dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Naštvaná Kleslová: Jsem jako štvaná zvěř, už nepovedu pražské ANO
Radmilu Kleslovou už smích přešel, nyní se cítí jako štvanec. Foto: archiv ČSSD

Naštvaná Kleslová: Jsem jako štvaná zvěř, už nepovedu pražské ANO

Starostka Prahy 10 a donedávna místopředsedkyně hnutí ANO Radmila Kleslová chce rezignovat na funkci předsedkyně pražského ANO. Svolává kvůli tomu krajský sněm. Kleslová to dnes řekla ČTK. Nechce prý dál čelit dehonestující a štvavé kampani, která ji účelově poškozuje. Kleslová minulý týden rezignovala na placené funkce ve dvou pražských firmách.

„Už dva měsíce čelím štvavé kampani, která účelově poškozuje mé jméno, mou lidskou i odbornou pověst, a která v historii novodobé české politiky nemá obdoby," uvedla Kleslová. „Žádný z politiků, natož političek nebyl takovému soustředěnému tlaku dosud vystaven," doplnila.

Kleslová odmítla, že by byla pražským zákulisním hráčem. „Hledala jsem konstruktivní řešení, které umožní identifikovat skutečné příčiny současných problémů a umožní těm, kteří tvrdili, že s Kleslovou v zádech nemohou Prahu řídit, aby se soustředili na práci a prokázali svoje politické, odborné i manažerské kvality," uvedla starostka.

Bouřlivé události kolem Kleslové vyvrcholily minulý týden na pražském zastupitelstvu, po kterém předsedkyně oznámila odchod z představenstva Pražské teplárenské a dozorčí rady Pražské energetiky.

V poslední době Kleslová čelila kritice, že od městských firem inkasuje statisíce korun měsíčně. Po rezignaci Kleslová vyzvala k odchodu z placených firem ostatní koaliční kolegy. „Nikdo z nich moji výzvu nevyslyšel," tvrdí. Už dříve média informovala o platbách státních firem její právnické firmě za poradenské služby.


Další články
Nahoru