dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - jasno
15°C
pozítří
Neděle - zatazeno
12°C
Zpravodajství

Následky silného větru: Buďte opatrní při cestě do parků, lesů a na hřbitovy, vyzývá magistrát

Nedělní silný vítr způsobil v pražských parcích a lesích škody a problémy s jeho následky jsou i na pražských hřbitovech. Na postižených místech začala likvidace polomů a spadaných větví, návštěvníkům se doporučuje opatrnost.

Všechny pražské hřbitovy pod Správou pražských hřbitovů jsou sice otevřeny, ale vzhledem k tomu, že probíhá odstraňování spadlých stromů a větví, nejsou některá místa přístupná nebo je vstup omezen. 

V pražské Stromovce nevydrželo silný vítr 18 stromů, dalších 12 bude muset být pokáceno. Podle informace z odboru ochrany prostředí pražského magistrátu se jedná o spadlé stromy, které rostly v podmáčených místech parku, a pokáceny budou ty, které byly nenávratně poškozeny pádem vyvrácených stromů.

Nejdříve budou likvidovány popadané stromy a větve a rizikové stromy v okolí hlavních cest. Návštěvníci by proto měli být opatrní, pohybovat se po volném prostranství a cestách a vyhnout se zalesněným místům, kde je riziko možného pádů větví a kde se škody budou odstraňovat postupně.

Také ostatní parky ve správě hl. m. Prahy jsou přístupné, i tady platí doporučení nechodit mimo hlavní cesty.  

Nejvíce škod v lesních porostech podle Lesů hl. m. Prahy napáchal vítr v Kunratickém lese, ale ani tam není situace nijak dramatická.

„Vstup do lesů je možný, ale nedoporučuje se opouštět cesty. Všude probíhá kácení a prořezávání. Vstup je zakázán do míst, kde tyto práce probíhají,“ uvedl magistrát v tiskové zprávě.


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Včera v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Včera v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

17. října 2018 v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru