dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Napětí stoupá, pařící mládež stupňuje pouliční násilí. Radnice chystá zásah
Ilustrační foto: freeimages

Napětí stoupá, pařící mládež stupňuje pouliční násilí. Radnice chystá zásah

Radnice Prahy 8 provede analýzu problémové situace v lokalitě Ládví, respektive na prostranství u obchodního domu a KD Ládví, včetně širšího okolí v místním sídlišti. Cílovou skupinou analýzy budou děti a mládež, které zde tráví čas, užívají návykové látky, vyvolávají konfliktní situace a uchylují se k pouličnímu násilí.

„Potřebujeme detailně zmapovat situaci a ve spolupráci například s městskou policií, školami i neziskovými organizacemi zpracovat návrh řešení. Situace si žádá urychlené řešení, protože v současné době zde roste napětí a občané se na nás častěji obracejí se stížnostmi,“ říká radní Markéta Adamová.

Hlavním problémem je zejména zvyšující se napětí mezi různými etnickými skupinami a užívání tvrdého alkoholu mladistvými. „Nechceme, aby problémy v lokalitě Ládví i nadále narůstaly, naopak je chceme účinně řešit či jim předcházet. Před dvěma týdny zde proběhlo setkání zainteresovaných subjektů, včetně sociálních terénních pracovníků a občanů, kteří si předali své poznatky a doporučili analýzu situace provést,“ dodává radní.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru