Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Nasaďte si respirátory i venku, vyzval Pražany primátor. 17. listopadu ven nejde, akce by neudýchal
Pražský primátor Zdeněk Hřib. Zdroj foto: Magistrát hl. m. Prahy

Nasaďte si respirátory i venku, vyzval Pražany primátor. 17. listopadu ven nejde, akce by neudýchal

Ačkoli měl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) zapálit svíčku a položit květiny u pamětní desky na Národní třídě, nedorazil. Neúčastní se ani dalších plánovaných akcí k výročí 17. listopadu. Důvodem je rekonvalescence po nemoci, kvůli tomu už včera nepřišel na Staroměstskou radnici na ocenění disidentky Dany Němcové. Noste respirátory i venku, vyzval Pražany, kteří se chystají do centra Prahy, kde bude dnes tradičně našlapáno.

Včera přibylo v Česku 22 479 lidí nakažených onemocněním covid-19, nejvíce od začátku pandemie.

„Chtěl bych proto požádat všechny, aby měli na místech společných akcí nasazený respirátor i venku. Jsem po nemoci a s respirátorem bych to neudýchal, proto zůstanu během letošních oslav 17. listopadu doma a využil jsem možnost zapálit svíčku online,“ uvedl Hřib.

Neodpustil si rýpnutí do premiéra, jeho velkého politického soka. „Aktuální počet nemocných osob s covidem a narůstající počet hospitalizovaných v nemocnicích je vizitkou dosluhující vlády Andreje Babiše, která slibovala lidem Tečku za covidem, ale neuměla najít cestu k získání důvěry lidí v to, co říká,“ uvedl.

Jedinou cestou, jak svobodně chránit sám sebe v této době, je podle Hřiba důsledné dodržování všech opatření, rozestupů, pravidelné preventivní testování a očkování, pokud to komukoliv zdravotní stav umožňuje. 

„Věřím, že příští rok už podobné oslavy i další společenské události budou moci proběhnout s absolutní svobodou v duchu vítězství nad pandemií,“ dodal primátor.


Autor: Jan Puci

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Včera v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru