží, Praha 1
Panelová diskuse “Jak změnit naše uvažování o přírodě”
Zúčastnění umělci: Jana Hartmann (DE), Markus Guschelbauer (AT) Inka (SE) Leontína Berková (SK)
Moderátorka: Pavlina Kvapilová

Interaktivní část výstavy zapojí širokou veřejnost – účastníci budou moci na instagramu nasdílet fotografie zobrazující jejich vizi budoucnosti přírody, fotografii zveřejnit ve story, označit Francouzský institut pomocí @francouzskyinstitut a uvést hashtag #NATUREFUTURE. Na konci výstavy se vylosuje 10 výherců, kteří získají podepsanou autorskou fotografii od francouzské umělkyně Margaux Senlis.

Projekt finančně podpořil Francouzský institut, EUNIC Cluster Fund a společnost VEOLIA. Koná se pod záštitou starosty městské části Praha 1.


Autor: Alo

Víkendový tip: Příběhy Afriky s tancem, workshopy, korálky, batikou a africkými bubny

Dnes v 16:23

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha 2024 zve také na doprovodné akce.  Víkend 15. a 16. června bude v prostorech Krenovky a na Žižkov Highline za Krenovkou patřit Příběhům Afriky. 

Čeští madrigalisté zahrají v kostele. Vstupné dobrovolné

Včera v 11:56

V kostele sv. Václava na Proseku se bude v pátek 14. června konat koncert. Hrát budou Čeští madrigalisté

Letní scéna Prahy 10 v Heroldových sadech

11. června 2024 v 19:27

Dílničky pro děti a divadlo. V Heroldových sadech se koná Letní scéna Prahy 10.

Letní scéna Prahy 10: Malešičák

11. června 2024 v 18:05

Praha 10 zve v rámci Letní scény do Malešického parku. Příští týden se tam koná koncert a divadlo pro děti.

Operní arie v průběhu staletí

11. června 2024 v 07:49

Další koncert z cyklu Tóny Vinohrad, který připravila radnice Prahy 2, uslyšíte ve středu 12. června.

Letní scéna Prahy 10 na Zahradním městě

11. června 2024 v 07:28

V Parku Malinová – Chrpová se do konce června konají koncerty a divadla v rámci Letní scény Prahy 10.

Letní scéna Prahy 10 na Skalce

10. června 2024 ve 20:49

V parčíku u Aldašínské se koná program pro děti i dospělé. Tento týden jsou připraveny Automat na filmy a Diskotéka na kolečkách.

Hudba bez hranic zve na koncert s Romanem Janálem

10. června 2024 v 10:54

Koncert z cyklu Hudba bez hranic se koná v barokním refektáři dominikánů v Jilské 5 v úterý 11. června. Vstupné je dobrovolné.

Praha 14: Koncert Viaggio Musicale

10. června 2024 v 10:13

Tři renomovaní umělci nejen z oblasti staré hudby vás provedou hudbou velkých mistrů od doby renesance po vrcholný klasicismus. Zavedou vás nejen na královské dvory, ale také do těch nejkrásnějších katedrál či koncertních síní ve Francii, Itálii, Anglii, Německu.

Výstava Kniha je Art na Hradě představuje knihy jako umělecké předměty

10. června 2024 v 07:13

V Královském letohrádku na Pražském hradě si návštěvníci mohou prohlédnout novou výstavu Kniha je Art, která na knihy nahlíží netypicky ne skrze obsah, ale skrze jejich formu. Představuje je jako estetické či umělecké předměty a nabízí výběr knih pozoruhodných z hlediska typografického či...

Pobočky Městské knihovny v Praze se v pondělí uzavřou

8. června 2024 v 10:22

V pondělí 10. června bude od 13:30 hodin připraveno na Mariánském náměstí unikátní představení Sylfidy, které je ojedinělou kombinací klasického baletu párové akrobacie a grotesky.

Koncert komorní hudby v obřadní síni radnice

8. června 2024 v 09:36

Ve čtvrtek 13. června se od 19 hodin koná v obřadní síni radnice Prahy 9 koncert Ozvěny jara v podání manželského dua aneb od Bacha po Skoumala.

Další články
Nahoru