dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Nastává období oprav tramvajových tratí. Kde v létě počítat s výlukami?
Opravy tratí se budou týkat i Karlova náměstí a jeho okolí. Foto: Petr Hejna / DPP

Nastává období oprav tramvajových tratí. Kde v létě počítat s výlukami?

V průběhu letních prázdnin se tradičně musí cestující v MHD připravit na komplikace v některých úsecích tramvajové sítě. Na začátku července bude zahájena oprava trati v úseku I. P. Pavlova – Karlovo náměstí a rozšíří se rekonstruovaný úsek v Michli o část Nuselské ulice. K opravám dojde také na křižovatkách Karlovo náměstí a Tylovo náměstí. Následně se opravné práce přesunou do úseku I. P. Pavlova – Náměstí Míru, Čechův most – 17. listopadu a na nábřeží Kapitána Jaroše u Letenského tunelu.

„Během letních prázdnin dochází tradičně k poklesu počtu cestujících, a proto je toto období ideální pro plánované rekonstrukce a opravy. Průběžná modernizace tramvajových tratí je nezbytná. Děkujeme všem za trpělivost a shovívavost,“ řekl Jan Šurovský, technický ředitel pražského dopravního podniku.

Plánované opravy a rekonstrukce tramvajových tratí během prázdninových měsíců:

I. P. Pavlova – Karlovo náměstí
Hned druhý červencový den začne rekonstrukce tří tramvajových tratí. V období od 2. července do ranního výjezdu 11. července proběhne výměna kolejnic a velkoplošných panelů na přejezdech Ječná – Karlovo náměstí, Ječná – Sokolská a v zastávce I. P. Pavlova. Tramvajový provoz bude vyloučen v úseku Karlovo náměstí – I. P. Pavlova. Na obou zmiňovaných přejezdech bude v tomto období přerušena i automobilová doprava. Objízdná trasa povede ulicemi Anglická a Ječná. Dopravní opatření naleznete zde.

Tylovo náměstí, křižovatka
V sobotu 2. července bude zahájena výměna části kolejové konstrukce na křižovatce Tylovo náměstí. Tramvajový provoz bude vyloučen do ranního výjezdu 11. července v úsecích Karlovo náměstí – I. P. Pavlova. Po dobu prací v křižovatce bude přerušena automobilová doprava ve směru Tylovo náměstí – Jugoslávská a omezen provoz v prostoru křižovatky.

Nuselská – U Plynárny
Pokračovat bude také rekonstrukce tramvajové trati v úseku od křižovatky Nuselská – U Plynárny. Postupně proběhnou další tři etapy modernizace. Od 2. července do 1. srpna půjde o trať na mostu přes Botič, poté trať v úseku Michelská – most přes Botič, jež potrvá do 27. srpna. Následovat bude rekonstrukce trati v úseku Vladimírova – most přes Botič, která bude ukončena 26. listopadu. S probíhajícími pracemi zde dojde k přerušení tramvajového provozu.

V období od 2. července do 1. srpna bude provoz tramvají zkrácen od centra pouze do zastávky Pod Jezerkou. Od 28. srpna do 26. listopadu bude přerušen provoz tramvají v úseku Vladimírova – Spořilov. Po dobu oprav bude v jednotlivých úsecích vyloučena také automobilová doprava.
Dopravní opatření naleznete zde.

Karlovo náměstí, křižovatka
Výměna nosné konstrukce trolejového vedení na křižovatce Karlovo náměstí začne v úterý 5. července. Tramvajový provoz bude vyloučen pouze do následujícího dne v úsecích Myslíkova – Albertov, I. P. Pavlova – Karlovo náměstí a Moráň – Palackého náměstí. Průjezd pro automobilovou dopravu bude omezen v prostoru křižovatky na Karlově náměstí a v Resslově ulici. Dopravní opatření naleznete zde.

Jugoslávská – Náměstí Míru
Od 11. do 26. července proběhne výměna kolejnic v Jugoslávské ulici a výměna kolejových oblouků na přejezdu Náměstí Míru – Francouzská. Práce zamezí tramvajovému provozu v úseku I. P. Pavlova – Náměstí Míru. Pro automobilovou dopravu bude vyloučen průjezd ulicí Jugoslávskou s objízdnou trasou ulicí Rumunskou, respektive Anglickou. K omezení automobilové dopravy dojde také v prostoru přejezdu s Londýnskou ulicí. Při výměně kolejnic na přejezdu náměstí Míru – Francouzská bude průjezd po náměstí vyloučen. Objížďka povede ulicemi Francouzskou a Blanickou.

Čechův most – ulice 17. listopadu
S opravou tramvajové trati se počítá také na Čechově mostě, ulici 17. listopadu a přejezdech s ulicemi Pařížskou a Břehovou. Tramvajový provoz v úseku Čechův most – Staroměstská bude vyloučen od 27. července do 5. srpna. Částečně omezen bude průjezd po Čechově mostě i pro automobilovou dopravu. Vyloučen bude také přejezd tramvajové trati u ulice Pařížské a průjezd ve směru náměstí Curieových – ulice 17. listopadu.

Nábřeží Kapitána Jaroše u Letenského tunelu
Poslední letní akce se uskuteční od 10. do 17. srpna na nábřeží Kapitána Jaroše, která bude pouze jednosměrná, a to ve směru od Holešovic do centra. Ve směru do Revoluční ulice bude přerušen tramvajový provoz jen do ranních hodin 15. srpna. Ve směru Čechův most bude provoz obnoven ráno 17. srpna. Pro automobilovou dopravu bude přerušen průjezd od Štefánikova mostu ke Strossmayerovu náměstí a ve směru k Letenskému tunelu bude provoz omezen na jeden jízdní pruh.


Další články
Nahoru