Dnes Pátek - jasno 22°C
Zítra Sobota - zatazeno 26°C
Pátek 6. 8. 2021
Svátek má Oldřiška
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Národní očkovací centrum v O2 universum bude fungovat minimálně do září
Tým laborantů chystá očkovací dávky. Foto: Michal Voska

Národní očkovací centrum v O2 universum bude fungovat minimálně do září

Národní očkovací centrum v O2 universum bude v provozu i přes léto. Firma Bestsport ze skupiny PPF a Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) se dohodly na prodloužení pronájmu do 12. září. Provoz centra byl zahájen 3. května a na starosti ho má vojenská nemocnice. Původně měla ÚVN smlouvu o pronájmu haly do konce července. Národní očkovací centrum v O2 universum je největším očkovacím centrem v Česku.

„I díky rychlému tempu, jakým je velký zájem o očkování v tomto místě odbavován, věříme, že prodloužením provozu celkově urychlíme boj s pandemií. Podmínky provozu ponecháváme podle původní dohody, ÚVN tedy uhradí pouze náklady na energie a úklid spojené výhradně s provozem vakcinačního centra,“ uvedl předseda představenstva společnosti Bestsport Robert Schaffer.

„Za čtyři týdny se tu naočkovalo sto tisíc osob. Kapacitu dále navyšujeme, adekvátně souběhu aplikací první i druhé dávky vakcíny. Od poloviny června tu bude naočkováno denně na sedm tisíc osob,“ uvedl ředitel ÚVN profesor Miroslav Zavoral.

Provoz Národního očkovacího centra v O2 universu byl zahájen 3. května. Je zde aplikována vakcína Comirnaty od společnosti Pfizer/BioNTech. Jedná se o největší očkovací centrum v Česku.

Původní smlouva o nájmu O2 universa byla uzavřena do konce července a byla zveřejněna v registru smluv. Za pronájem haly nemocnice zaplatila symbolických 1000 korun. Dodatek o prodloužení pronájmu do 12. září bude taktéž zveřejněn v registru smluv.

Původně mělo centrum začít fungovat už v dubnu, kvůli nedostatku vakcín bylo otevření o téměř měsíc odloženo. Náklady na vybudování centra v hale O2 universum jsou podle lednového odhadu 11,8 milionu korun.


Praha 13 očkuje na radnici bez přechozí registrace

27. července 2021 ve 14:59

Praha 13 otevřela 26. července očkovací místo přímo v budově radnice na Slunečním náměstí. Na očkování dvoufázovou vakcínou Moderna se zájemci nemusí registrovat předem a přijít mohou ve vyhlášených otevíracích hodinách.

Odběrové místo na Mariánském náměstí zajišťuje jak PCR, tak antigenní testy i další služby

16. července 2021 v 07:24

Od čtvrtka 15. července je novým provozovatelem odběrového místa na Mariánském náměstí společnost GHC Genetics. Zároveň se zde rozšiřuje spektrum poskytovaných služeb. Vedle PCR testů také antigenní testy, a to jak pro pojištěnce, tak pro samoplátce.

Praha 6 očkovala v Azylovém domě

7. července 2021 v 15:36

Dnes se mobilní očkovací tým vydal do Azylového domu pro muže v ulici Antonína Čermáka v Praze 6, kde během dvou hodin zvládli naočkovat 14 lidí bez domova.

V metropoli za týden přibylo 356 případů covidu

2. července 2021 ve 14:19

Epidemická situace v Praze se dál zhoršuje. Za uplynulých sedm dnů testy odhalily 356 případů koronaviru, to je o 150 víc než předešlý týden.

Další články
Nahoru