Dnes Úterý - snih 0°C
Zítra Středa - prehanky-snih 1°C
Úterý 26. 1. 2021
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Nárůst počtu případů covidu v Praze dál zrychluje, skóre PES je zde však stále nejnižší v Česku
Test na covid-19. Ilustrační foto: SPADIA LAB

Nárůst počtu případů covidu v Praze dál zrychluje, skóre PES je zde však stále nejnižší v Česku

V neděli v Praze přibylo 234 případů nemoci covid-19, což je skoro o dvě třetiny více než předchozí neděli. Nárůst množství nakažených koronavirem v Praze zrychluje už zhruba dva týdny. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Rizikový index protiepidemického systému PES se ale ve městě dál drží na 51 bodech, což je nejnižší úroveň z krajů v Česku.

Od 1. března, kdy byli v Česku zaznamenáni první nakažení, se v Praze objevilo celkem zhruba 66 000 případů covidu-19. Aktuálně nemocí trpí přes 6000 lidí z Prahy.

Od začátku epidemie zemřelo dohromady 911 nakažených koronavirem z Prahy. Od 5. prosince se denní počty úmrtí drží vytrvale pod deseti, zatímco ještě na přelomu října a listopadu se pohybovaly až kolem dvou desítek.

Také rizikové skóre PES, kterým se má řídit určování opatření proti šíření covidu-19, je zhruba od začátku prosince na přibližně stejné úrovni, a to kolem 50 bodů. Poslední tři dny je na 51 bodech, což odpovídá třetímu stupni pohotovosti PES z pěti.

Skóre v Praze je dlouhodobě nejnižší v republice. Nejvyšší je naopak k dnešku ve Zlínském kraji s 81 body, což už představuje nejvyšší stupeň pohotovosti.

V celém Česku činí rizikový index PES 71 bodů. To je už v hodnotách pro čtvrtý stupeň. V zemi zatím platí stále třetí stupeň pohotovosti, ale vláda dnes projedná návrh ministerstva zdravotnictví na posun do čtvrtého stupně.

Znamenalo by to zpřísnění opatření proti epidemii covidu-19. Obchody by i nadále ale měly zůstat otevřeny.


Tři významné vzpomínkové akce připomenou Den památky obětí holocaustu

Dnes v 16:12

Vzhledem k aktuální nepříznivé epidemiologické situaci a s ohledem na krizové opatření Vlády ČR proběhnou zítra akce v online prostoru.

Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards

Dnes v 15:35

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards odstartoval a až do konce letošního března mohou lidé na webuwww.adapterraawards.cz přihlašovat již hotové projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize.

Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

Včera v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

Včera v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Hořel částečně devastovaný byt

22. ledna 2021 ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru