Dnes Sobota - zatazeno 12°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 8°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Nasaďte si respirátory i venku, vyzval Pražany primátor. 17. listopadu ven nejde, akce by neudýchal
Pražský primátor Zdeněk Hřib. Zdroj foto: Magistrát hl. m. Prahy

Nasaďte si respirátory i venku, vyzval Pražany primátor. 17. listopadu ven nejde, akce by neudýchal

Ačkoli měl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) zapálit svíčku a položit květiny u pamětní desky na Národní třídě, nedorazil. Neúčastní se ani dalších plánovaných akcí k výročí 17. listopadu. Důvodem je rekonvalescence po nemoci, kvůli tomu už včera nepřišel na Staroměstskou radnici na ocenění disidentky Dany Němcové. Noste respirátory i venku, vyzval Pražany, kteří se chystají do centra Prahy, kde bude dnes tradičně našlapáno.

Včera přibylo v Česku 22 479 lidí nakažených onemocněním covid-19, nejvíce od začátku pandemie.

„Chtěl bych proto požádat všechny, aby měli na místech společných akcí nasazený respirátor i venku. Jsem po nemoci a s respirátorem bych to neudýchal, proto zůstanu během letošních oslav 17. listopadu doma a využil jsem možnost zapálit svíčku online,“ uvedl Hřib.

Neodpustil si rýpnutí do premiéra, jeho velkého politického soka. „Aktuální počet nemocných osob s covidem a narůstající počet hospitalizovaných v nemocnicích je vizitkou dosluhující vlády Andreje Babiše, která slibovala lidem Tečku za covidem, ale neuměla najít cestu k získání důvěry lidí v to, co říká,“ uvedl.

Jedinou cestou, jak svobodně chránit sám sebe v této době, je podle Hřiba důsledné dodržování všech opatření, rozestupů, pravidelné preventivní testování a očkování, pokud to komukoliv zdravotní stav umožňuje. 

„Věřím, že příští rok už podobné oslavy i další společenské události budou moci proběhnout s absolutní svobodou v duchu vítězství nad pandemií,“ dodal primátor.


Autor: Jan Puci

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Další články
Nahoru