Dnes Čtvrtek - zatazeno 29°C
Zítra Pátek - bourky 27°C
Čtvrtek 30. 6. 2022
Svátek má Šárka
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Naše porážka je i vaše porážka, pravice bude řádit. Komunisté vypočítávají, o co lidé přišli jejich odchodem
Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se uskutečnily 8. a 9. října. Foto: Karel Netolický

Naše porážka je i vaše porážka, pravice bude řádit. Komunisté vypočítávají, o co lidé přišli jejich odchodem

Zatímco debakl komunistů v nedávných volbách do Poslanecké sněmovny u jejich odpůrců vyvolal nadšení, samotní politici i dva týdny po jasné porážce analyzují příčiny a varují před důsledky volby občanů, kteří rozhodli o prvním porevolučním Parlamentu bez komunistů.

Kandidátka na předsedkyni KSČM Kateřina Konečná je od voleb aktivní ve svých vyjádřeních, ve kterých se vrací k volební prohře a varuje před tím, co se bude v Česku dít.

„Jakmile posílená pravice začne řádit, a o tom není žádných pochyb, odnesou to i mnozí z těch, kteří ji díky své krátké paměti posunuli do poslaneckých lavic. Pro mladé lidi nemám dobrou zprávu. Těžká kocovina po opojení pravicí čeká brzy i je,“ uvedla Konečná. 

Podle ní je odchod komunistů z Poslanecké sněmovny obrovskou porážkou nejen pro tuto stranu, ale pro všechny poctivé občany. „Pro všechny, kdo chodí denně do práce, aby za ni dostali směšnou mzdu, z níž musejí platit předražené bydlení, nekvalitní potraviny a v budoucnu možná znovu i poplatky u lékaře, v nemocnici, zaplatit dětem školné, a ještě šetřit na důchod,“ pokračovala.

V Česku jsou podle ní dvě třetiny občanů, které vydělávají méně než průměrnou mzdu. „Těm všem bude KSČM už brzy velmi chybět. A jestli mají pravdu ti, kteří nás poslali do propadliště dějin? To si vyhodnotíme za pár let,“ varovala. 

Podle kandidáta na místopředsedu KSČM Milana Krajči nové složení Poslanecké sněmovny avizuje, že reakcí na nastupující kapitalistickou krizi bude nekonečná série výrazných protilidových opatření a útoků na sociální výdobytky minulosti. 

„Můžeme očekávat další výrazné zdražování, privatizaci služeb a infrastruktury, zvyšování cen bydlení, krácení příjmů, zpoplatnění zdravotnictví, platby ve školství, antikomunismus, snahu o zvyšování napětí v Evropě,“ uvedl.


Autor: Karel Netolický

Prokop: Kompetenční centrum digitalizace? Pražany to bude hodně stát, ale nic z toho nevznikne

10. května 2022 v 08:56

Pražští radní včera opět schválili Smlouvu o zajištění služeb kompetenčního centra digitalizace procesů, agend a jejich robotizace. Kriticky na to reagoval předseda hnutí ANO v Praze Ondřej Prokop.

Prokop: Koalice primátora Hřiba kryje Čižinského Prahu Sobě a odmítla projednat předražené stěhování TSK

28. dubna 2022 ve 14:50

Dnes jsem na jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy navrhoval projednat sporné a předražené stěhování Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK do nových prostor. Otazníků je hned několik a domnívám se, že se zvláště náměstek primátora Adam Scheinherr, který za stěhováním stojí, má z čeho...

Poslankyně Zajíčková: Návrh novely zákona o pedagogických pracovnících obsahuje řadu smysluplných změn

17. dubna 2022 v 06:28

Návrh novely například zavádí adaptační období pro začínající učitele, které by mělo snížit riziko brzkého odchodu mladých učitelů ze školství. Další významnou změnou je ukotvení uvádějícího, provázejícího i třídního učitele a garance platů pedagogických pracovníků navázáním na průměrnou mzdu...

Vyjádření pražských politiků k napadení Ukrajiny

24. února 2022 v 16:21

Pražští zastupitelé dnes schválili okamžitý finanční dar ve výši 10 milionů korun humanitární organizaci Člověk v tísni na pomoc obyvatelům Ukrajiny, která se v noci na čtvrtek stala terčem ozbrojené invaze ze strany Ruska. Na potřebě pomoci Ukrajině a potřebě vyjádřit s ní solidaritu se shodují...

Udženija: Kvůli asociální a diskriminační politice se Pražané bojí o střechu nad hlavou

24. února 2022 v 11:36

„Adam Zábranský, pražský radní pro bydlení a transparentnost za Pirátskou stranu se v médiích rád chlubí, co všechno dělá pro to, aby Pražané měli dostupné bydlení. Realita je ale opačná. Kvůli nové strategii magistrátu musí nájemci místo smlouvy na dobu neurčitou každé dva roky čekat na...

Další články
Nahoru