Dnes Úterý - polojasno 29°C
Zítra Středa - obcasny-dest 17°C
Úterý 11. 5. 2021
Svátek má Svatava
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Narozeninová oslava na ubytovně skončila útokem, cizinec už byl obviněn z pokusu o vraždu
Banální hádka vyvrcholila pobodáním jednoho z účastníků oslavy. Ilustrační foto: Freeimages.com

Narozeninová oslava na ubytovně skončila útokem, cizinec už byl obviněn z pokusu o vraždu

Kriminalisté dopadli a obvinili cizince, který je podezřelý z pokusu vraždy, ke kterému mělo dojít při oslavě narozenin.

Od posledního srpnového dne se kriminalisté z oddělení vražd zabývali případem pobodání nožem před jednou ubytovnou v Hloubětíně.

Incident se odehrál po banální slovní rozepři mezi skupinou několika ruskojazyčně hovořících cizinců, kteří na ubytovně slavili narozeniny.

„Útočník pobodal poškozeného do horní poloviny těla a z místa utekl. Zraněný muž musel být odvezen do nemocnice, kde podstoupil operaci a musel být hospitalizovaný,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Případ si do kompetence převzali kriminalisté z oddělení vražd, kteří za nedlouho ztotožnili podezřelého a za využití zásahové jednotky pražské policie ho zadrželi.

S jednatřicetiletým cizincem kriminalisté zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu vražda ve stádiu pokusu. „Zároveň podali podnět na jeho vzetí do vazby, čemuž následně soud vyhověl,“ dodal Jan Daněk.

Policisté musí čas od času řešit zraněním či smrtí končícící konflikty na ubytovnách. Například loni v prosinci se dostali do sporu dva cizinci na ubytovně v Kamenici v okrese Praha-východ. Porvali se a jeden z mužů bodnul druhéh do třísla. Napadený muž pak vykrvávácel.

Loni v létě došlo ke krvavému incidentu mezi dvěma Čechy na ubytovně v Libuši na jihu Prahy. Opilý muž napadl nožem druhého, který útok nepřežil.


Ve Valentově ulici hořelo ve sklepě

8. května 2021 ve 21:09

V pátek 7. května večer zasahovaly jednotky pražských profesionálních hasičů ve Valentově ulici v Praze 11 u požáru sklepní kóje v suterénu obytného domu.

Kupé počmáral fixem

5. května 2021 ve 14:34

Včera odpoledne cestoval patnáctiletý mladík se dvěma kamarády vlakem a cestu si krátil malováním černým fixem po stěnách kupé.

Nahý muž mlátil do projíždějících tramvají

4. května 2021 ve 21:08

Oznámení o nahém muži, který tluče do projíždějících tramvají, jeli prověřit strážníci na zastávku MHD Náměstí Republiky 1. května.

Řídili bez dokladů s opiáty

3. května 2021 v 18:30

Jeden řidič v Praze 1, druhý v Praze 8, oba si sedli za volant bez řidičáku a navíc pod vlivem omamných látek.

Tužkou na obočí a rtěnkou na zeď

1. května 2021 v 09:08

Na Praze 12 si pro svou tvorbu 29letá žena vybrala zeď prodejny Billa v Kutilově ulici. Pro malbu využila tužku na obočí, rtěnku a akrylové barvy. Zeď se jí prý zdála nedokončená, tak jí trochu dozdobila.

Praha 11 varuje před podvodníky, po domech prodávají předražené zámky

30. dubna 2021 ve 13:58

Případy podvodného podomního prodeje se v uplynulých dnech vyskytly na území jedenácté městské části.

Loupežné přepadení v metru na Náměstí Republiky

22. dubna 2021 v 16:45

Začátkem dubna po deváté hodině večerní projížděla trojice kriminalistů ulicemi metropole a na Náměstí Republiky si všimla skupinky mladých mužů, kteří výrazně gestikulovali na jiného muže, křičeli a byli agresivní. Mladíka drželi za bundu a ten se jim snažil...

Při požáru bytu v Praze 5 hasiči zachránili 4 osoby a psa

21. dubna 2021 v 18:26

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes krátce po 15. hodině v Lidické ulici v Praze 5. Hořelo v bytě ve druhém patře činžovního domu.

Na strážníky šel s nožem

21. dubna 2021 v 10:08

Na náměstí Míru v Praze 2 seděli v sobotu večer dva muži na lavičce a znečišťovali veřejné prostranství odpadky, které odhazovali kolem sebe. Navíc neměli zakryté dýchací cesty. Jeden z dvojice s hlídkou spolupracoval, druhý ji začal verbálně urážet.

Další články
Nahoru