dnes
Sobota - zatazeno
31°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
25°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
27°C
Pražský život

Napadený buk musel být pokácen

V oboře Hvězda v šesté městské části došlo k pokácení bývalého památného buku, který rostl nedaleko vstupu od Petřin a nacházel se v havarijním stavu.

kaceni-pamatneho-buku Obora patří hlavnímu městu Praze a o správu stromů se starají Lesy hl. m. Prahy. Podle informací z magistrátu došlo k bezodkladnému pokácení na základě znaleckého posudku, ze kterého vyplynulo, že strom byl skutečně vysoce rizikový a z hlediska provozní bezpečnosti soudním znalcem vyhodnocen jako velmi nebezpečný.

Vzhledem k rozsáhlému napadení čtyřmi dřevokaznými houbami bylo vysoké riziko selhání stromu (rozlomení koruny, i k vývratu celého stromu). Arboristickým ošetřením ho nebylo možné snížit na dostatečnou úroveň. Proto byla také nedávno zrušena ochrana tohoto stromu jako památného.

Na žádost Prahy 6 bude ponechán kmen stromu na místě, což je dobrá služba různému hmyzu.Zkuste si výstavu na nečisto v Podleské Tlapkiádě

17. července 2019 v 19:50

Máte doma pejska, který neodpovídá standardům, ale i přesto by jste si chtěli zkusit atmosféru výstavy? Tak přijďte první srpnovou sobotu 3. srpna do Pesoparku Uhříněves na okraj Prahy, kde se bude konat již druhý ročník Podleské Tlapkiády a užijte si den plný pohody, zábavy a dobré nálady. U této...

Tréning pro pozemní personál na letištích, hotelnictví a cestovním ruchu

17. července 2019 v 07:25

V pondělí 9. září Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá nové kurzy pro pozemní personál na letištích, pracovníky ve službách, hotelnictví a cestovním ruchu hosteska/stevard.

Soutěž Prahy 13 Dost bylo igelitek pokračuje

16. července 2019 v 10:25

Třináctá městská část připravila projekt zaměřený na udržitelný rozvoj, kterým chce apelovat na odbourání igelitových tašek a nahradit je taškami látkovými či z materiálů, které nejsou zátěží pro životní prostředí.

Středa: Anežka live zve na meditační procházku

14. července 2019 v 07:09

Meditační procházka s lektorem všímavosti, psychoterapeutem a spoluautorem programu Relational Mindfulness Training Janem Burianem ve středu 17. července od 17:30 hodin.

Další články
Nahoru