Dnes Úterý - zatazeno 7°C
Zítra Středa - oblacno 7°C
Úterý 13. 4. 2021
Svátek má Aleš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Nárůst počtu případů covidu v Praze dál zrychluje, skóre PES je zde však stále nejnižší v Česku
Test na covid-19. Ilustrační foto: SPADIA LAB

Nárůst počtu případů covidu v Praze dál zrychluje, skóre PES je zde však stále nejnižší v Česku

V neděli v Praze přibylo 234 případů nemoci covid-19, což je skoro o dvě třetiny více než předchozí neděli. Nárůst množství nakažených koronavirem v Praze zrychluje už zhruba dva týdny. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Rizikový index protiepidemického systému PES se ale ve městě dál drží na 51 bodech, což je nejnižší úroveň z krajů v Česku.

Od 1. března, kdy byli v Česku zaznamenáni první nakažení, se v Praze objevilo celkem zhruba 66 000 případů covidu-19. Aktuálně nemocí trpí přes 6000 lidí z Prahy.

Od začátku epidemie zemřelo dohromady 911 nakažených koronavirem z Prahy. Od 5. prosince se denní počty úmrtí drží vytrvale pod deseti, zatímco ještě na přelomu října a listopadu se pohybovaly až kolem dvou desítek.

Také rizikové skóre PES, kterým se má řídit určování opatření proti šíření covidu-19, je zhruba od začátku prosince na přibližně stejné úrovni, a to kolem 50 bodů. Poslední tři dny je na 51 bodech, což odpovídá třetímu stupni pohotovosti PES z pěti.

Skóre v Praze je dlouhodobě nejnižší v republice. Nejvyšší je naopak k dnešku ve Zlínském kraji s 81 body, což už představuje nejvyšší stupeň pohotovosti.

V celém Česku činí rizikový index PES 71 bodů. To je už v hodnotách pro čtvrtý stupeň. V zemi zatím platí stále třetí stupeň pohotovosti, ale vláda dnes projedná návrh ministerstva zdravotnictví na posun do čtvrtého stupně.

Znamenalo by to zpřísnění opatření proti epidemii covidu-19. Obchody by i nadále ale měly zůstat otevřeny.


Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

Včera v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

Včera v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

Včera v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Praha 15: Třetí ročník Participativního rozpočtu

11. dubna 2021 v 19:12

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

10. dubna 2021 v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Další články
Nahoru