dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C

Našel notebook v letadle a byl ochoten ho majitelce do hodiny vrátit. Za 22 tisíc!

Při návratu z dovolené zapomněla v neděli 6. července svůj pracovní notebook v letadle. Hned o den později se jí během dopoledne telefonicky ozval nálezce. Poctivec? Nebo spíš sprostý vyděrač? Bohužel, „bé“ je správně.

Nešťastné ženě sdělil, že jí notebook vrátí. „Ale dáte mi za mou vstřícnost dvaadvacet tisíc,“ zkusil vydírat. „Je to přehnané, dám vám zákonem stanovených deset procent nálezného z celkové hodnoty,“ opáčila.

Muž si ale zřejmě stihl prohlédnout obsah nalezeného notebooku. Ženu totiž upozornil na to, že částka dva tisíce korun je pro něj nedostačující, a pokud na ní trvá, tak on vše z příručního počítače vymaže a pak ho prodá za mnohem vyšší částku.

Jelikož data měla značnou, především pracovní, hodnotu, přistoupila žena na požadavek „nálezce“. Ten byl, při splnění jeho podmínek, ochoten počítač předat už o hodinu později na parkovišti nákupního centra na Zličíně. Tohoto času využila poškozená k tomu, aby o celé situaci informovala policisty.

„Případ okamžitě začali řešit kriminalisté prvního oddělení prvního policejního obvodu. Ti dvaatřicetiletého muže zadrželi v jedenáct hodin dopoledne na zmiňovaném parkovišti i s ukradeným notebookem,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Zadrženého následně vyšetřovatel obvinil z trestného činu vydírání. Za ten mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky.


Další krátké zprávy
Nahoru