Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražská kultura

NATURE FUTURE - Mladá evropská fotografie

V rámci francouzského předsednictví Rady Evropské unie Francouzské velvyslanectví v České republice a Francouzský institut v Praze ve spolupráci s jedenácti evropskými kulturními centry, která jsou členy EUNIC Prague a se společností Veolia představují výstavu NATURE FUTURE – mladá evropská fotografie.

Představí práci 14 mladých evropských fotografů, kteří přesným, aktuálním, poetickým a někdy i humorným pohledem analyzují rozsáhlou ekologickou krizi, která postihuje naši planetu.

Jejich generace si je naléhavosti situace dobře vědoma: pokud se sami nezasadíme o záchranu ekosystémů, přežití lidstva se stane dalším utopickým scénářem.

„Výstavu pořádáme u příležitosti pražských oslav Dne Evropy na znamení toho, že sdílíme evropské hodnoty. Chceme ukázat společné evropské vnímání tématu ekologie a představit rozmanitost uměleckého pojetí mladých talentovaných fotografů. Tato venkovní výstava je důležitou součástí našeho kulturního programu a bude zásadním pojítkem mezi francouzským a českým předsednictví Rady Evropské unie,“ řekl velvyslanec Francie v České republice Alexis Dutertre.

Kulturní atašé Francouzského institutu v Praze Sarah Doignon dodala: „Bylo klíčové, abychom téma ekologie vnesli do veřejného prostoru, do centra Prahy. Díky podpoře městské části Praha 1 můžeme výstavu umístit na čtyři měsíce v parku Kampa, a zpřístupnit ji tak široké veřejnosti. Výstava bude mít také interaktivní část, v rámci které návštěvníky vyzveme, aby na sociální sítě nahráli fotografie, které podle nich nejlépe vystihují budoucnost přírody.“

„Ochraně přírody se dlouhodobě a systematicky věnujeme, nejenom inovacemi v oboru, ale také podporou projektů, které ukazují pravdu o globální změně klimatu a které mohou přispět ke změně našeho chování. Proto jsme velmi rádi podpořili i tuto výstavu a díla mladých evropských fotografů, kterým není naše budoucnost lhostejná,“ říká Eva Kučerová, ředitelka komunikace a marketingu skupiny Veolia pro střední a východní Evropu.

Výstava bude zahájena 9. května na Den Evropy v 17:30 za přítomnosti umělců a kurátorů. Pro veřejnost se otevře již v 15 hodin a potrvá do 28. srpna. V podobném formátu bude probíhat i v Berlíně pod záštitou Francouzského institutu v Německu od 4. června do 30. července.

2022-vystava-kveten

Výstava bude ke zhlédnutí čtyři měsíce v pražském parku Kampa a bude zdarma přístupná všem. Představí soubory fotografií každého umělce doprovozené o explikační texty ve francouzštině, češtině a angličtině.

Vystavovaní umělci se zúčastní několika setkání a debat související s tématy společenské angažovanosti umělců, uměleckého dialogu a naléhavosti klimatické krize.

Úterý 10. května – 19:00
Fotograf gallery, Jungmannova 19, Nové Město, Praha 1
Panelová diskuse “Ekologická angažovanost fotografů”
Zúčastnění umělci: Tomáš Hrůza (CZ) , Marina Caneve (IT), Ruben Martin de Lucas ( ES) a Daniel Szalai ( HUN)
Moderátor: Marek Hlavica

Středa 11. května – 17:30
Goethe Institut, Masarykovo nábřeží, Praha 1
Panelová diskuse “Jak změnit naše uvažování o přírodě”
Zúčastnění umělci: Jana Hartmann (DE), Markus Guschelbauer (AT) Inka (SE) Leontína Berková (SK)
Moderátorka: Pavlina Kvapilová

Interaktivní část výstavy zapojí širokou veřejnost – účastníci budou moci na instagramu nasdílet fotografie zobrazující jejich vizi budoucnosti přírody, fotografii zveřejnit ve story, označit Francouzský institut pomocí @francouzskyinstitut a uvést hashtag #NATUREFUTURE. Na konci výstavy se vylosuje 10 výherců, kteří získají podepsanou autorskou fotografii od francouzské umělkyně Margaux Senlis.

Projekt finančně podpořil Francouzský institut, EUNIC Cluster Fund a společnost VEOLIA. Koná se pod záštitou starosty městské části Praha 1.


Autor: Alo

Praha 14 zve na Adventní koncert

1. prosince 2022 v 17:16

Nasát vánoční atmosféru můžete v Galerii 14 ve středu 14. prosince od 18:30 hodin. Vystoupí soubor ArtHarmony. Vstup je volný.

Duchovní i světská hudba Antonia Vivaldiho v Rudolfinu

1. prosince 2022 v 16:10

Po úspěšném listopadovém provedení zelenkovského programu v prestižním bruselském kulturním centru Bozar se Collegium 1704 vrací na domovské pódium v Praze. Na koncertě 6. prosince zazní pod vedením dirigenta Václava Lukse Vivaldiho zhudebněný žalm Laudate Pueri a také jeho koncertní díla psaná...

Tip z Divadla Viola: Výstava Obrazy Markéty Mazancové

30. listopadu 2022 v 06:17

Předsálí Divadla Viola v centru Prahy je nejen příjemným místem k posezení, ale především dějištěm pravidelných výstav děl renomovaných umělců. Od 3. prosince do začátku nového roku svou tvorbu na výstavě Obrazy představí Markéta Mazancová.

Praha 6: Vánoční koncert Filmové filharmonie

29. listopadu 2022 ve 12:18

Tradiční Vánoční koncert Národní technické knihovny a městské části Prahy 6 s tématikou filmových melodií v podání Komorního souboru Filmové filharmonie se koná ve čtvrtek 1. prosince od 17 hodin v Hale služeb NTK.

Začal prodej vstupenek na další ročník hudebního festivalu Pražské jaro

29. listopadu 2022 v 09:32

Na webu festival.cz se začaly prodávat vstupenky na Mezinárodní hudební festival Pražské jaro 2023. Lze si také objednat na telefonu +420 461 049 232 v pracovních dnech vždy od 10 do 18 hodin.

Adventní koncert v kostele sv. Štěpána

29. listopadu 2022 v 08:28

Praha 2 zve milovníky hudby na koncert z cyklu Adventních koncertů v kostelích.

Honza Brož & Devítka v Praze 11

29. listopadu 2022 v 07:19

Ve čtvrtek 1. prosince se od 20 hodin koná koncert folkové skupiny Devítka v KC Zahrada.

Praha 2: Soubor Linha Singers vystoupí na Novoměstské radnici

27. listopadu 2022 v 07:02

V pátek 2. prosince se bude konat ve Velkém sále Novoměstské radnice adventní koncert vokálně instrumentálního souboru Linha Singers s uměleckým vedoucím Jiřím Linhou.

Botanica – Karel Štědrý / Jakub Berdych / Kristýna Šnajdrová

26. listopadu 2022 v 19:11

Vernisáž výstavy, která probudí vaše smysly. Obrazy Karla Štědrého, objekty Jakuba Berdycha a floristické instalace Kristýny Šnajdrové společně tvoří silnou výtvarnou kompozici, v níž čas existuje pouze pro ty, kteří v něj věří.

Dubajské EXPO v Praze

25. listopadu 2022 v 10:10

Abstraktní umění, malby, sochy ze skla. To všechno návštěvníky čeká na výstavě EXPOFlashback Dubai 2020. Galerie Kroupa svým návštěvníkům umožní zažít alespoň část slavného dubajského EXPO. 

Festival Věčná naděje zve na představení …a bolelo nebe

25. listopadu 2022 v 08:52

Pátý ročník festivalu Věčná naděje uzavře svou podzimní část 28. listopadu inscenací “…a bolelo nebe” v pražském Divadle Minor. Dismanův rozhlasový dětský soubor uvede literárně-hudební pásmo přibližující obrazy ze života dětí internovaných za druhé světové války...

Jana Jarkovská představí flétnový repertoár napříč časem

25. listopadu 2022 v 08:46

V dalším z večerů Obrazy a hudba v produkci Pražských symfoniků vystoupí flétnistka Jana Jarkovská společně s klavíristou Bohumírem Stehlíkem a houslistkou Markétou Janouškovou. 

Další články
Nahoru