Dnes Neděle - mlha 28°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nárůst počtu případů covidu-19 v Praze dále zrychluje
Test na covid-19. Ilustrační foto: SPADIA LAB

Nárůst počtu případů covidu-19 v Praze dále zrychluje

Nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Praze dále zrychluje. V pátek přibylo 835 nakažených, což je zhruba o 300 více než předchozí pátek. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Index rizika protiepidemického systému PES má ale Praha stále nejnižší ze všech regionů v Česku.

Od březnového začátku epidemie covidu-19 v zemi bylo v Praze zaznamenáno téměř 69.700 potvrzených případů této nemoci. Aktuálně nemocí trpí přes 7700 Pražanů. Od března zemřelo celkem 958 nakažených z Prahy.

V posledních dnech se denní počty úmrtí drží těsně po jednou desítkou. V pátek zemřeli čtyři lidé, ale počty úmrtí ministerstvo zpětně navyšuje.

Nejvyšší denní nárůst počtu případů covidu-19 v Praze byl zaznamenán 22. října, a to 1705 případů nákazy. Nejvíce zemřelých přibývalo na začátku listopadu, kdy bylo až 24 úmrtí za den.

Index rizika PES v Praze činí k dnešku 64 bodů. Hlavní město je tak jedním z mála regionů, kde se ještě index drží na úrovni čtvrtého stupně z pěti. Ve většině regionů je rizikové skóre už na nejvyšším stupni.

Nejvyšší index rizika mají Plzeňský a Karlovarský kraj s 86 body. V celém Česku je index na 76 bodech, což je spodní hranice pátého stupně.


Autor: ČTK

Nadační fond nezávislé žurnalistiky nově vede Petr Orálek

1. května 2022 v 17:34

Nadační fond nezávislé žurnalistiky (NFNZ) od dneška nově vede novinář a ekonom Petr Orálek. Fond o tom informoval na svém webu.

Další články
Nahoru