Dnes Sobota - obcasny-dest 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 4°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Nárůst počtu případů covidu-19 v Praze dále zrychluje
Test na covid-19. Ilustrační foto: SPADIA LAB

Nárůst počtu případů covidu-19 v Praze dále zrychluje

Nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Praze dále zrychluje. V pátek přibylo 835 nakažených, což je zhruba o 300 více než předchozí pátek. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Index rizika protiepidemického systému PES má ale Praha stále nejnižší ze všech regionů v Česku.

Od březnového začátku epidemie covidu-19 v zemi bylo v Praze zaznamenáno téměř 69.700 potvrzených případů této nemoci. Aktuálně nemocí trpí přes 7700 Pražanů. Od března zemřelo celkem 958 nakažených z Prahy.

V posledních dnech se denní počty úmrtí drží těsně po jednou desítkou. V pátek zemřeli čtyři lidé, ale počty úmrtí ministerstvo zpětně navyšuje.

Nejvyšší denní nárůst počtu případů covidu-19 v Praze byl zaznamenán 22. října, a to 1705 případů nákazy. Nejvíce zemřelých přibývalo na začátku listopadu, kdy bylo až 24 úmrtí za den.

Index rizika PES v Praze činí k dnešku 64 bodů. Hlavní město je tak jedním z mála regionů, kde se ještě index drží na úrovni čtvrtého stupně z pěti. Ve většině regionů je rizikové skóre už na nejvyšším stupni.

Nejvyšší index rizika mají Plzeňský a Karlovarský kraj s 86 body. V celém Česku je index na 76 bodech, což je spodní hranice pátého stupně.


Autor: ČTK

Nemocnice Na Františku: Zájem o očkování je srovnatelný s jarními měsíci

Včera v 07:09

Od ledna letošního roku naočkovala Nemocnice Na Františku proti covidu-19 přes 24 tisíc lidí. Nejvíce zájemců, kteří si pro vakcínu přišli, bylo ve věkové kategorii 25–44 let. Mimořádný zájem o očkování byl v červnu a červenci, kdy si první nebo druhou dávku nechalo aplikovat dohromady téměř...

Očkování v Nemocnici sv. Kříže

30. listopadu 2021 v 18:41

Nemocnice sv. Kříže Žižkov zvyšuje kapacitu, rozšiřuje provozní dobu očkovacího centra.

Očkování v Praze 14 bez registrace

30. listopadu 2021 v 09:29

V obchodním Centru Černý Most v horním patře u východu na střešní parkoviště naproti fitness se v pondělí otevřelo nové očkovací místo FNKV.

Další články
Nahoru