dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Naschvály vyústily v násilí: surovec z bavoráku zkopal seniora ze škodovky a vážně ho zranil
Pravděpodobná podoba agresivního řidiče. Foto: Policie ČR

Naschvály vyústily v násilí: surovec z bavoráku zkopal seniora ze škodovky a vážně ho zranil

Detektivové pátrají po mladíkovi, který na křižovatce ulic Olšanská a Jana Želivského surově napadl řidiče škodovky. Událost se stala již před měsícem a půl, ale agresora se nepodařilo stále vypátrat. Policisté proto nyní žádají o pomoc veřejnost.

Hledaný muž

Je ve věku kolem 25 let, vysoký asi 180 centimetrů, štíhlé postavy. Má světlou pleť, krátké hnědé až kučeravé vlasy a světle hnědé oči – podle napadeného až zapadlé.

V době útoku byl hladce oholený. Oblečený byl do růžovofialové košile a šedých kalhot.

Detektivové zabývající se problematikou násilí ve třetím policejním obvodu pátrají od středy 28. srpna po mladíkovi, který řídil vozidlo značky BMW a u křižovatky ulic Jeseniova a Jana Želivského měl zprava agresivně předjet jednasedmdesátiletého řidiče tak, že ten musel prudce brzdit, aby se nestřetl s dalším vozem.

Řidič škodovky chtěl mladíkovi manévr opětovat, nicméně u další křižovatky ulic Jana Želivského a Olšanská musel zastavit na červenou. Toho mladík využil, přišel ke staršímu řidiči a přes otevřené okno mu útočil pěstmi do oblasti hlavy.

Aniž by během útoku promluvil, nasedl pak zpět do svého auta. To si ovšem zase nenechal líbit starší muž a přišel k BMW a udeřil rukou do čelního okna. Nato mladík vystoupil a pěstmi a kopy zaútočil na seniora, až upadl na zem. Mladík ho nechal ležet bez povšimnutí a z místa okamžitě ujel.

„Zraněný řidič nejprve zůstal ležet na zemi, pak se ale snažil postavit na nohy. To se mu už bohužel nepodařilo, utrpěl totiž zlomeninu krčku kloubu stehenní kosti,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Jednasedmdesátiletý řidič se musel podobit operačnímu zákroku v nemocnici a na celém případě pracují kriminalisté z třetího policejního obvodu. Ti podezřívají mladého řidiče ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví. Za tento skutek mu pak hrozí až osmileté vězení. Svým jednáním totiž způsobil řidiči dokonce těžkou újmu na zdraví.

Jakékoliv informace nejen k osobě podezřelého muže, ale i svědectví k samotnému skutku přijmou policisté na tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně Policie ČR.

Mladík řídil osobní vůz tovární značky BMW tmavé barvy, s největší pravděpodobností 5. řady, vyrobené v letech 2003 až 2010.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru