dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Násilníka z Krče vidím v MHD! Je to můj soused! Při pátrání po útočníkovi se prověřily stovky tipů
Během vyšetřování se s policií spojilo mnoho lidí. Ilustrační foto: freeimages

Násilníka z Krče vidím v MHD! Je to můj soused! Při pátrání po útočníkovi se prověřily stovky tipů

Včera jsme informovali o tom, že policie zadržela útočníka, který je podezřelý z několika prosincových útoků na ženy v Krči a okolí. Dnes krimininalisté, kteří případ vyšetřují, sdělili podrobnosti.

Ačkoli policie ze zákonných důvodů neukázala skutečnou podobu zadrženého, přiznala, že zveřejněný identikit (opakovaně jsme ho publikovali na serveru Pražský patriot) z 85% odpovídal skutečnosti.

znasilnovac-krc-nahled

Identikit násilníka

„V tomto směru patří veliký obdiv první z poškozených. Ta, byť otřesena brutálním útokem, předala kriminalistům velice konkrétní svědectví,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Na zveřejněnou podobu reagovalo hodně lidí, kteří rozjeli „hon“ na pachatele. V některých případech například volali na tísňovou linku, že muž podobný hledanému jede v MHD, jindy zase ukázali na člověka ze svého okolí, který má dle oznamovatelů sexuální nebo násilnou trestní minulost.

„Na základě těchto upozornění jsme prověřili stovky takových oznámení a podnětů. Avšak žádné z nich nás na stopu konkrétního pachatele nepřivedly,“ přiznal hlavní vyšetřovatel případu Milan Macháček.

K dopadení násilníka nakonec přispěla řada biologických stop včetně DNA. Dvacetiletého Ukrajince, který má podle policie násilné činy na svědomí, se podařilo zatknout v pátek 16. ledna večer v místě jeho bydliště v Libušské ulici. V České republice žije čtyři roky, nemá trvalé zaměstnání. Doposud si vydělával brigádami a nedostal se do křížku se zákonem.

Za jeho prosincové útoky na tři ženy mu zatím hrozí deset let odnětí svobody. Pokud však znalci v oboru dojdou k závěru, že některá z poškozených utrpěla útokem těžkou újmu na zdraví, především psychického charakteru, může obviněný strávit za mřížemi až dvanáct let.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru