dnes
Čtvrtek - oblacno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Víkendové tipy

Národní dům na Vinohradech rozezní swing

Festival swingové hudby v Národním domě na Vinohradech se koná ve dnech 11. a 12. listopadu. Festival již téměř dvě dekády představuje svým věrným návštěvníkům nejrůznější podoby jazzového stylu z konce 20. let minulého století. Nabízí jej v tradiční formě, ale nebojí se ani rozmanitých žánrových přesahů. Dává prostor hvězdným matadorům i mladým talentům ze zahraniční a domácí scény.  

Americká jazzová zpěvačku Stacey Kent zde představí své nové album Tenderly, jehož vydání je plánováno na 13. listopadu. Před jejím vystoupením pobaví i roztančí publikum domácí vokální sextet Skety.

Druhý večer festivalu bude patřit čistě slovenským souborům. Na trio Nothing But Swing pracující s vlivy vážné hudby, etnického folklóru i moderního jazzu naváže bigband Bratislava Hot Serenaders hrající Hot Jazz, tedy hudební styl z konce 20. let minulého století. 


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru