dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Dětská PrahaPražská kultura

Náprstkovo muzeum otevírá nový multifunkční prostor

Národní muzeum slavnostně otevře v neděli 20. září nově zrekonstruovaný multifunkční sál ve 3. patře výstavní budovy Náprstkova muzea. Ten bude nově sloužit jako prostor pro výtvarné dílny, přednášky, promítání, besedy a další akce, které muzeum pořádá. Na nedělní odpoledne jsou připraveny mexické výtvarné dílny, interaktivní divadelní představení nebo komentované prohlídky výstavy Rituály smrti, která již tuto neděli končí.

Děti si během nedělního odpoledne užijí zábavný doprovodný program v podobě mexické výtvarné dílny či interaktivního divadelního představení s loutkami v nadživotní velikosti. Součástí programu bude tematická výzdoba, občerstvení a pravé mexické Katríny!

Akce je zároveň rozloučením s výstavou Rituály smrti, která bude právě v tento den ukončena. Návštěvníci Náprstkova muzea tak budou mít poslední možnost prohlédnout si výstavu, jež představuje různé podoby smrti a rozličný přístup k tomuto fenoménu v mimoevropském prostředí a nabízí srovnání napříč nejrůznějšími kulturními kontexty v časovém období od starověku až po současnost. Na neděli jsou připraveny i dvě komentované prohlídky výstavy.

Program:
13.30 hodin    Komentovaná prohlídka výstavy Rituály smrti
14.00 hodin    Slavnostní otevření Okénka do světa
14.15 hodin    Mexické masky – výtvarná dílna pro rodiny s dětmi
V podzimních měsících se v Mexiku slaví Den mrtvých, svátek, kdy pozůstalí vzpomínají na své zesnulé, uctívají je jídlem a dary, které nosí na jejich hrob nebo kladou na domácí oltář. Typický dárek pro tento svátek, kterým se lidé navzájem obdarovávají, má nejčastěji podobu veselé kostry nebo lebky. Ve výtvarné dílně si návštěvníci vyrobí masku inspirovanou mexickou lidovou tvorbou. S ní se děti mohou stát spoluúčinkujícími v následujícím dětském hudebně-divadelním představení.
16.00 hodin    Kouzelný les – dětské hudebně-divadelní představení v podání Minitheatre Evy Sitteové
Překrásná vodní víla zahoří láskou k princi a dá v sázku svůj život, aby získala jeho přízeň. Loutky v nadživotní velikosti, kouzelná Dvořákova hudba a vyprávění nesmrtelného příběhu o lásce a smrti se prolínají v představení pro děti předškolního věku a 1. stupňů základních škol. Představení nabízí dětem neobvyklý zážitek a klade důraz na jejich hudební, výtvarné, literární a emocionální vnímání. Děti se účastní představení i jako aktivní spoluhráči.
17.00 hodin     Poslední komentovaná prohlídka výstavy Rituály smrti

Akce se uskuteční 20. října od 13.30 do 18.00 hodin v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské náměstí 1, Praha 1. Vstupné na doprovodný program je zdarma, do výstavy a na komentované prohlídky v rámci běžného vstupného.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Dnes ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Dnes v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru