dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Dětská PrahaVelikonoce

Národní zemědělské muzeum zve na slavnost: Velikonoce 2015

Velikonoční tradice a zvyky, tvůrčí dílny, umělecký a hudební program a občerstvení čeká návštěvníky muzea v sobotu 28. března od 9 do 17 hodin. Velikonoční program se bude odehrávat v muzejních prostorách, ale i venku, na dvoře.

Ve vestibulu budovy muzea nebo muzejním dvoře, to podle počasí, vystoupí  ve 13:30 a v 15:30 hodin DUO ELIANA a chodská velikonoční hudba, začátky. Na muzejním dvoře je připraven malý stánkový prodej s velikonočním občerstvením a dalšími gastronomickými specialitami.

Ve velkém sále ve sníženém přízemí je připraven ATELIÉR HM a jeho spolupracovníci

Čeká vás prezentace malování a zdobení kraslic klasickým způsobem (mj. vosková batika), drátování, velikonoční dílny pro děti i dospělé, předvádění a dílna na výrobu pomlázek z vrbového proutí, velikonočních ozdoby ze slámy, modrotisku, šustí, papíru – skládanky, vystřihovánky apod. 

O hudební doprovod na flašinet se postará Václav Janeček.

Nepomucké kuchařinky a jejich spolupracovníci připravili výtvarné dílničky pro děti i dospělé – mj. doplňování tvarů z kartonu, lepení vajíček, kytiček apod., pletení pomlázky a zdobení vajíček, vytváření malovaných kraslic žehličkou aj., předvádění – kolovrat – plstění, ubrousková metoda na kameny, ochutnávky čerstvých velikonočních a dalších pokrmů – mazance, nádivka, řezy ve tvaru vejce, vdolky, škvarkové placky, zelné placky, bramborové buchty, sladké medové řezy, koláčky aj. Hudbou a zpěvem doprovodí na harmoniku Karolina Vlková.

Mimořádné vstupné:

Základní: 50 Kč (dospělí 18 – 65 let), snížené:   30 Kč (děti a mládež nad 120 cm – do 18 let, senioři nad 65 let a držitelé průkazů uznávaných NZM)

Zdarma: děti do 120 cm.

Praha 7 – Letná, Kostelní 44.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

Včera v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Další články
Nahoru