dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
33°C
pozítří
Neděle - skorojasno
30°C
Zpravodajství

Následky silného větru: Buďte opatrní při cestě do parků, lesů a na hřbitovy, vyzývá magistrát

Nedělní silný vítr způsobil v pražských parcích a lesích škody a problémy s jeho následky jsou i na pražských hřbitovech. Na postižených místech začala likvidace polomů a spadaných větví, návštěvníkům se doporučuje opatrnost.

Všechny pražské hřbitovy pod Správou pražských hřbitovů jsou sice otevřeny, ale vzhledem k tomu, že probíhá odstraňování spadlých stromů a větví, nejsou některá místa přístupná nebo je vstup omezen. 

V pražské Stromovce nevydrželo silný vítr 18 stromů, dalších 12 bude muset být pokáceno. Podle informace z odboru ochrany prostředí pražského magistrátu se jedná o spadlé stromy, které rostly v podmáčených místech parku, a pokáceny budou ty, které byly nenávratně poškozeny pádem vyvrácených stromů.

Nejdříve budou likvidovány popadané stromy a větve a rizikové stromy v okolí hlavních cest. Návštěvníci by proto měli být opatrní, pohybovat se po volném prostranství a cestách a vyhnout se zalesněným místům, kde je riziko možného pádů větví a kde se škody budou odstraňovat postupně.

Také ostatní parky ve správě hl. m. Prahy jsou přístupné, i tady platí doporučení nechodit mimo hlavní cesty.  

Nejvíce škod v lesních porostech podle Lesů hl. m. Prahy napáchal vítr v Kunratickém lese, ale ani tam není situace nijak dramatická.

„Vstup do lesů je možný, ale nedoporučuje se opouštět cesty. Všude probíhá kácení a prořezávání. Vstup je zakázán do míst, kde tyto práce probíhají,“ uvedl magistrát v tiskové zprávě.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Včera v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru