Dnes Středa - oblacno 32°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Napadení mačetou učitel nepřežil, podezřelý je jeho devatenáctiletý žák
Do pátrání po útočníkovi se zapojily stovky policistů. Ilustrační foto: archiv

Napadení mačetou učitel nepřežil, podezřelý je jeho devatenáctiletý žák

Po útoku mačetou zemřel dnes před polednem učitel Středního odborného učiliště Ohradní v Michli. Z napadení je podezřelý devatenáctiletý žák, kterého policisté pár hodin po útoku zadrželi. Podle ministra školství Petra Gazdíka (STAN) měl mladík ve středu studijní neúspěch a s učitelem měl konflikt. Učiliště zrušilo páteční výuku.

„Zprávou o násilné smrti jednoho z učitelů pražské střední školy jsem upřímně zdrcen. Doufám, že policie tento odporný čin co nejdříve vyšetří a viník bude náležitě potrestán. Chci vyjádřit upřímnou soustrast rodině pana učitele a stejně tak podporu jeho kolegům a žákům,“ uvedl Gazdík. 

„Ihned poté, co jsem obdržel informaci o zabití učitele, jsem vyrazil na místo. Tato tragédie se bohužel nechvalně zapíše do dějin českého školství,“ pokračoval.

Útočník podle vyšetřovatelů zaútočil na pedagoga ve čtvrtém patře budovy školy v jeho kabinetu. Učitel napadený mačetou přes snahu přivolaných záchranářů zraněním na místě podlehl.

Většina studentů i část pedagogů v prvních chvílích netušila, co se stalo. Shodli se na tom, že neslyšeli žádný křik, hádku nebo hluk, který by s útokem mohl souviset, zjistila u učiliště zpravodajka ČTK.

Pachatel z místa utekl, do pátrání bylo nasazeno několik stovek policistů. Do pátrání byl nasazený i vrtulník. Zbraň po útoku zůstala na místě.

Zadrženým je devatenáctiletý student školy, ve které se čin stal. Vypátrat se ho kriminalistům povedlo v Dolních Břežanech a v době zadržení nebyl pod vlivem drog ani alkoholu. 

Vedení učiliště se rozhodlo vyhlásit na pátek 1. dubna studijní volno. „Dnes se v naší škole stala tragická událost, při které žák naší školy napadl svého učitele, který nakonec zranění podlehl. Rodině a pozůstalým bychom tímto chtěli vyjádřit upřímnou soustrast. Napadení nebylo předvídatelné. Napadený kolega byl pedagogem s velkým P, s žákem nikdy nebyly problémy a ze strany školy nebyly porušeny žádné bezpečnostní předpisy,“ uvedl ředitel SOU Ohradní Karel Dvořák.


Autor: Jan Puci

Zemřel Vladimír Prchlík, Sokol a čestný občan Prahy 4

Dnes v 10:17

Ve věku 93 let zemřel čestný občan Prahy 4 Vladimír Prchlík, rodák ze Spořilova a dlouholetý aktivní člen spořilovského Sokola. U příležitosti životního jubilea – 90 let, obdržel Vladimír Prchlík v prosinci 2019 uznání za zásluhy o rozvoj sokolského hnutí stříbrný odznak Zasloužilého člena České...

Necelých čtyřiadvacet hodin po loupeži skončil ve vazbě

Dnes v 09:19

Kriminalisté prvního policejního obvodu pracovali na objasnění případu loupeže, která se odehrála v pátek 12. srpna ve zlatnictví v Praze 6. Kolem půl čtvrté odpoledne vstoupil do provozovny neznámý muž a choval se jako běžný zákazník. Prohlížel si vystavené zboží a komunikoval se zaměstnankyní...

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Včera ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Kradl po celé Praze a utíkal policistům. Osudnými se mu staly eskalátory

Včera v 19:03

Policisté z místního oddělení Krakovská řešili na začátku srpna sérii vloupání na Václavském náměstí, kterou měl na svědomí neznámý muž. V průběhu jedné hodiny se vloupal do celkem čtyř objektů, kde zanechal škody za desítky tisíc korun.

Ve sklepě hořela elektrokoloběžka, jedna osoba skončila v péči záchranářů

Včera v 07:11

Hasiči zasahovali 15. srpna od 9 hodin v Herálecké ulici v Praze 4. Ve sklepě obytného domu hořela elektrokoloběžka a vybavení sklepa.

Další články
Nahoru