dnes
Pondělí - zatazeno
15°C
zítra
Úterý - zatazeno
20°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
14°C
Zpravodajství

Následky silného větru: Buďte opatrní při cestě do parků, lesů a na hřbitovy, vyzývá magistrát

Nedělní silný vítr způsobil v pražských parcích a lesích škody a problémy s jeho následky jsou i na pražských hřbitovech. Na postižených místech začala likvidace polomů a spadaných větví, návštěvníkům se doporučuje opatrnost.

Všechny pražské hřbitovy pod Správou pražských hřbitovů jsou sice otevřeny, ale vzhledem k tomu, že probíhá odstraňování spadlých stromů a větví, nejsou některá místa přístupná nebo je vstup omezen. 

V pražské Stromovce nevydrželo silný vítr 18 stromů, dalších 12 bude muset být pokáceno. Podle informace z odboru ochrany prostředí pražského magistrátu se jedná o spadlé stromy, které rostly v podmáčených místech parku, a pokáceny budou ty, které byly nenávratně poškozeny pádem vyvrácených stromů.

Nejdříve budou likvidovány popadané stromy a větve a rizikové stromy v okolí hlavních cest. Návštěvníci by proto měli být opatrní, pohybovat se po volném prostranství a cestách a vyhnout se zalesněným místům, kde je riziko možného pádů větví a kde se škody budou odstraňovat postupně.

Také ostatní parky ve správě hl. m. Prahy jsou přístupné, i tady platí doporučení nechodit mimo hlavní cesty.  

Nejvíce škod v lesních porostech podle Lesů hl. m. Prahy napáchal vítr v Kunratickém lese, ale ani tam není situace nijak dramatická.

„Vstup do lesů je možný, ale nedoporučuje se opouštět cesty. Všude probíhá kácení a prořezávání. Vstup je zakázán do míst, kde tyto práce probíhají,“ uvedl magistrát v tiskové zprávě.


Další články
Nahoru