Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 2°C
Sobota 27. 11. 2021
Svátek má Xenie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Naše porážka je i vaše porážka, pravice bude řádit. Komunisté vypočítávají, o co lidé přišli jejich odchodem
Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se uskutečnily 8. a 9. října. Foto: Karel Netolický

Naše porážka je i vaše porážka, pravice bude řádit. Komunisté vypočítávají, o co lidé přišli jejich odchodem

Zatímco debakl komunistů v nedávných volbách do Poslanecké sněmovny u jejich odpůrců vyvolal nadšení, samotní politici i dva týdny po jasné porážce analyzují příčiny a varují před důsledky volby občanů, kteří rozhodli o prvním porevolučním Parlamentu bez komunistů.

Kandidátka na předsedkyni KSČM Kateřina Konečná je od voleb aktivní ve svých vyjádřeních, ve kterých se vrací k volební prohře a varuje před tím, co se bude v Česku dít.

„Jakmile posílená pravice začne řádit, a o tom není žádných pochyb, odnesou to i mnozí z těch, kteří ji díky své krátké paměti posunuli do poslaneckých lavic. Pro mladé lidi nemám dobrou zprávu. Těžká kocovina po opojení pravicí čeká brzy i je,“ uvedla Konečná. 

Podle ní je odchod komunistů z Poslanecké sněmovny obrovskou porážkou nejen pro tuto stranu, ale pro všechny poctivé občany. „Pro všechny, kdo chodí denně do práce, aby za ni dostali směšnou mzdu, z níž musejí platit předražené bydlení, nekvalitní potraviny a v budoucnu možná znovu i poplatky u lékaře, v nemocnici, zaplatit dětem školné, a ještě šetřit na důchod,“ pokračovala.

V Česku jsou podle ní dvě třetiny občanů, které vydělávají méně než průměrnou mzdu. „Těm všem bude KSČM už brzy velmi chybět. A jestli mají pravdu ti, kteří nás poslali do propadliště dějin? To si vyhodnotíme za pár let,“ varovala. 

Podle kandidáta na místopředsedu KSČM Milana Krajči nové složení Poslanecké sněmovny avizuje, že reakcí na nastupující kapitalistickou krizi bude nekonečná série výrazných protilidových opatření a útoků na sociální výdobytky minulosti. 

„Můžeme očekávat další výrazné zdražování, privatizaci služeb a infrastruktury, zvyšování cen bydlení, krácení příjmů, zpoplatnění zdravotnictví, platby ve školství, antikomunismus, snahu o zvyšování napětí v Evropě,“ uvedl.


Autor: Karel Netolický

Jste hrdinové této doby, vzkázal pražský primátor zdravotníkům

23. listopadu 2021 v 19:12

„Jednotky intenzivní péče a ARO v nemocnicích se plní po celé republice a opět vyvstává nejen problém nedostatku covidových lůžek, ale hlavně nedostatku personálu. Protože se na to někdy zapomíná, všem lidem ve zdravotnictví bych rád veřejně vzkázal: Nebereme Vás jako samozřejmost. Víme, že už...

Další články
Nahoru