dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
Pražská kultura

Národní muzeum otevřelo v Kuala Lumpur putovní výstavu o českých hradech a zámcích

Národní muzeum ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Kuala Lumpur, Národním památkovým ústavem a za podpory Ministerstva kultury České republiky otevřelo 29. února v Malajsii výstavu s názvem České hrady a zámky. 

Jedná se o unikátní projekt, kterým Národní muzeum seznamuje nejenom s českou historií, ale také prezentuje Českou republiku jako zajímavou turistickou destinaci. Výstava byla v minulosti představena již v Indii, Bhútánu, Nepálu a Afghánistánu. Návštěvníci Národního muzea Malajsie se mohou seznámit s krásami naší země do 31. března a po Malajsii bude výstava putovat do dalších muzeí Jihovýchodní Asie.

Obrazová výstava ukazuje výběr těch nejzajímavějších hradů a zámků Čech a Moravy. Kritériem pro jejich výběr byl historický význam a architektonická a umělecká hodnota objektů. Návštěvníci si mohou prohlédnout zámky zapsané na seznam světového dědictví UNESCO (Pražský hrad, Český Krumlov, Kutná Hora, Kroměříž, Lednicko-valtický areál, Telč), ale i další významné české hrady a zámky (Karlštejn, Křivoklát, Hluboká nad Vltavou, Bezděz, Trosky a další).

Kromě tištěných reprodukcí se návštěvníci mohou seznámit s českými lokalitami i prostřednictvím digitalizovaných 3D modelů či zhlédnutím dokumentu Deset století architektury. Národní muzeum chce uvedením výstavy v Kuala Lumpur přispět v Malajsii ke zvýšení povědomí o českých památkách, které jsou významnou částí historického a kulturního dědictví naší země a představují Českou republiku jako lákavou turistickou destinaci.

Výsledkem vzájemné spolupráce mezi oběma zeměmi bude v roce 2017 výstava v Náprstkově muzeu, která návštěvníkům v rámci výstavního projektu Okno do světa ukáže skvosty ze sbírek Národního muzea Malajsie.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Další články
Nahoru