dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
1°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Narozeninová oslava na ubytovně skončila útokem, cizinec už byl obviněn z pokusu o vraždu
Banální hádka vyvrcholila pobodáním jednoho z účastníků oslavy. Ilustrační foto: Freeimages.com

Narozeninová oslava na ubytovně skončila útokem, cizinec už byl obviněn z pokusu o vraždu

Kriminalisté dopadli a obvinili cizince, který je podezřelý z pokusu vraždy, ke kterému mělo dojít při oslavě narozenin.

Od posledního srpnového dne se kriminalisté z oddělení vražd zabývali případem pobodání nožem před jednou ubytovnou v Hloubětíně.

Incident se odehrál po banální slovní rozepři mezi skupinou několika ruskojazyčně hovořících cizinců, kteří na ubytovně slavili narozeniny.

„Útočník pobodal poškozeného do horní poloviny těla a z místa utekl. Zraněný muž musel být odvezen do nemocnice, kde podstoupil operaci a musel být hospitalizovaný,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Případ si do kompetence převzali kriminalisté z oddělení vražd, kteří za nedlouho ztotožnili podezřelého a za využití zásahové jednotky pražské policie ho zadrželi.

S jednatřicetiletým cizincem kriminalisté zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu vražda ve stádiu pokusu. „Zároveň podali podnět na jeho vzetí do vazby, čemuž následně soud vyhověl,“ dodal Jan Daněk.

Policisté musí čas od času řešit zraněním či smrtí končícící konflikty na ubytovnách. Například loni v prosinci se dostali do sporu dva cizinci na ubytovně v Kamenici v okrese Praha-východ. Porvali se a jeden z mužů bodnul druhéh do třísla. Napadený muž pak vykrvávácel.

Loni v létě došlo ke krvavému incidentu mezi dvěma Čechy na ubytovně v Libuši na jihu Prahy. Opilý muž napadl nožem druhého, který útok nepřežil.


Policie: Kriminalita v Praze 2 letos klesla. Souvisí to s nouzovým stavem

24. listopadu 2020 ve 21:32

Kriminalita v Praze 2 je v době nouzového stavu o 27 procent nižší než ve srovnatelném období loňského roku. Vyplývá to policejních statistik. Je to v důsledku vyhlášeného nouzového stavu a s ním souvisejících omezujících opatření vlády. Podle policistů k tomu přispělo i zvýšení sankce u vybraných...

U Cholupic se srazilo osobní auto s nákladním

24. listopadu 2020 v 17:36

Na Pražském okruhu v oblasti Cholupic ve směru na letiště zasahovala v pondělí od 19:53 hodin jednotka pražských hasičů u nehody osobního a nákladního auta.

Dlažební kostkou poškodil auto, strážníkům neunikl

17. listopadu 2020 v 09:51

Strážníkům se podařilo vypátrat muže, který v poledne 14. listopadu rozbil dlažební kostkou čelní sklo u zaparkovaného auta. K jeho dopadení pomohl svědek.

Hledá se majitel ztracené peněženky s finanční hotovostí

13. listopadu 2020 v 17:23

V pondělí 2. listopadu nedlouho před polednem předala šedesátiletá žena kolegům na policejní služebně na Vinohradech cizí peněženku i s obsahem. Nález učinil malý chlapec na stole u dětského hřiště ve Slovenské ulici na Vinohradech a předal ho ženě, která jej hlídala a následně celou věc oznámila...

Ve skladu v Praze 10 unikla chemická látka

13. listopadu 2020 v 07:00

Ve čtvrtek 12. listopadu v 15:59 přijalo operační středisko pražských hasičů oznámení o úniku asi 500 litrů chemické látky v komerčním objektu v ulici K Hrušovu v Praze 10. Na místo vyjely 3 jednotky hasičů s chemickou službou a technickým automobilem určeným pro zásahy...

Kladivem do výlohy. Prý se potřeboval uklidnit

12. listopadu 2020 v 15:03

Do Jičínské ulice v Praze 3 jela hlídka prověřit oznámení o muži, který měl kladivem rozbíjet výkladní skříně provozovny. Na místě ji kontaktoval oznamovatel a uvedl, že škodu způsobil zavalitý muž s plnovousem a pantoflemi na nohou.

Další články
Nahoru