dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Nasprejovala ducha, pak se rychle vypařila. Hledá se vandalka s drdolem a její parťák
Posprejovaná vrata. Za tento výtvor může jít vandalka až na rok do vězení. Foto: Policie ČR

Nasprejovala ducha, pak se rychle vypařila. Hledá se vandalka s drdolem a její parťák

Policisté z místního oddělení na Žižkově pracují na případu sprejerství v Bořivojově ulici. Majitel garáže policistům oznámil posprejování garážových vrat a zároveň jim přinesl videozáznam, který zachytil podezřelou dvojici.

„V pondělí 20. ledna, kolem čtvrté hodiny ráno, přišla žena a muž ke garážovým vratům, zastavili se, krátce spolu hovořili a poté muž odešel o pár metrů dál na křižovatku ulic Bořivojova a Čajkovského, kde hlídal,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Žena mezitím vytáhla z tašky sprej a na vrata nastříkala bílou barvou obraz ve tvaru měsíce o velikosti asi 1,5 metru, ten ohraničila černou barvou a dovnitř napsala „MULTICRIMI NEL“. Asi po minutě dvojice z místa odešla směrem ke Sladkovskému náměstí.

Vandalka způsobila majiteli garáže škodu asi 25 tisíc korun a je podezřelá ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což jí v případě dopadení a odsouzení až roční vězení.

Popis hledané dvojice

Podezřelá žena je ve věku kolem 25 let, střední postavy. Má světlou pleť a v době spáchání skutku měla vyčesané blond vlasy do drdolu. Oblečená byla do modrých kalhot, světlemodré bundy a kolem krku měla světlý šátek. Přes rameno měla kabelku stříbrné nebo zlaté barvy a v ruce držela tašku, odkud vytáhla sprej s bílou barvou.

hledana-dvojice-nahled

Hledaná dvojice

Muž je ve věku kolem pětadvaceti až třiceti lety, štíhlé postavy a krátkých hnědých vlasů. Oblečený byl do modrých kalhot a světlé bundy bílé nebo žluté barvy s límcem, ovšem bez kapuce.

„Jakékoliv informace k hledané dvojici, jejich totožnosti, pohybu a pobytu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158,“ dodala policejní mluvčí Jana Rösslerová.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru