dnes
Sobota - zatazeno
21°C
zítra
Neděle - jasno
21°C
pozítří
Pondělí - jasno
23°C
Narozeninová oslava na ubytovně skončila útokem, cizinec už byl obviněn z pokusu o vraždu
Banální hádka vyvrcholila pobodáním jednoho z účastníků oslavy. Ilustrační foto: Freeimages.com

Narozeninová oslava na ubytovně skončila útokem, cizinec už byl obviněn z pokusu o vraždu

Kriminalisté dopadli a obvinili cizince, který je podezřelý z pokusu vraždy, ke kterému mělo dojít při oslavě narozenin.

Od posledního srpnového dne se kriminalisté z oddělení vražd zabývali případem pobodání nožem před jednou ubytovnou v Hloubětíně.

Incident se odehrál po banální slovní rozepři mezi skupinou několika ruskojazyčně hovořících cizinců, kteří na ubytovně slavili narozeniny.

„Útočník pobodal poškozeného do horní poloviny těla a z místa utekl. Zraněný muž musel být odvezen do nemocnice, kde podstoupil operaci a musel být hospitalizovaný,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Případ si do kompetence převzali kriminalisté z oddělení vražd, kteří za nedlouho ztotožnili podezřelého a za využití zásahové jednotky pražské policie ho zadrželi.

S jednatřicetiletým cizincem kriminalisté zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu vražda ve stádiu pokusu. „Zároveň podali podnět na jeho vzetí do vazby, čemuž následně soud vyhověl,“ dodal Jan Daněk.

Policisté musí čas od času řešit zraněním či smrtí končícící konflikty na ubytovnách. Například loni v prosinci se dostali do sporu dva cizinci na ubytovně v Kamenici v okrese Praha-východ. Porvali se a jeden z mužů bodnul druhéh do třísla. Napadený muž pak vykrvávácel.

Loni v létě došlo ke krvavému incidentu mezi dvěma Čechy na ubytovně v Libuši na jihu Prahy. Opilý muž napadl nožem druhého, který útok nepřežil.


Podezřelá dodávka na Václavském náměstí

17. září 2020 v 08:15

Na Václavském náměstí si v pondělí 14. září hlídka strážníků všimla dodávky, která vjela do pěší zóny. Na pokyn k zastavení řidič nereagoval a pokračoval v jízdě do Vodičkovy ulice, kde začal zrychlovat. Hlídka se vydala za vozidlem, které zastavila ve...

Prodavačka dohonila zloděje

12. září 2020 v 19:08

Muž v zeleném svetru a šedých kalhotách ve středu 9. září odcizil v prodejně v Praze 10 sportovní batoh, ukryl ho do své tašky a odešel bez placení. Krádež neušla jedné z prodavaček, pro kterou nebyl muž neznámým, proto přivolala strážníky, a sama začala muže...

Na Černém Mostě hořel sklep, evakuováno bylo 18 lidí

10. září 2020 v 07:01

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes od 4:41 hodin na náměstí Plukovníka Vlčka v Praze 14 u požáru sklepní kóje ve třetím patře obytného domu.

Dvě promile a jízda s botičkou

7. září 2020 v 16:47

Nejprve se muž v pátek 4. září snažil botičku z kola osobního auta sundat, pak se rozjel i s ní. Poškodil obojí a nadýchal přes 2 promile.

Kličkoval po silnici a nadýchal přes dvě promile

2. září 2020 ve 13:17

Nejisté jízdy šedého vozidla vyjíždějícího od čerpací stanice dnes po půl páté ráno si všimla autohlídka strážníků v Černokostelecké ulici.

Rodina s batolaty žila ve stanu

31. srpna 2020 v 15:21

Informaci o rodině se dvěma malými dětmi, která žije ve stanu v Praze 11 v oblasti zvané Amerika, jela prověřit hlídka strážníků společně s místním okrskářem. V nevyhovujících hygienických podmínkách měly ve stanu minimálně dva týdny pobývat i dvě holčičky ve věku 1,5 a...

Na elektrokoloběžce s alkoholem

31. srpna 2020 ve 14:50

Zákon na jezdce na koloběžce, a je jedno, jestli je poháněná motorkem, pohlíží stejně jako na cyklistu. To znamená, že pro ně platí stejná pravidla (práva a povinnosti) jako pro všechny ostatní cyklisty. Snad už si to bude pamatovat také 18letý cizinec.

Nehoda dvou nákladních aut

31. srpna 2020 v 09:19

Dnes ráno od 5:51 hodin zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů na Pražském okruhu u sjezdu na Barrandov, ve směru na dálnici D0, u nehody dvou nákladních vozidel.

Další články
Nahoru