Dnes Čtvrtek - mlha 3°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Napadení mačetou učitel nepřežil, podezřelý je jeho devatenáctiletý žák
Do pátrání po útočníkovi se zapojily stovky policistů. Ilustrační foto: archiv

Napadení mačetou učitel nepřežil, podezřelý je jeho devatenáctiletý žák

Po útoku mačetou zemřel dnes před polednem učitel Středního odborného učiliště Ohradní v Michli. Z napadení je podezřelý devatenáctiletý žák, kterého policisté pár hodin po útoku zadrželi. Podle ministra školství Petra Gazdíka (STAN) měl mladík ve středu studijní neúspěch a s učitelem měl konflikt. Učiliště zrušilo páteční výuku.

„Zprávou o násilné smrti jednoho z učitelů pražské střední školy jsem upřímně zdrcen. Doufám, že policie tento odporný čin co nejdříve vyšetří a viník bude náležitě potrestán. Chci vyjádřit upřímnou soustrast rodině pana učitele a stejně tak podporu jeho kolegům a žákům,“ uvedl Gazdík. 

„Ihned poté, co jsem obdržel informaci o zabití učitele, jsem vyrazil na místo. Tato tragédie se bohužel nechvalně zapíše do dějin českého školství,“ pokračoval.

Útočník podle vyšetřovatelů zaútočil na pedagoga ve čtvrtém patře budovy školy v jeho kabinetu. Učitel napadený mačetou přes snahu přivolaných záchranářů zraněním na místě podlehl.

Většina studentů i část pedagogů v prvních chvílích netušila, co se stalo. Shodli se na tom, že neslyšeli žádný křik, hádku nebo hluk, který by s útokem mohl souviset, zjistila u učiliště zpravodajka ČTK.

Pachatel z místa utekl, do pátrání bylo nasazeno několik stovek policistů. Do pátrání byl nasazený i vrtulník. Zbraň po útoku zůstala na místě.

Zadrženým je devatenáctiletý student školy, ve které se čin stal. Vypátrat se ho kriminalistům povedlo v Dolních Břežanech a v době zadržení nebyl pod vlivem drog ani alkoholu. 

Vedení učiliště se rozhodlo vyhlásit na pátek 1. dubna studijní volno. „Dnes se v naší škole stala tragická událost, při které žák naší školy napadl svého učitele, který nakonec zranění podlehl. Rodině a pozůstalým bychom tímto chtěli vyjádřit upřímnou soustrast. Napadení nebylo předvídatelné. Napadený kolega byl pedagogem s velkým P, s žákem nikdy nebyly problémy a ze strany školy nebyly porušeny žádné bezpečnostní předpisy,“ uvedl ředitel SOU Ohradní Karel Dvořák.


Autor: Jan Puci

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

Dnes v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

Včera ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

Včera v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

5. prosince 2023 v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

5. prosince 2023 v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Další články
Nahoru