Dnes Pondělí - prehanky-snih 2°C
Zítra Úterý - prehanky-snih 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Napadení mačetou učitel nepřežil, podezřelý je jeho devatenáctiletý žák
Do pátrání po útočníkovi se zapojily stovky policistů. Ilustrační foto: archiv

Napadení mačetou učitel nepřežil, podezřelý je jeho devatenáctiletý žák

Po útoku mačetou zemřel dnes před polednem učitel Středního odborného učiliště Ohradní v Michli. Z napadení je podezřelý devatenáctiletý žák, kterého policisté pár hodin po útoku zadrželi. Podle ministra školství Petra Gazdíka (STAN) měl mladík ve středu studijní neúspěch a s učitelem měl konflikt. Učiliště zrušilo páteční výuku.

„Zprávou o násilné smrti jednoho z učitelů pražské střední školy jsem upřímně zdrcen. Doufám, že policie tento odporný čin co nejdříve vyšetří a viník bude náležitě potrestán. Chci vyjádřit upřímnou soustrast rodině pana učitele a stejně tak podporu jeho kolegům a žákům,“ uvedl Gazdík. 

„Ihned poté, co jsem obdržel informaci o zabití učitele, jsem vyrazil na místo. Tato tragédie se bohužel nechvalně zapíše do dějin českého školství,“ pokračoval.

Útočník podle vyšetřovatelů zaútočil na pedagoga ve čtvrtém patře budovy školy v jeho kabinetu. Učitel napadený mačetou přes snahu přivolaných záchranářů zraněním na místě podlehl.

Většina studentů i část pedagogů v prvních chvílích netušila, co se stalo. Shodli se na tom, že neslyšeli žádný křik, hádku nebo hluk, který by s útokem mohl souviset, zjistila u učiliště zpravodajka ČTK.

Pachatel z místa utekl, do pátrání bylo nasazeno několik stovek policistů. Do pátrání byl nasazený i vrtulník. Zbraň po útoku zůstala na místě.

Zadrženým je devatenáctiletý student školy, ve které se čin stal. Vypátrat se ho kriminalistům povedlo v Dolních Břežanech a v době zadržení nebyl pod vlivem drog ani alkoholu. 

Vedení učiliště se rozhodlo vyhlásit na pátek 1. dubna studijní volno. „Dnes se v naší škole stala tragická událost, při které žák naší školy napadl svého učitele, který nakonec zranění podlehl. Rodině a pozůstalým bychom tímto chtěli vyjádřit upřímnou soustrast. Napadení nebylo předvídatelné. Napadený kolega byl pedagogem s velkým P, s žákem nikdy nebyly problémy a ze strany školy nebyly porušeny žádné bezpečnostní předpisy,“ uvedl ředitel SOU Ohradní Karel Dvořák.


Autor: Jan Puci

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Další články
Nahoru