dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Náplavka: Stovky hus, cider poteče proudem
Ilustrační foto: Husobraní

Náplavka: Stovky hus, cider poteče proudem

Na Smíchovské náplavce se dnes konají staročeské husí hody a oslavy jablečného cideru. Husobraní a Cider festival začínají v 10 a končí v 18 hodin. Péci se bude zhruba 800 hus, je připraveno mnoho druhů cideru.

Na levobřežní náplavce se bude prodávat řada husích specialit, jako například játra, sádlo, kaldoun, paštika, pečená husa, burgery nebo tradiční lokše maštěné husím sádlem.

Letos se poprvé Husobraní koná společně s Cider festivalem, návštěvníci budou moci ochutnat cider od většiny tuzemských výrobců, prezentovat se zde budou i cidery ze zahraničí. Nebude chybět ani ukázka výroby a prodej moštu, stánky s jablky, štrůdly, zavařeninami a vším, co nabízí podzimní zahrady a sady.

„Odpočinout si budete moci na čerstvých voňavých balících slámy, které budou speciálně na Smíchovskou náplavku dovezeny a dotvoříme tak atmosféru venkovských slavností,“ zvou organizátoři.

Vstupné je 30 korun, v ceně je ručně vyrobená mašlovačka a časopis. Děti do 120 centimetrů, důchodci a držitelé průkazů ZTP mají vstup zdarma.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru