Dnes Pondělí - oblacno 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Narozeninová oslava na ubytovně skončila útokem, cizinec už byl obviněn z pokusu o vraždu
Banální hádka vyvrcholila pobodáním jednoho z účastníků oslavy. Ilustrační foto: Freeimages.com

Narozeninová oslava na ubytovně skončila útokem, cizinec už byl obviněn z pokusu o vraždu

Kriminalisté dopadli a obvinili cizince, který je podezřelý z pokusu vraždy, ke kterému mělo dojít při oslavě narozenin.

Od posledního srpnového dne se kriminalisté z oddělení vražd zabývali případem pobodání nožem před jednou ubytovnou v Hloubětíně.

Incident se odehrál po banální slovní rozepři mezi skupinou několika ruskojazyčně hovořících cizinců, kteří na ubytovně slavili narozeniny.

„Útočník pobodal poškozeného do horní poloviny těla a z místa utekl. Zraněný muž musel být odvezen do nemocnice, kde podstoupil operaci a musel být hospitalizovaný,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Případ si do kompetence převzali kriminalisté z oddělení vražd, kteří za nedlouho ztotožnili podezřelého a za využití zásahové jednotky pražské policie ho zadrželi.

S jednatřicetiletým cizincem kriminalisté zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu vražda ve stádiu pokusu. „Zároveň podali podnět na jeho vzetí do vazby, čemuž následně soud vyhověl,“ dodal Jan Daněk.

Policisté musí čas od času řešit zraněním či smrtí končícící konflikty na ubytovnách. Například loni v prosinci se dostali do sporu dva cizinci na ubytovně v Kamenici v okrese Praha-východ. Porvali se a jeden z mužů bodnul druhéh do třísla. Napadený muž pak vykrvávácel.

Loni v létě došlo ke krvavému incidentu mezi dvěma Čechy na ubytovně v Libuši na jihu Prahy. Opilý muž napadl nožem druhého, který útok nepřežil.


Autor: Jan Puci

Hořela knihovna, zasahovali hasiči

26. listopadu 2021 v 11:31

Ve čtvrtek 25. listopadu zasahovaly od 17:30 hodin tři profesionální jednotky pražských hasičů v Kafkově ulici v Praze 6 u požáru bytu.

Cizinec v centru povalil betonový koš

23. listopadu 2021 ve 12:38

Mladý cizinec na náměstí Republiky před zraky strážníků povalil betonový koš a křičel na ně „fuck you“. Hlídka muže vyzvala, aby se uklidnil, prokázal totožnost a koš vrátil do původního stavu. Cizinci se ale reakce strážníků nelíbila a velmi hlasitě to dával stále najevo, čímž upoutal pozornost...

V Haškově ulici řádil sprejer

22. listopadu 2021 v 18:03

V sobotu před desátou večer oslovil hlídku strážníků majitel večerky v Haškově ulici s tím, že mu právě někdo posprejoval výlohu nápisem „ZONE7“.

Odcizit lubrikační gel se mu vymstilo

22. listopadu 2021 v 17:58

Krádež lubrikačního gelu v hodnotě 160 korun se stala osudnou 34letému muži. Věc odcizil v nákupním centru na Smíchově a strážníky přivolala ostraha obchodu.

V Křesomyslově ulici hořel byt v činžovním domě

17. listopadu 2021 v 08:51

Dvě jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly v úterý 16. listopadu od 20:25 hodin v Křesomyslově ulici v Praze 4 u požáru bytu v činžovním domě.

Dva zákazy a jednou drogy

11. listopadu 2021 v 07:38

První den týdne byl pro strážníky pestrý. V centru zaparkoval řidič se zákazem řízení na místě vyhrazeném pro invalidy. Tvrdil, že autem přijela jeho přítelkyně. Na Černém Mostě nejprve řešili muže, který se dopustil krádeže, vzápětí ho ale chytli za zákaz řízení. Řidičku ovlivněnou drogami pak...

Požár v Janovské ulici

10. listopadu 2021 v 08:01

Pražští policisté spolu s ostatními složkami integrovaného záchranného systému vyjížděli v sobotu krátce po sedmé hodině ranní do Janovské ulice v Praze 10 k požáru panelového domu. Jako první na místě byli policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří se nemohli dostat dovnitř do domu,...

Drogy v autě a zákaz řízení

9. listopadu 2021 v 09:49

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v sobotu odpoledne všimli v ulici Polaneckého v Praze 9 modrého auta, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Další články
Nahoru