dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Náplavka Street Food: Na břehu Vltavy ochutnáte z pojízdných bister exotické pochoutky
Na náplavce bude k zakoupení i krabí burger. Foto: NSF

Náplavka Street Food: Na břehu Vltavy ochutnáte z pojízdných bister exotické pochoutky

Až do devatenácti hodin si můžete dnes na Smíchovské náplavce pochutnat na exotických pochoutkách připravovaných a prodávaných z originálních stánků a pojízdných bister – food trucků. Koná se třetí ročník oblíbeného festivalu Náplavka Street Food. Kdo nestihne návštěvu levobřežní náplavky dnes, bude mít další možnost na konci srpna.

Cílem festivalu je představit návštěvníkům aktuální trendy v oblasti „streetfoodové“ gastronomie a dát možnost ochutnat pokrmy, se kterými se lidé ve světě běžně setkávají. Náplavka Street Food na Hořejším nábřeží vás přenese do různých koutů světa a odlišných kultur.

„Letos se návštěvníci mohou těšit na street food pod taktovkou kuchařů z Malajsie, Thajska, Indie, Indonésie, Libanonu, Gruzie, Mexika, Peru, Argentiny, USA, Egypta, Maroka, Portugalska, Francie a dalších,“ zvou organizátoři.

Ochutnat budou moci vietnamské bún cha, izraelský falafel, po thajsku ostrý salát som tam, australský meat pie, korejské kimchi, brazilskou caipirinhu, poctivý vývar, americký hot dog, gruzínské chacapuri, raw kuchyni nebo třeba mexické taco.

Většina ze zúčastněných prodejců přímo pochází nebo má určitý vztah k zemi, jejíž kuchyni prezentuje. Zájemci tak dostanou odborný výklad k tomu, co si kupují.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru