Dnes Čtvrtek - polojasno 14°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 16°C
Čtvrtek 20. 6. 2024
Svátek má Květa
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
DopravaVýstavy

Národní technické muzeum spouští v expozici Doprava mobilního průvodce TourStories

18. 5. 2024
Přijďte oslavit Mezinárodní den muzeí do Národního technického muzea. Do všech poboček NTM bude v sobotu 18. května snížené vstupné. V Praze se muzeum připojuje k festivalu Máme otevřeno a pro návštěvníky připravilo zdarma program: poprvé si mohou vyzkoušet v Dopravní hale průvodce v aplikaci TourStories.   

Průvodce v aplikaci TourStories pro mobilní telefony nabízí v expozici Doprava pět tras. Návštěvníkům přiblíží to nejzajímavější z automobilové, letecké, železniční, motocyklové a cyklistické sbírky. U každého z exponátů je možné si poslechnout autentické vyprávění kurátora a prohlédnout si zajímavé bonusy: dobové fotografie nebo archiválie, u vybraných vozů je možné v 360° nahlédnout do jejich interiérů. Aplikace tak zajímavým způsobem rozšiřuje a zkvalitňuje zážitek z expozice. Ve spolupráci s NTM ji připravila společnost GoodShape. Doporučujeme použít sluchátka.

„Jednou z hlavních přidaných hodnot aplikace TourStories je možnost poskytnout autentická vyprávění kurátorů, kteří sice nejsou profesionálními mluvčími, ale jejich nadšení a znalost témat jsou nenahraditelné,“ uvedl Petr Kopáč, jednatel společnosti GoodShape.

„Mám radost, že se díky mobilnímu průvodci budou návštěvníci muzea moci seznámit s vystavenými skvosty naší dopravní historie v podání mých kolegů, Arnošta Nezmeškala, Michala Plavce a Adama Horkého, kteří jsou nejen odborníky, ale také zkušenými popularizátory, “ doplnil Karel Ksandr, generální ředitel NTM.

Vstup do Národního technického muzea je 18. května za 80 Kč, děti 6–15 let za 40 Kč. Sleva na vstupném se netýká v hlavní budově v Praze prohlídky dolů (příplatek podle ceníku). Snížené vstupné platí i pro Centrum stavitelského dědictví NTM v Plasích a Železniční depozitář NTM v Chomutově.


Autor: Cen

Výstava na radnici: Unfocused

Dnes v 09:01

Studenti Univerzity třetího věku z oboru Digitální fotografie a pod vedením Ladislava Hovorky vytvořili velmi osobitou a rozmanitou výstavu fotografií.

České mozky léčí svět

Dnes v 07:37

Výstava s názvem České mozky léčí svět přibližuje inovativní české postupy v oblasti veterinární péče, farmacie, chirurgie, protetiky, nanotechnologií, lázeňské péče a také v oblasti bádání a předávání informací. Národní technické muzeum představuje výběr předmětů ze své sbírky zdravotnické...

Výstava Historie a současnost Prahy 4 putuje po základních školách

Včera v 08:14

Výstava nazvaná Historie a současnost Prahy 4, jejíž vernisáž se uskutečnila v loňském roce v budově Úřadu městské části Praha 4, putuje nyní po základních školách Prahy 4. Aktuálně je k vidění v Základní škole Jižní.

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

Výstava: Koblen & Lazar

14. června 2024 v 17:01

Výstava Koblen & Lazar nabízí pohled na tvorbu dvou výrazných osobností současného umění – Karolíny Koblen a Romana Lazara. Výstava inspirovaná ikonickým partnerstvím Andyho Warhola a Jeana-Michela Basquiata zkoumá paralely mezi jejich díly a odhaluje společná témata...

Třicet let Prahy 15: Výstava končí příští týden

12. června 2024 v 19:26

Už jen do 20. června je k vidění výstava v parku v Holoubkovské ulici k 30. výročí patnácté městské části.

Další články
Nahoru