dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Nasáčkovala si duševně narušeného žárlivce do bytu a nestačila se divit. Začalo to omluvenkou
Ilustrační foto: sxc.hu

Nasáčkovala si duševně narušeného žárlivce do bytu a nestačila se divit. Začalo to omluvenkou

Případ mladé dívky, která se stala obětí patrně duševně narušeného čtyřicetiletého muže, řešilo Intervenční centrum Praha již od konce minulého roku. Muž se s mladou ženou seznámil jako zákazník v obchodě, kde pracovala, a navázal s ní partnerský vztah.

Intervenční centrum spadající pod Centrum sociálních služeb Praha (centrum vede Tomáš Ján) pomáhá bezplatně osobám ohroženým domácím násilím. Sídlí v Kobylisích. Kontaktní telefony jsou 281911883 a 734510292. Email: icpraha@csspraha.cz

Velmi brzy po seznámení s ní začal žít v bytě, který pronajala a sama hradila veškeré výdaje. Brzy poté, co spolu začali sdílet společnou domácnost, však začaly problémy.

Muž byl extrémně žárlivý, začal se projevovat čím dál tím agresivněji. Vše vyvrcholilo po několika měsících tím, že dívku donutil omluvit se pro nemoc v zaměstnání, zavřel ji doma, sebral jí mobilní telefon i klíče od bytu a takto ji držel několik dní, přičemž ji napadl i fyzicky.

„Jen díky pomoci příbuzných a rychlému zásahu policistů se podařilo dívku vypátrat a z bytu osvobodit. Ukázalo se, že jde o recidivistu, který se podobně choval už ke svým předchozím partnerkám,“ uvedla Barbora Holušová, vedoucí Intervenčního centra pro osoby ohrožené domácím násilím, které spadá pod Centrum sociálních služeb Praha.

Případ se dostal velmi rychle před soud. „Už v březnu jsme měli možnost být přítomni soudnímu líčení. Soud postupoval v souladu s novým zákonem na ochranu obětí trestných činů a dívce umožnil účastnit se jednání, aniž by se musela setkat s obviněným mužem,“ pokračovala Holušová.

Prvoinstanční soud navrhl pro dotyčného muže trest odnětí svobody čtyři roky nepodmíněně, rozsudek však dosud není pravomocný.

Vzhledem k tomu, že od ledna 2014 pražské intervenční centrum svým klientům a klientkám nově poskytuje i doprovod k soudu, jednalo se o jeden z prvních případů, kdy pracovnice centra klientku coby doprovod doprovázela.

Čtěte také: Žárlivec nutil jíst manželku papír, praštil ji sekerou, znásilnil a zgustl si i na jejím synovi 


Další články
Nahoru