Dnes Středa - obcasny-dest 3°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 2°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Napsal mi obdivovatel Zemana, pochlubil se Hrušínský. V reakci se pustil do prezidenta a jeho okolí
Jan Hrušínský před fotografií svého otce Rudolfa. Zdroj foto: Divadlo Na Jezerce

Napsal mi obdivovatel Zemana, pochlubil se Hrušínský. V reakci se pustil do prezidenta a jeho okolí

Jan Hrušínský dlouhodobě kritizuje v médiích i na sociálních sítích prezidenta Miloše Zemana. Na divadelníkův nedávný komentář přišla hercovi do emailu vyhrocená reakce, na kterou reagoval po svém – úsečným komentářem k hlavě státu.

Na názorovém internetovém deníku Forum24 vyšel minulý týden Hrušínského komentář s titulkem „Jan Hrušínský se ptá: Je tohle fraška, nebo tragédie? Lže premiér, prezident, nebo kancléř?“ 

Hrušínský v textu naráží na kauzu údajných odposlechů okolí prezidenta a na údajný nezákonný zákrok premiéra Andreje Babiše v této věci. 

„Jako divadelník se nemohu rozhodnout, zda je to fraška, nebo už dávno tragédie. Jako občan si říkám, že je to zlý sen. Noční můra České republiky. Jako člověk věřím, že v říjnu bude mít naše krásná země možnost se ze zlého snu probudit,“ napsal Hrušínský pro Forum24.

Komentář byl publikován ve středu 25. srpna a ještě týž den provozovateli Divadla Na Jezerce v Praze 4 přišel do emailu drsný komentář, který nemůžeme publikovat bez „vypípání“:

„Ty zas*aná sv*ně, drž tu svojí nevymáchanou dr*ku a jdi se pověsit, de*ile. O pana prezidenta se vůbec těmi svými žvásty neotírej. Takové ku*vy jako ty patří do lomů makat, zku*venej žebráku!!“

Email nebyl podepsán, Hrušínský jeho printscreen aktuálně zveřejnil na svém facebookovém profilu, což doprovodil vlastním komentářem.

„Napsal mi obdivovatel prezidenta Miloše Zemana. Jeden z těch, kterým Zeman vrátil kuráž a sebevědomí – ztracené v listopadu 1989. Pravda, odvaha pisateli ještě chybí k tomu, aby se podepsal, ale to prý už je po osmi letech prezidentství Ing. Zemana normální,“ sdělil Hrušínský.

Anketa

Půjde k podzimním volbám do Poslanecké sněmovny?

93.5%
(93.5%)
4.3%
(4.3%)
2.2%
(2.2%)
„Míra inteligence pisateli umožnila použít v e-mailu název firmy, podle které je snadné zjistit jeho jméno. Je jedním z těch, kteří budou v říjnových volbách rozhodovat o naší budoucnosti. O budoucnosti a úrovni České republiky. Je jedním z těch, o které se Miloš Zeman opírá – nemyslím jeho zdravotní stav, aby mi to někdo nevyčítal – a jejichž vinou může mít kolem sebe na Hradě, ale také ve Strakově akademii odsouzené, trestně stíhané i jinak nezpůsobilé lidi,“ pokračoval divadelník. 

„Je jedním z těch, na kterých stojí vláda trestně stíhaného Andreje Babiše. Je jedním z těch, kteří svou volbou nesou na svých bedrech odpovědnost za současný stav naší země. I když teď trochu přeháním. Plnou odpovědnost nesou Zeman a Babiš,“ dodal kritik současných politických poměrů v zemi.


Autor: Karel Netolický

Portlík: Jiránkovu vilu se společně podařilo zachránit

23. ledna 2023 v 07:05

Záchrana Jiránkovy vily je jedním z těch příkladů, kdy se víra vyplácí. Navzdory vydanému demoličnímu výměru se nakonec podařilo dohodnout s investorem a zachránit podstatnou část kulturního dědictví. 

Praha 11 chce pro mateřské a základní školy navýšit finance na běžný provoz

12. ledna 2023 ve 21:38

Členové vedení Prahy 11 – starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková, místostarostka Ivana Hovorková (obě Hnutí pro Prahu 11) a radní pro školství Michal Veselský (Praha 11 Sobě) – se v uplynulých dnech setkali s řediteli mateřských a základních škol a vedoucími a dalšími pracovníky ekonomického a...

Vrecionová: Schůzka Babiše s Macronem je nepřijatelným zasahováním do voleb

10. ledna 2023 v 11:07

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš se tři dny před konáním prezidentských voleb schází s francouzským prezidentem Macronem. Podle europoslankyně Veroniky Vrecionové (ODS) se jedná o nepřijatelné zasahování do voleb v Česku.

Zajímá vás budoucnost pozemku na Sokolovské 284?

24. listopadu 2022 v 18:28

Poslední dobou se množí dotazy na demolici bývalého objektu firmy Julius Meinl mezi ul. U Skládky a K Moravině a logicky se zajímáte, co se na tomto pozemku bude dít dál.

Hřib: Vládnout slušně, ale jen někdy?

6. října 2022 ve 20:25

Pražské SPOLU bezpodmínečně trvá na dosazení trestně stíhaného politika do Rady hlavního města. Pan Petr Fiala přitom dříve psal: „Trestně stíhaná osoba nebude členem vlády a taková osoba nesmí ani zastávat politickou pozici ve státní správě." Takže vládnout slušně, ale...

Černochová: Tichomir Mirkovič byl legendou a vzácným člověkem

15. dubna 2022 v 06:23

Když ve čtvrtek ve věku 93 let zemřel ve vinohradské nemocnici válečný veterán z druhé světové války Tichomír Mirkovič, na sociálních sítích na něj zavzpomínala ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Portlík: Jedno nové místo stojí dvě stě tisíc korun

28. února 2022 v 08:13

Od začátku letoška jsem dostal několik dotazů, kolik se nám za poslední dva roky podařilo na Praze 9 odtáhnout autovraků. Zóny to v mnohém usnadnily, takže nakonec to bylo od roku 2019 celkem 208 vozidel.

Portlík: Praha 9 plánuje vyčlenit část obecních bytů pro ukrajinské uprchlíky

27. února 2022 v 19:40

Vzhledem k četným dotazům ohledně Devítkové pomoci Ukrajině uvádím, že s kolegy plánujeme vyčlenit část obecních bytů pro rodiny ukrajinských uprchlíků a zajistit dětem místa v mateřských a základních. Pokud to bude jen trochu možné, budeme zajišťovat také...

Lepš: Bidenovo uřeknutí odkrylo karty a možná dodalo Putinovi kuráž pro útok

22. února 2022 v 16:15

Putin bohužel zopakoval svůj již vyzkoušený scénář z Gruzie (2008) a Krymu (2014) a vojensky napadl východ Ukrajiny.

Praha 6: Dnes se ve školách testovalo i rozdávalo vysvědčení

31. ledna 2022 ve 13:05

Po dnešním testování je ve školkách a školách šesté městské části 338 pozitivních žáků. 307 v ZŠ a 31 v MŠ. V případě ZŠ jde o množství žáků včetně dnešního antigenního testování. Počet se ještě může zítra změnit na základě testů PCR. V porovnání s minulými týdny již čísla významně...

Prokop: Zavrhování ANO v Praze dlouho před volbami? My se budeme rozhodovat až podle programu

28. ledna 2022 v 16:28

Baví mě všechna ta silná prohlášení denně v mediích, s kým kdo půjde nebo nepůjde po komunálních volbách do koalice. Taky se mě na to novináři ptají. Víte, my v hnutí ANO se budeme rozhodovat hlavně podle programu.

Zajíčková: Není možné, aby tu někteří doktoři svou praxí podporovali kšeftování s předpisy

20. ledna 2022 v 09:34

„Boj proti drogám ve veřejném prostoru Pětky pokračuje. Jako členka Výboru pro zdravotnictví připravuji řadu kroků souvisejících se zamezením zneužívání substituční léčby drogově závislých,“ napsala na svůj facebookový profil starostka Prahy 5 a poslankyně Renáta...

Další články
Nahoru