Dnes Úterý - zatazeno 16°C
Zítra Středa - obcasny-dest 14°C
Úterý 24. 5. 2022
Svátek má Jana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nárůst počtu případů covidu v Praze dál zrychluje, skóre PES je zde však stále nejnižší v Česku
Test na covid-19. Ilustrační foto: SPADIA LAB

Nárůst počtu případů covidu v Praze dál zrychluje, skóre PES je zde však stále nejnižší v Česku

V neděli v Praze přibylo 234 případů nemoci covid-19, což je skoro o dvě třetiny více než předchozí neděli. Nárůst množství nakažených koronavirem v Praze zrychluje už zhruba dva týdny. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Rizikový index protiepidemického systému PES se ale ve městě dál drží na 51 bodech, což je nejnižší úroveň z krajů v Česku.

Od 1. března, kdy byli v Česku zaznamenáni první nakažení, se v Praze objevilo celkem zhruba 66 000 případů covidu-19. Aktuálně nemocí trpí přes 6000 lidí z Prahy.

Od začátku epidemie zemřelo dohromady 911 nakažených koronavirem z Prahy. Od 5. prosince se denní počty úmrtí drží vytrvale pod deseti, zatímco ještě na přelomu října a listopadu se pohybovaly až kolem dvou desítek.

Také rizikové skóre PES, kterým se má řídit určování opatření proti šíření covidu-19, je zhruba od začátku prosince na přibližně stejné úrovni, a to kolem 50 bodů. Poslední tři dny je na 51 bodech, což odpovídá třetímu stupni pohotovosti PES z pěti.

Skóre v Praze je dlouhodobě nejnižší v republice. Nejvyšší je naopak k dnešku ve Zlínském kraji s 81 body, což už představuje nejvyšší stupeň pohotovosti.

V celém Česku činí rizikový index PES 71 bodů. To je už v hodnotách pro čtvrtý stupeň. V zemi zatím platí stále třetí stupeň pohotovosti, ale vláda dnes projedná návrh ministerstva zdravotnictví na posun do čtvrtého stupně.

Znamenalo by to zpřísnění opatření proti epidemii covidu-19. Obchody by i nadále ale měly zůstat otevřeny.


Autor: ČTK

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Další články
Nahoru