Dnes Pondělí - obcasny-dest 20°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 17°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Nárůst počtu případů covidu v Praze dál zrychluje, skóre PES je zde však stále nejnižší v Česku
Test na covid-19. Ilustrační foto: SPADIA LAB

Nárůst počtu případů covidu v Praze dál zrychluje, skóre PES je zde však stále nejnižší v Česku

V neděli v Praze přibylo 234 případů nemoci covid-19, což je skoro o dvě třetiny více než předchozí neděli. Nárůst množství nakažených koronavirem v Praze zrychluje už zhruba dva týdny. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Rizikový index protiepidemického systému PES se ale ve městě dál drží na 51 bodech, což je nejnižší úroveň z krajů v Česku.

Od 1. března, kdy byli v Česku zaznamenáni první nakažení, se v Praze objevilo celkem zhruba 66 000 případů covidu-19. Aktuálně nemocí trpí přes 6000 lidí z Prahy.

Od začátku epidemie zemřelo dohromady 911 nakažených koronavirem z Prahy. Od 5. prosince se denní počty úmrtí drží vytrvale pod deseti, zatímco ještě na přelomu října a listopadu se pohybovaly až kolem dvou desítek.

Také rizikové skóre PES, kterým se má řídit určování opatření proti šíření covidu-19, je zhruba od začátku prosince na přibližně stejné úrovni, a to kolem 50 bodů. Poslední tři dny je na 51 bodech, což odpovídá třetímu stupni pohotovosti PES z pěti.

Skóre v Praze je dlouhodobě nejnižší v republice. Nejvyšší je naopak k dnešku ve Zlínském kraji s 81 body, což už představuje nejvyšší stupeň pohotovosti.

V celém Česku činí rizikový index PES 71 bodů. To je už v hodnotách pro čtvrtý stupeň. V zemi zatím platí stále třetí stupeň pohotovosti, ale vláda dnes projedná návrh ministerstva zdravotnictví na posun do čtvrtého stupně.

Znamenalo by to zpřísnění opatření proti epidemii covidu-19. Obchody by i nadále ale měly zůstat otevřeny.


Autor: ČTK

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Praha 4: Zapojte se do diskuse o rozvoji městské části

1. června 2023 v 07:42

V červnu se v Praze 4 uskuteční několik veřejných akcí, do kterých se může zapojit veřejnost. Mluvit se bude o ulicích Pujmanové, Podolí, sídlišti Antala Staška a Zátišském potoku, jejich plánovaných proměnách a rozvoji městské části, které Prahu 4 čekají.

Další články
Nahoru