Dnes Pátek - zatazeno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Naše porážka je i vaše porážka, pravice bude řádit. Komunisté vypočítávají, o co lidé přišli jejich odchodem
Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se uskutečnily 8. a 9. října. Foto: Karel Netolický

Naše porážka je i vaše porážka, pravice bude řádit. Komunisté vypočítávají, o co lidé přišli jejich odchodem

Zatímco debakl komunistů v nedávných volbách do Poslanecké sněmovny u jejich odpůrců vyvolal nadšení, samotní politici i dva týdny po jasné porážce analyzují příčiny a varují před důsledky volby občanů, kteří rozhodli o prvním porevolučním Parlamentu bez komunistů.

Kandidátka na předsedkyni KSČM Kateřina Konečná je od voleb aktivní ve svých vyjádřeních, ve kterých se vrací k volební prohře a varuje před tím, co se bude v Česku dít.

„Jakmile posílená pravice začne řádit, a o tom není žádných pochyb, odnesou to i mnozí z těch, kteří ji díky své krátké paměti posunuli do poslaneckých lavic. Pro mladé lidi nemám dobrou zprávu. Těžká kocovina po opojení pravicí čeká brzy i je,“ uvedla Konečná. 

Podle ní je odchod komunistů z Poslanecké sněmovny obrovskou porážkou nejen pro tuto stranu, ale pro všechny poctivé občany. „Pro všechny, kdo chodí denně do práce, aby za ni dostali směšnou mzdu, z níž musejí platit předražené bydlení, nekvalitní potraviny a v budoucnu možná znovu i poplatky u lékaře, v nemocnici, zaplatit dětem školné, a ještě šetřit na důchod,“ pokračovala.

V Česku jsou podle ní dvě třetiny občanů, které vydělávají méně než průměrnou mzdu. „Těm všem bude KSČM už brzy velmi chybět. A jestli mají pravdu ti, kteří nás poslali do propadliště dějin? To si vyhodnotíme za pár let,“ varovala. 

Podle kandidáta na místopředsedu KSČM Milana Krajči nové složení Poslanecké sněmovny avizuje, že reakcí na nastupující kapitalistickou krizi bude nekonečná série výrazných protilidových opatření a útoků na sociální výdobytky minulosti. 

„Můžeme očekávat další výrazné zdražování, privatizaci služeb a infrastruktury, zvyšování cen bydlení, krácení příjmů, zpoplatnění zdravotnictví, platby ve školství, antikomunismus, snahu o zvyšování napětí v Evropě,“ uvedl.


Autor: Karel Netolický

Radní Zábranský: Praha se při zrušení stanovišť pro koňské povozy inspirovala v zahraničí

Včera v 17:53

„Pražští radní na konci loňského roku rozhodli o zrušení stanovišť pro koňské povozy na Staroměstském náměstí a ve Stromovce, a to od roku 2023. Praha se v této věci inspirovala u jiných zahraničních měst, jako je Paříž, Londýn, Oxford, Barcelona, Řím, Montreal či Chicago. Koňské povozy sice...

Prokop: Zastupitelé ANO prosadili diskusi s odborníky a chovateli koní na program zastupitelstva

Včera v 15:27

Podle zastupitelů hnutí ANO je nedávný zákaz provozu koňských spřežení v centru města velmi sporný, protože radní rozhodli pouze na základě pohledu jedné ze stran a nevyslechli si argumenty protistrany, pro kterou hovoří například pravidelné kontroly veterinární správy. V tiskovém prohlášení...

Náměstek Hlubuček: Trolejbusy snižujeme emise v MHD a naplňujeme tak Klimatický plán Prahy

15. ledna 2022 v 15:59

Do Prahy se po více než půl století vrací trolejbusy, které na některých trasách nahradí autobusy s dieselovým pohonem. Podle náměstka primátora pro oblast životního prostředí, infrastruktury, technické vybavenosti a bezpečnosti Petra Hlubučka (STAN) jde o další z projektů na poli udržitelné...

Vedení Prahy 13 kritizuje zdražení svozu odpadu na sídlištích, obává se vzniku černých skládek

4. ledna 2022 v 16:55

Většině obyvatel hlavního města se od začátku letošního roku zvýšily ceny za svoz odpadu. Pražští zastupitelé totiž před Vánoci schválili vyhlášku s novým výpočtem cen, který je nutný kvůli novele odpadového zákona. Ceny se zvýšily nejvíce v případě velkých kontejnerů na sídlištích, kde to je...

Další články
Nahoru