dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Naozaj zošalel?! Opilý slovenský řidič jel Strahovským tunelem v protisměru
Tak koľko ich bolo? Ilustrační foto: sxc.hu

Naozaj zošalel?! Opilý slovenský řidič jel Strahovským tunelem v protisměru

Včera hodinu po poledni vyjížděli dopravní policisté na křižovatku mezi Strahovským tunelem a Mrázovkou, kde řidič osobního auta ohrožoval bezpečnost silničního provozu. Dvaačtyřicetiletý řidič si to totiž nejprve namířil od Smíchova do Strahovského tunelu směrem na Prahu 6. Jenže, ještě než vjel do tubusu „Strahováku“, pozměnil svůj plán, a auto přímo na této rušné komunikaci otočil do protisměru.

Naštěstí s vozem ujel „pouze“ několik desítek metrů, než ho odstavil na krajnici mezi tunely. Policisté dopravní služby, kteří dorazili na místo události během několika okamžiků, podrobili okamžitě řidiče orientační dechové zkoušce.

Její výsledek hovořil za vše, neboť se na displeji přístroje objevila hodnota přesahující 2,5 promile alkoholu v dechu, což mnohé vysvětlovalo. Na základě této skutečnosti skončil slovensky hovořící muž na policejní služebně pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

„Avšak v případě, že by se prokázalo, že se tímto manévrem dopustil trestného činu obecného ohrožení, hrozil by mu trest podstatně vyšší, a to až osm let,“ sdělil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru