Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nasaďte si respirátory i venku, vyzval Pražany primátor. 17. listopadu ven nejde, akce by neudýchal
Pražský primátor Zdeněk Hřib. Zdroj foto: Magistrát hl. m. Prahy

Nasaďte si respirátory i venku, vyzval Pražany primátor. 17. listopadu ven nejde, akce by neudýchal

Ačkoli měl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) zapálit svíčku a položit květiny u pamětní desky na Národní třídě, nedorazil. Neúčastní se ani dalších plánovaných akcí k výročí 17. listopadu. Důvodem je rekonvalescence po nemoci, kvůli tomu už včera nepřišel na Staroměstskou radnici na ocenění disidentky Dany Němcové. Noste respirátory i venku, vyzval Pražany, kteří se chystají do centra Prahy, kde bude dnes tradičně našlapáno.

Včera přibylo v Česku 22 479 lidí nakažených onemocněním covid-19, nejvíce od začátku pandemie.

„Chtěl bych proto požádat všechny, aby měli na místech společných akcí nasazený respirátor i venku. Jsem po nemoci a s respirátorem bych to neudýchal, proto zůstanu během letošních oslav 17. listopadu doma a využil jsem možnost zapálit svíčku online,“ uvedl Hřib.

Neodpustil si rýpnutí do premiéra, jeho velkého politického soka. „Aktuální počet nemocných osob s covidem a narůstající počet hospitalizovaných v nemocnicích je vizitkou dosluhující vlády Andreje Babiše, která slibovala lidem Tečku za covidem, ale neuměla najít cestu k získání důvěry lidí v to, co říká,“ uvedl.

Jedinou cestou, jak svobodně chránit sám sebe v této době, je podle Hřiba důsledné dodržování všech opatření, rozestupů, pravidelné preventivní testování a očkování, pokud to komukoliv zdravotní stav umožňuje. 

„Věřím, že příští rok už podobné oslavy i další společenské události budou moci proběhnout s absolutní svobodou v duchu vítězství nad pandemií,“ dodal primátor.


Autor: Jan Puci

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Dnes ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Další články
Nahoru