dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Náplavku, zoo a další veřejně přístupné lokality pokryje Wi-Fi signál
Ilustrační foto: freeimages

Náplavku, zoo a další veřejně přístupné lokality pokryje Wi-Fi signál

V rámci projektu Smart Prague chce metropole od příštího roku pokrýt Wi-Fi signálem některé oblíbené pražské lokality. Uvažuje se také o stanicích a vestibulech metra.

Už od začátku příštího roku se budou moci Pražané i návštěvníci metropole na vybraných místech volně připojit k internetu přes Wi-Fi. Do pilotního projektu na pokrytí veřejného prostoru Wi-Fi signálem byly vybrány čtyři hojně navštěvované lokality

 Je to jeden z konkrétních projektů Smart Prague. Na začátek byla vybrána pražská zoo, trojská botanická zahrada, Petřín a pravobřežní náplavka. Pokud se pokrytí osvědčí, bude zavedeno na Letnou a Stromovku.

V úvahu také připadá nasazení bezdrátových IP kamer, čímž by se v uvedených lokalitách zvýšila také bezpečnost. V budoucnu by město chtělo Wi-Fi sítě propojit se systémem chytrých uličních lamp, které například sledují počet volných parkovacích míst, samy šíří Wi-Fi signál nebo dobíjejí elektromobily.

Zavedení možnosti připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi ve stanicích a vestibulech metra zamýšlí dopravní podnik. Termín spuštění zatím znám není. Wi-Fi funguje v současné době v upravených vozech tramvají Škoda 15T-ForCity.


Další články
Nahoru