dnes
Sobota - skorojasno
3°C
zítra
Neděle - polojasno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Fotogalerie: Národní třída se červenala za prezidenta, Zemanovi tisíce lidí ukázaly kartu
Na Národní třídě se sešly tisíce lidí. Foto: Jan Puci

Fotogalerie: Národní třída se červenala za prezidenta, Zemanovi tisíce lidí ukázaly kartu

Na protest proti prezidentu Miloši Zemanovi dorazilo dnes na pražskou Národní třídu odhadem několik tisíc lidí. Měli s sebou symbolické červené karty, skandovali hesla jako „Miloše do koše", „Ani Milouše ani Miloše" a vyzývali prezidenta k abdikaci. Odpoledne se vydají v průvodu z Betlémského náměstí na Pražský hrad.

Červená karta pro prezidenta

Organizátor akce Martin Přikryl je rád, že se protest podařilo zvládnout „bez nesmyslů a bez nadávek". Mezi transparenty byly ale i vulgární nápisy. Prohlášení, které organizátoři pošlou na Pražský hrad v podobě korespondenčního lístku jako červenou kartu, kritizuje Zemanovo působení ve funkci prezidenta.

Anketa

Ohodnoťte (jako ve škole) dosavadní působení Miloše Zemana ve funkci prezidenta ČR

43.8%
(43.8%)
5.7%
(5.7%)
1.9%
(1.9%)
4.9%
(4.9%)
43.7%
(43.7%)
„My jsme použili metaforu se zaměstnáním. A podle nás pan prezident, který od nás dostal tu možnost být prezidentem, tak nepracuje dobře, nechodí do práce připravený, a když náhodou pracuje, nepracuje podle našich představ, tak jak by pracovat měl," řekl Přikryl v České televizi. Mandát, který dostal Zeman v přímé volbě, je podle něj silný, ale neopravňuje prezidenta k tomu, aby si čtyři roky dělal, co chce.

Další občanské iniciativy chystají na odpoledne do centra Prahy satirický průvod v karnevalových maskách. Levicové iniciativy uspořádají na Klárově shromáždění ke kritickému hodnocení vývoje v Česku a na podporu Zemana.


Další články
Nahoru