dnes
Neděle - polojasno
7°C
zítra
Pondělí - skorojasno
12°C
pozítří
Úterý - zatazeno
13°C
Narodil se před více jak týdnem jako vousáč, ale stále není jasné, jestli je to kluk či holka
Mládě tamarína bělovousého je převážně v péči matky. Foto: Vít Lukáš / Zoo Praha

Narodil se před více jak týdnem jako vousáč, ale stále není jasné, jestli je to kluk či holka

Po celém světě jich žije v zoologických zahradách pouze 20. O to větší radost má Zoo Praha z prvního narozeného mláděte tamarína bělovousého. Na svět přišlo v sobotu 17. června a v současnosti si užívá střídavou péči rodičů. 

Pražská zoologická zahrada je jednou ze tří zoo v Evropě, která tento vzácný druh tamarínů chová. Jsou zde devět let a až letos se podařil první porod.

„Mládě je zdravé a velké,“ říká k novému přírůstku Vít Lukáš, kurátor primátů, a doplňuje: „U tamarínů funguje střídavá péče obou rodičů, takže si mládě půjčují. V naší rodině je dominantní samice, takže mládě je více s matkou.“

V tomto okamžiku ještě chovatelé netuší, zda je mládě samec či samice. Tamarín bělovousý patří mezi takvané drápkaté opice. Jeho domovem jsou nížinné pralesy Amazonie v západní části Brazílie a na severu Peru.

Zoo Praha tento druh primátů chová od roku 2008 a v minulosti byli v Praze ještě v sedmdesátých letech (konkrétně 1970 až 1979). Návštěvníci mohou mládě tamarína spatřit již nyní v expozici v pavilonu goril.


Milovníci koček se sejdou v Praze 11

21. února 2019 ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Další články
Nahoru