Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Nasaďte si respirátory i venku, vyzval Pražany primátor. 17. listopadu ven nejde, akce by neudýchal
Pražský primátor Zdeněk Hřib. Zdroj foto: Magistrát hl. m. Prahy

Nasaďte si respirátory i venku, vyzval Pražany primátor. 17. listopadu ven nejde, akce by neudýchal

Ačkoli měl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) zapálit svíčku a položit květiny u pamětní desky na Národní třídě, nedorazil. Neúčastní se ani dalších plánovaných akcí k výročí 17. listopadu. Důvodem je rekonvalescence po nemoci, kvůli tomu už včera nepřišel na Staroměstskou radnici na ocenění disidentky Dany Němcové. Noste respirátory i venku, vyzval Pražany, kteří se chystají do centra Prahy, kde bude dnes tradičně našlapáno.

Včera přibylo v Česku 22 479 lidí nakažených onemocněním covid-19, nejvíce od začátku pandemie.

„Chtěl bych proto požádat všechny, aby měli na místech společných akcí nasazený respirátor i venku. Jsem po nemoci a s respirátorem bych to neudýchal, proto zůstanu během letošních oslav 17. listopadu doma a využil jsem možnost zapálit svíčku online,“ uvedl Hřib.

Neodpustil si rýpnutí do premiéra, jeho velkého politického soka. „Aktuální počet nemocných osob s covidem a narůstající počet hospitalizovaných v nemocnicích je vizitkou dosluhující vlády Andreje Babiše, která slibovala lidem Tečku za covidem, ale neuměla najít cestu k získání důvěry lidí v to, co říká,“ uvedl.

Jedinou cestou, jak svobodně chránit sám sebe v této době, je podle Hřiba důsledné dodržování všech opatření, rozestupů, pravidelné preventivní testování a očkování, pokud to komukoliv zdravotní stav umožňuje. 

„Věřím, že příští rok už podobné oslavy i další společenské události budou moci proběhnout s absolutní svobodou v duchu vítězství nad pandemií,“ dodal primátor.


Autor: Jan Puci

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

Dnes v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Praha 4: Zapojte se do diskuse o rozvoji městské části

1. června 2023 v 07:42

V červnu se v Praze 4 uskuteční několik veřejných akcí, do kterých se může zapojit veřejnost. Mluvit se bude o ulicích Pujmanové, Podolí, sídlišti Antala Staška a Zátišském potoku, jejich plánovaných proměnách a rozvoji městské části, které Prahu 4 čekají.

Další články
Nahoru