Dnes Pondělí - zatazeno 26°C
Zítra Úterý - polojasno 31°C
Pondělí 17. 6. 2024
Svátek má Adolf
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Národní očkovací centrum v O2 universum bude fungovat minimálně do září
Tým laborantů chystá očkovací dávky. Foto: Michal Voska

Národní očkovací centrum v O2 universum bude fungovat minimálně do září

Národní očkovací centrum v O2 universum bude v provozu i přes léto. Firma Bestsport ze skupiny PPF a Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) se dohodly na prodloužení pronájmu do 12. září. Provoz centra byl zahájen 3. května a na starosti ho má vojenská nemocnice. Původně měla ÚVN smlouvu o pronájmu haly do konce července. Národní očkovací centrum v O2 universum je největším očkovacím centrem v Česku.

„I díky rychlému tempu, jakým je velký zájem o očkování v tomto místě odbavován, věříme, že prodloužením provozu celkově urychlíme boj s pandemií. Podmínky provozu ponecháváme podle původní dohody, ÚVN tedy uhradí pouze náklady na energie a úklid spojené výhradně s provozem vakcinačního centra,“ uvedl předseda představenstva společnosti Bestsport Robert Schaffer.

„Za čtyři týdny se tu naočkovalo sto tisíc osob. Kapacitu dále navyšujeme, adekvátně souběhu aplikací první i druhé dávky vakcíny. Od poloviny června tu bude naočkováno denně na sedm tisíc osob,“ uvedl ředitel ÚVN profesor Miroslav Zavoral.

Provoz Národního očkovacího centra v O2 universu byl zahájen 3. května. Je zde aplikována vakcína Comirnaty od společnosti Pfizer/BioNTech. Jedná se o největší očkovací centrum v Česku.

Původní smlouva o nájmu O2 universa byla uzavřena do konce července a byla zveřejněna v registru smluv. Za pronájem haly nemocnice zaplatila symbolických 1000 korun. Dodatek o prodloužení pronájmu do 12. září bude taktéž zveřejněn v registru smluv.

Původně mělo centrum začít fungovat už v dubnu, kvůli nedostatku vakcín bylo otevření o téměř měsíc odloženo. Náklady na vybudování centra v hale O2 universum jsou podle lednového odhadu 11,8 milionu korun.


Autor: red

O novou vakcínu proti covidu-19 je ve FTN zájem

27. října 2022 v 10:44

O novou vakcínu – Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem, v minulém týdnu si pro ni přišlo do očkovacího centra přes 1032 lidí.

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Další články
Nahoru