Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Národní očkovací centrum v O2 universum bude fungovat minimálně do září
Tým laborantů chystá očkovací dávky. Foto: Michal Voska

Národní očkovací centrum v O2 universum bude fungovat minimálně do září

Národní očkovací centrum v O2 universum bude v provozu i přes léto. Firma Bestsport ze skupiny PPF a Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) se dohodly na prodloužení pronájmu do 12. září. Provoz centra byl zahájen 3. května a na starosti ho má vojenská nemocnice. Původně měla ÚVN smlouvu o pronájmu haly do konce července. Národní očkovací centrum v O2 universum je největším očkovacím centrem v Česku.

„I díky rychlému tempu, jakým je velký zájem o očkování v tomto místě odbavován, věříme, že prodloužením provozu celkově urychlíme boj s pandemií. Podmínky provozu ponecháváme podle původní dohody, ÚVN tedy uhradí pouze náklady na energie a úklid spojené výhradně s provozem vakcinačního centra,“ uvedl předseda představenstva společnosti Bestsport Robert Schaffer.

„Za čtyři týdny se tu naočkovalo sto tisíc osob. Kapacitu dále navyšujeme, adekvátně souběhu aplikací první i druhé dávky vakcíny. Od poloviny června tu bude naočkováno denně na sedm tisíc osob,“ uvedl ředitel ÚVN profesor Miroslav Zavoral.

Provoz Národního očkovacího centra v O2 universu byl zahájen 3. května. Je zde aplikována vakcína Comirnaty od společnosti Pfizer/BioNTech. Jedná se o největší očkovací centrum v Česku.

Původní smlouva o nájmu O2 universa byla uzavřena do konce července a byla zveřejněna v registru smluv. Za pronájem haly nemocnice zaplatila symbolických 1000 korun. Dodatek o prodloužení pronájmu do 12. září bude taktéž zveřejněn v registru smluv.

Původně mělo centrum začít fungovat už v dubnu, kvůli nedostatku vakcín bylo otevření o téměř měsíc odloženo. Náklady na vybudování centra v hale O2 universum jsou podle lednového odhadu 11,8 milionu korun.


Autor: red

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Praha 2 zajistí přeočkování seniorů proti nemoci covid-19

3. srpna 2022 ve 22:11

Praha 2 rozesílá seniorům nad 80 let dopis, ve kterém jim nabízí zajistit aplikaci čtvrté dávky vakcíny proti onemocnění covid-19. Ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze tak chce nabídnout toto přeočkování rychle, bez front a stresu.

FTN: Za první týden naočkováno přes 930 lidí

25. července 2022 v 09:39

Za první týden očkování 4. dávkou proti covid-19 ve bylo ve Fakultní Thomayerově nemocnici naočkováno přes 930 lidí.

Další články
Nahoru